خط قرمز نظام! | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 2832
  پرینتخانه » سرمقاله, یادداشت تاریخ انتشار : ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۳ | 874 بازدید |

خط قرمز نظام!

محمدكاظم انبارلويي تصميم راهبردي ايران براي مقابله عملي با بدعهدي دشمن در برجام يك نقطه عطف در مبارزات ضداستكباري ملت ايران است. حمايت ملت ايران در جمعه گذشته از اين تصميم نشان داد يك اراده ملي پشت اين تصميم وجود دارد و دشمن قطعاً در جنگ اراده‌ها مثل هميشه عقب خواهد نشست. رئيس‌جمهور هفت ماه […]

خط قرمز نظام!

محمدكاظم انبارلويي
تصميم راهبردي ايران براي مقابله عملي با بدعهدي دشمن در برجام يك نقطه عطف در مبارزات ضداستكباري ملت ايران است. حمايت ملت ايران در جمعه گذشته از اين تصميم نشان داد يك اراده ملي پشت اين تصميم وجود دارد و دشمن قطعاً در جنگ اراده‌ها مثل هميشه عقب خواهد نشست.
رئيس‌جمهور هفت ماه پيش در سازمان ملل اعلام كرده بود استراتژي ما تعهد در برابر تعهد و نقض در برابر نقض است.
اي كاش همان موقع در سازمان ملل همين تصميمي كه هفت ماه بعد اعلام كردند، آن‌روز به اطلاع مردم جهان و طرف‌هاي مذاكره‌ ما در برجام مي‌رسيد. توقف برخي اقدامات ايران در انجام تعهدات بدون شك يك گام بلند است براي رسيدن به شعار ملي فراموش شده «انرژي هسته‌اي حق مسلم ماست» هيچ قدرتي در جهان حق ندارد ما را از اين نعمت الهي محروم كند. ايران براي تأمين سوخت كشتي‌هاي اقيانوس پيماي خود كه در آينده نزديك ساخته مي‌شود نياز به غني‌سازي اورانيوم ۶۰ درصد دارد. محدود كردن ايران به غني‌سازي ۵/۳ درصد آن‌هم رعايت سقف محدود از نگه‌داري معلوم نيست براساس چه حكمتي آن را پذيرفتيم. آن‌هم در حالي ‌كه دشمن پيشرفت‌هاي هسته‌اي ايران به هيچ يك از تعهدات خود عمل نكرده و نمي‌كند.
دو ماه مهلت داديم به طرف‌هاي بدعهد تا از خر شيطان پياده شوند. مفهوم اين مهلت اين نيست كه پس از دو ماه برگرديم به ميز مذاكرات! ميز بي‌ميز، مذاكرات بي‌مذاكرات بدعهدي دشمن امكان چينش هر ميز براي مذاكره را از بين برده است. مذاكره‌اي براي كم وكيفي نقض عهد وجود نخواهد داشت چون همه آنچه بايد توافق شود در متن برجام وجود دارد. پس از دو ماه اگر آنها همچنان بر خر مراد سوار بودند بايد تصميمات جدي كه در نامه به سران اروپا و آمريكا نوشته شده بدون كم و كاست انجام شود. اگر شرارت‌ها ادامه يابد طبيعي است دولت و ملت ايران براي دفاع از خود استفاده از هر ابزاري را مشروع بداند.
برخي عوامل دشمن در داخل گمانه دوقطبي جنگ و صلح را براي جاده صاف كني اميال و آرزوهاي ترامپ مطرح كرده‌‌اند، آنها بايد بدانند چنين وضعيتي وجود خارجي ندارد. آمريكايي‌ها امروز در سطحي نيستند كه حتي رمق شليك يك گلوله به سوي ايران را داشته باشند.
هيچ رئيس جمهوري در آمريكا طي ۴۰ سال گذشته به عنوان فرمانده كل قوا در خيال خود هم نپرورانده كه به ايران حمله كند. تنها كسي كه آن هم به صورت محدود به اين امر فكر كرد جيمي كارتر بود كه ساز‌وبرگ نظامي آن در صحراي طبس به قهر خدا دچار شد و خود فرمان عقب‌نشيني را شخصاً صادر كرد. از آن زمان به بعد احدي از پنتاگون، سيا و وزارت خارجه جرأت نمي‌كند حتي به موضوع حمله نظامي به ايران فكر كند.اکنون چهار ماه است کابينه ترامپ وزير جنگ ندارد.قرار است پاتريک شاناهان که يک مهندس مکانيک است و مدرکي هم در مورد مديريت کسب و کار دارد مدتي نيز در بوئينک کارشناس خدمات رايانه اي بوده است به عنوان وزير جنگ انتخاب کند!
تست اخير حمله ارتش صهيونيستي به نوار غزه يك ركورد ۲۴ ساعته را به‌جاي گذاشت. صهيونيست‌ها ظرف ۲۴ ساعت كه از حمله به غزه گذشت دست‌ها را بالا برده و به مصر پيشنهاد آتش‌ بس دادند. نيروهاي مقاومت درسي به ارتش صهيونيستي دادند كه هرگز فراموش نخواهد كرد. تروريست‌هاي اشغالگر قدس امروز شاهد يك زرادخانه موشكي در مرزهاي خود هستند كه اگر شرارت كنند باراني از موشك را بر سر آنها خواهند ريخت كه هيچ چاره‌اي جز تسليم ندارند. آمريكا و همپيمانان بي‌بخار آنها در منطقه خوب مي‌دانند اگر بخواهند حماقت كنند چه به حال و روز آنها خواهد آمد. لذا خوب مي‌دانند با عقب جلو كردن يك ناو نمي‌توانند يك ملت تا دندان مسلح را بترسانند.
***
امسال سال رونق توليد است، امسال سال ورود به سال‌هاي «ترسالي» است. به تدريج ايران از سال‌هاي خشكسالي خارج مي‌شود. حال كه آمريكا اتاق جنگ خود را از پنتاگون به وزارت خزانه‌داري منتقل كرده است، دولت سال ۹۸ را سال جهش‌هاي بزرگ اقتصادي به‌ويژه در حوزه كشاورزي اعلام كند و در كنار كشاورزان، باغداران، دامداران و مرغداران ركورد عظيمي از توليد را به ثبت برساند.
در حوزه صنعت زيرساخت‌هاي امروز ايران به گونه‌اي است كه هر نيازي را مي‌شود در داخل با قيمت فوق‌العاده نازل‌تر تهيه كرد به شرط اين كه آنها كه نانشان در پورسانت واردات است، دست از طمع‌ورزي و حرص بي‌حساب بردارند. صنايع خودروسازي را مي‌توان با بهره‌گيري از ظرفيت‌هاي قطعه‌ساز بخش خصوصي و وزارت دفاع از انحصار دولت‌هاي خارجي در آورد.
با فشردن گرم دست‌هاي دراز شده از چين، هند، روسيه، تركيه و‌ عراق تحريم‌هاي ظالمانه را مثل سال‌هاي گذشته مي‌شود دور زد و با يك تعريف جدي راهبردي با دولت‌هاي بزرگ و همسايگان از اين مرحله به سرعت عبور كرد.
ملت ايران در يك مسير خوب و حياتي با شتاب قله‌هاي پيشرفت را پشت سر خواهد گذاشت و هيچ دولتي در جهان قادر نيست از سرعت اين پيشرفت بكاهد. اين رويكرد يك شرط اساسي دارد و آن اين كه مذاكره با دشمن خط قرمز ماست و نبايد هيچ كس در دولت به فكر آن باشد.
برجام نشان داد حركت به سمت غرب يعني غروب منافع و مصالح ملي! همه راه‌ها به اين سمت مسدود است آن كس كه فكر مي‌‌كند ذره‌اي از خصومت‌ورزي و دشمني آمريكا بكاهد در خيالات خام خود سيروسلوك مي‌كند و روياي بازگشت به غرب هيچ‌گاه روي تحقق به خود نخواهد ديد.
قرار نيست تا دو ماه ديگر هيچ اتفاقي بيفتد از همين الان بايد آماده كاري باشيم كه بايد در آينده بكنيم.

نویسنده : محمدكاظم انبارلويي |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.