پاسخ ضربه محدود! | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 26578
  پرینتخانه » سرمقاله, یادداشت تاریخ انتشار : ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۷ | 396 بازدید |

پاسخ ضربه محدود!

ترامپ اوایل كار داشت خوب پیش می‌رفت. محبوبیت او در غلبه بر برخی مسائل داخل قابل توجه بود. دو حادثه، بساط او را به هم زد، یكی معضل كرونا و دیگری انفجار بمب تبعیض‌نژادی.
پاسخ ضربه محدود!

محمدكاظم انبارلویی
ترامپ اوایل كار داشت خوب پیش می‌رفت. محبوبیت او در غلبه بر برخی مسائل داخل قابل توجه بود. دو حادثه، بساط او را به هم زد، یكی معضل كرونا و دیگری انفجار بمب تبعیض‌نژادی. حكام كاخ سفید فكر می‌كردند پس از جنبش وال‌استریت و مهار آن مشكل امنیتی نخواهند داشت،‌ اما جنبش ضدنژادپرستی دمل چركین عفونت جامعه پست آمریكا دوباره سر باز كرد. اكنون بیش از دو ماه است مردم كف خیابان هستند، پرچم آمریكا را آتش می‌زنند، نمادهای سرمایه‌داری را به زیر می‌كشند به ریش فیلسوفان سیاسی غرب و ایدئولوگ‌های لیبرال دموكراسی می‌خندند و به سردمداران كاخ سفید لعنت می‌فرستند.
یك تحلیل واقع‌بینانه نشان می‌دهد ادامه ماجراجویی احمق‌های كاخ سفید ممكن است به این سمت هدایت شود كه ترامپ برای ادامه ماندن در كاخ سفید و مهار هیجان مخالفت با خود كه نیاز به یك شوك در داخل و خارج كشور دارد و آن شوك می‌تواند یك «ضربه محدود» به ایران برای اثبات اقتدار آمریكا در منطقه باشد.
هرچند بعید است او دست به این حماقت بزند، اما مانور اخیر پهلوانان و قهرمانان سپاه در خلیج‌فارس و تست موشك‌‌هایی كه از اعماق زمین شلیك شد و انهدام ماكت ناو هواپیمابر آمریكا در این مانور نشان داد كه اراده جمهوری اسلامی بر این تعلق گرفته ضربه محدود را با «پاسخ نامحدود» جواب دهد.
ترامپ در آرزوی مذاكره و توافق با ایران به سر می‌برد. او برای گرفتن یك عكس یادگاری برای انتخابات ریاست‌جمهوری به‌شدت نیازمند است و لَه‌لَه می‌زند.
فقط احمق‌ها می‌توانند در دو طرف میز، این آرزو را دست‌یافتنی بدانند چون هیچ عزمی در دولت و ملت ایران برای گفت‌وگو وجود ندارد.
آمریكایی‌ها فكر می‌كنند در تهران كسانی باشند به خاطر تداوم آثار تحریم‌ها، آثار ویروس كرونا در اقتصاد كشور و فرصت‌طلبی برخی گروه‌ها در ایران برای رسیدن به رؤیاهای خیالی خود پروسه مذاكره را عملیاتی كنند، اما هرچه بیشتر تلاش می‌كنند، كم‌تر نتیجه می‌گیرند. این تعبیر مقام معظم رهبری؛ «شتر در خواب بیند پنبه‌دانه» تفسیر كامل رؤیاهای اراذل و اوباش كاخ سفید است.
ملت در مقابله با تحریم‌ها به توانایی‌های خود می‌اندیشد. دولت نیز برای بقای حیثیت و آبروی خود حتی یك لحظه نمی‌تواند به مذاكره فكر كند، چون دستاورد تقریبا هیچ و تحقیقاً هیچ در هیچ برجام را در پیش روی خود دارد. دولت و ملت ایران امروز فقط به یك چیز فكر می‌كند و آن «ایران قوی» است.
دشمن در مشوش نشان دادن اوضاع ایران  درصدد به هم زدن قوای كشور،اثبات كاهش مقبولیت و محبوبیت مردمی نظام و بن‌بست‌نمایی راه‌حل‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است. آن‌ها ۴۰ سال است زحمت می‌كشند تا گسل‌های سیاسی، قومی، نژادی، زبانی و مذهبی را فعال نگه دارند،‌ اما هرچه تلاش می‌كنند، كمتر نتیجه می‌گیرند.
دشمن به شدت از پیشرفت‌های كشور عصبانی است. هر روز با فراخوان‌های عقیم درصدد بسترسازی برای آشوب و غائله‌آفرینی است.
جنبش مواسات و كمك مؤمنانه، یك مانور اجتماعی است كه دولت و ملت را در كنار محرومین، مستضعفین و آسیب‌دیدگان جامعه نشان می‌دهد و رشته‌های بافته‌شده توسط رسانه‌های اهریمنی دشمن را پنبه می‌كند.
منافقین، سلطنت‌طلب‌ها، باند جاسوسی بهائیت، تروریست‌های وهابی، گونه‌های وحشی و متنوع سیاسی – نظامی ضدانقلاب در داخل و خارج دست به دست هم داده‌اند كه به قول خودشان مطالبات معیشتی مردم را نمایندگی كنند. ارتباط تصویری می‌گیرند، آموزش آشوب‌آفرینی و جنگ چریك شهری و خشونت می‌دهند. این تلاش‌ها هیچ مخاطبی جز همان باند خودشان به علاوه یك شبكه و سرویس امنیتی چند كشور اروپایی و رژیم صهیونیستی ندارد. هر تلاشی كه در جهت «ادراك‌سازی» و «كاریكاتوریزه كردن جبهه انقلاب» انجام می‌دهند، عكس آن را نتیجه می‌گیرند.
اخیرا یكی از عمله‌های سوروس در تهران كه عملا با كیان تاجبخش در آشوب‌های سال ۸۸ همكاری می‌كرد، با یك توییت، با ارتباط تصویری ضدانقلاب همصدایی كرده و می‌گوید؛ «تحریم، كمر میهن و مردم را خم كرده است. ما در عصر ارتباطات به دنبال مبارزه با تحریف هستیم. ما داریم با سایه‌ها می‌جنگیم و سنگرها را یكی پس از دیگری از دست می‌دهیم.»
چنین خیالاتی از یك «تاج‌»زاده و همراهی او با ربع پهلوی نباید تعجب‌انگیز باشد. آمریكا در برابر جنبش ضدنژادپرستی مردم خود و نیز كرونا كمر خم كرده، از غرب آسیا سنگر به سنگر عقب نشسته، رژیم صهیونیستی در محاصره مقاومت دور خود دیوار كشیده، آن وقت یك ابله در داخل با دادن آدرس غلط می‌گوید؛ ملت ایران در برابر تحریم‌ها كمر خم كرده است.
دستگیری ریگی، نیما زم و جمشید شارمهد رئیس تبهكار و تروریست گروهك تندر نشان داد دستگیری، محاكمه و مجازات عناصر اصلی ضدانقلاب ممكن است دیر و زود داشته باشد، اما سوخت و سوز ندارد. اگر حتی یك روز از عمر آن‌ها باقی مانده باشد، گرفتار تور سربازان گمنام امام زمان(عج) خواهند شد و در محكمه عدالت انقلاب پاسخگوی خون‌های به‌ناحق‌ریخته خواهند بود.

نویسنده : محمدكاظم انبارلويي |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.