هم‌پیمانی شیاطین علیه امنیت لبنان | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 26865
  پرینتخانه » بین الملل, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۸:۲۱ | 223 بازدید |
خشونت‌های خیابانی در بیروت شدت گرفت؛

هم‌پیمانی شیاطین علیه امنیت لبنان

تشدید هدفمند خشونت‌های خیابانی در پایتخت لبنان و در حقیقت،همان تکرار سناریوی غرب و رژیم صهیونیستی در بیروت، موضوعی نیست که بتوان به‌سادگی از کنار آن گذشت.گویا این بار نیز جریان 14 مارس به نیابت از تل‌آویو و بازیگران غربی، بار دیگر در صدد مقابله با جریان مقاومت برآمده است. بااین‌حال شکی وجود ندارد که بازنده اصلی این ماجرا، کسی جز غرب و  مهره‌های آن در بیروت نخواهند بود. 
هم‌پیمانی شیاطین علیه امنیت لبنان

 بخش بین‌الملل 
تشدید هدفمند خشونت‌های خیابانی در پایتخت لبنان و در حقیقت،همان تکرار سناریوی غرب و رژیم صهیونیستی در بیروت، موضوعی نیست که بتوان به‌سادگی از کنار آن گذشت.گویا این بار نیز جریان ۱۴ مارس به نیابت از تل‌آویو و بازیگران غربی، بار دیگر در صدد مقابله با جریان مقاومت برآمده است. بااین‌حال شکی وجود ندارد که بازنده اصلی این ماجرا، کسی جز غرب و  مهره‌های آن در بیروت نخواهند بود. 
شواهد و مستندات موجود نشان می‌دهد که تلاش مشترک آمریکا، رژیم صهیونیستی  بازیگران اروپایی و جریان ۱۴ مارس در لبنان برای ایجاد یک بحران دائمی در این کشور وارد فاز تازه‌ای شده است. سخنرانی اخیر سید حسن نصرالله و استقبال رهبر مقاومت اسلامی لبنان از کمک‌های خارجی واقعی که در مسیر بازسازی و ثبات این کشور صورت گیرد، بسیاری از محاسبات صورت گرفته توسط غرب و جریان ۱۴ مارس را بر هم زد. وقوع شورش گسترده اخیر در بیروت و تخریب گسترده ساختمان‌های دولتی، دور تازه‌ای از ناآرامی‌ها را در سرزمین سروها رقم زده است. 
شنبه عصر ، هزاران نفر  با تحریک سعد الدین حریری و سمیر جعجع، دو سیاستمدار ضد مقاومت حمله به وزارتخانه‌ها و اماکن دولتی در لبنان را کلید زدند. این افراد   با تظاهرات در بیروت به برخی از ساختمان‌ها و وزارتخانه‌های دولتی ازجمله وزارت خارجه، انرژی و بازرگانی حمله کردند و وارد آن‌ها شدند. در این تظاهرات دست‌کم یک نیروی پلیس کشته شد و صلیب سرخ نیز از زخمی شدن نزدیک به ۲۰۰ نفر خبر داد. معترضان در ابتدای تظاهرات خود تلاش کرده بودند وارد ساختمان پارلمان در مرکز بیروت شوند که با مقاومت نیروهای ضدشورش روبه رو شدند.
 حمایت سفارت آمریکا از اغتشاشات لبنان 
سفارت آمریکا در بیروت هم‌زمان با این تظاهرات در توییتی نوشت: «مردم لبنان رنج زیادی کشیده‌اند و لیاقت داشتن رهبرانی را دارند که به آن‌ها گوش می‌کنند و تغییر رویه می‌دهند تا به مطالبات عمومی برای شفافیت و مسئولیت‌پذیری پاسخ دهند.»
این سفارتخانه تأکید کرده است که از حق مردم لبنان برای تظاهرات مسالمت‌آمیز حمایت می‌کند!این در حالی است که کمترین  نشانه‌ای از مسالمت‌آمیز بودن این تظاهرات وجود نداشته و ندارد!ضمن آنکه انتشار فوری بیانیه سفارت آمریکا در بیروت، نشان‌دهنده برنامه‌ریزی شده بودن این اقدام از سوی واشنگتن و متحدان آن است.ارتش لبنان چند ساعت پس از ورود طرفداران جریان
 ۱۴ مارس  به ساختمان وزارت خارجه، آن‌ها را از این وزارتخانه بیرون کرد. شبکه یورونیوز  که به همراه بسیاری از رسانه‌های اروپایی ، به پایگاهی برای حمایت از اغتشاشات لبنان تبدیل شده است، در لابه‌لای گزارش خود، نتوانسته است «هدفمند بودن اغتشاشات»را انکار شود. این خبرگزاری در گزارش اخیر خود از بیروت می‌نویسد:
«تظاهر کنندگان در بخشی از اقدامات «هدفمند» خود علیه چندین وزارتخانه وارد ساختمان وزارت انرژی لبنان در بیروت شدند. معترضان با وجود حضور نیروهای پلیس، وارد ساختمان این وزارتخانه شدند.»
نسخه سیاسی حسان دیاب 
حسان دیاب، نخست‌وزیر لبنان نیز اعلام کرده است  که در جلسه آینده کابینه پیشنهاد برگزاری انتخابات زودهنگام را ارائه می‌کند.وی تأکید کرد که ازنظر او، راه بیرون رفت از بحران فعلی، برگزاری انتخابات پیش از موعد است.نخست‌وزیر لبنان درعین‌حال بار دیگر تکرار کرد که عاملان انفجار بندر بیروت نیز مجازات می‌شوند.دیاب  اعلام کرد پیش‌نویس برگزاری انتخابات زودهنگام در این کشور را تهیه کرده است.
 تکرار خطای بزرگ مخالفان مقاومت
در مقابل، طرفداران پرشمار جریان در پیام‌های رسمی و توییتری  از گروه ۱۴ مارس خواسته‌اند  تا از وقایع جارى لبنان عبرت بگیرد و واقعیت‌هاى اطراف خود را به‌درستی درک کند.«سعد حریری» و «سمیر جعجع »هرگز نخواسته‌اند چشمان خود را بر روى واقعیات بیروت و منطقه باز نمایند. در جریان جنگ ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶ میلادی و پس‌ازآن ، اعضاى حزب ۱۴ مارس از هیچ تلاشى در جهت سرنگونى حزب‌الله فروگذار نکردند. اما سید حسن نصرالله و رزمندگان مقاومت اسلامى لبنان پاسخ کوبنده‌اى به آن‌ها و تل‌آویو دادند. پس از پیروزى حزب‌الله در جنگ ۳۳ روزه 
فواد سینیوره  نخست‌وزیر اسبق لبنان و هوادارانش با حمایت علنى  آمریکا، فرانسه و رژیم صهیونیستی  فعالیت‌هاى خود بر ضد جریان ۸ مارس( جریان طرفدار مقاومت)  را شدت دادند، اما شیعیان و مسیحیان مارونى نسبت به مخالفان حزب‌الله  آگاه شده و با حضور گسترده خود در خیابان‌ها، مخالفت علنى خود را با دخالت واشنگتن و تل‌آویو در امورداخلى بیروت اعلام کردند. هرچند در آن زمان اعضاى گروه ۱۴ مارس سعى نمودند تجمع هواداران جریان ۸ مارس را به خشونت بکشانند اما در این راه موفقیتى به دست نیاوردند.در حال حاضر نیز جریان ۱۴ مارس در حال تکرار همان خطای گذشته است!از زمان ترور رفیق حریری در سال ۲۰۰۵ ،  جریان ۱۴ مارس تلاش زیادى را در جهت وقوع «انقلاب سرو» در لبنان انجام داده است، اما هوشیارى و درایت حزب‌الله و دیگر اضلاع جریان مقاومت ، توطئه آن‌ها را خنثى ساخته است.در حال حاضر نیز شاهد ایجاد بحران دیگری در لبنان توسط جریان ۱۴ مارس  هستیم.بدون شک جریان مقاومت به‌خوبی از این فتنه بزرگ نیز عبور خواهد کرد. 
 مخالفان  مقاومت این بار هم شکست می‌خورند 
«شیخ صهیب حبلی» عضو ارشد جمعیت علمای اهل سنت لبنان با اشاره به اقدامات اخیر طرفداران جریان ۱۴ مارس در لبنان و بحران‌سازی دوباره آن‌ها در بیروت به روزنامه «رسالت»  می‌گوید:
« بدون شک مخالفان مقاومت این بار نیز شکست خواهند خورد. سید حسن نصرالله رهبر حزب‌الله  و دیگر گروه‌های مقاومت، هرگز اجازه دخالت دیگران در امور داخلی بیروت را نخواهند داد. مقاومت به‌صورت هوشمندانه تحرکات دشمنان را رصد و برای هر گامی که آن‌ها در مقابل ملت لبنان برمی‌دارند برنامه‌ریزی می‌کنند. در این میان جریان‌هایی که نمونه‌هایی از رفتار آن‌ها را در جریان ناآرامی‌های اخیر در بیروت شاهد بودیم، سال‌هاست با هدایت دشمنان خارجی مقاومت سعی دارند به اهداف خود در بیروت رسیده و لبنان را به کشوری بی‌اراده و غیرمستقل تبدیل کنند اما در این مسیر مغلوب شده‌اند. این بار نیز آن‌ها دوباره در حال تکرار همان بازی هستند. »

|
برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.