پیام آشکار دمشق به حامیان داعش | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 25456
  پرینتخانه » بین الملل, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۸:۲۳ | 240 بازدید |
حضور سوری‌ها پای صندوق های ‌ رأی پررنگ بود؛

پیام آشکار دمشق به حامیان داعش

حضور مردم سوریه پای صندوق‌های رأی، آن‌هم علی‌رغم فشارها و بحران‌هایی که طی سال‌های اخیر و از سوی بازیگران غربی و مهره‌ای تروریستی آن‌ها به این کشور واردشده است، پیام گویایی را به جهان مخابره کرده است.
پیام آشکار دمشق به حامیان داعش

گروه بین‌الملل
حضور مردم سوریه پای صندوق‌های رأی، آن‌هم علی‌رغم فشارها و بحران‌هایی که طی سال‌های اخیر و از سوی بازیگران غربی و مهره‌ای تروریستی آن‌ها به این کشور واردشده است، پیام گویایی را به جهان مخابره کرده است. حضور ملت سوریه پای صندوق رأی، پیروزی سیاسی سوری‌ها را در کنار پیروزی نظامی آن‌ها و محور مقاومت  بر تروریسم تکفیری نمایان ساخت. حضور ملت سوریه پای صندوق‌های رأی نشان داد تروریسم تکفیری و حامیان آمریکایی، صهیونیستی و سعودی آن سرنوشت و فرجامی جز شکست و نابودی ندارد.
 انتخابات سرنوشت‌ساز در سوریه 
شهروندان سوری از صبح دیروز  هم‌زمان با آغاز انتخابات پارلمانی، خود را به حوزه‌های اخذ رأی رسانده تا در تعیین سرنوشت خود مشارکت کنند. شهروندان سوری تأکید کردند به این خاطر در انتخابات شرکت می‌کنند، زیرا تصمیم‌گیرندگان در انتخاب نمایندگان و ترسیم آینده کشورشان هستند.خبرگزاری سانا به نقل از بسیاری از شهروندان شرکت‌کننده در انتخابات دیروز نوشت :
«شرکت‌کنندگان در انتخابات سوریه تأکید می‌کنند که مشارکت‌شان در این رویداد حامی این پیام است که آن‌ها به‌دوراز دیکته‌های خارجی، آینده کشورشان را به دست خود رقم می‌زنند و تنها آن‌ها در این زمینه تصمیم‌گیرنده هستند.»
رئیس‌جمهوری سوریه و همسرش همگام با دیگر قشرهای مردم این کشور ضمن مشارکت در انتخابات پارلمانی، رأی خود را به صندوق انداختند.در لاذقیه دو شهروند سوری به نام‌های نصر‌الاخرس و فوازسلوم به خبرنگار سانا گفتند به مرکز اخذ رأی آمده‌اند تا حق انتخاباتی خود را اعمال کنند و به کسانی رأی بدهند که به آن‌ها اعتماد دارند. آن‌ها ابراز امیدواری کردند که نمایندگان جدید پارلمان سوریه به مسئولیت‌هایی که بر عهده آن‌هاست به نحو احسن عمل کرده و نهایت تلاش‌های خود را برای تدوین قوانینی به کار بگیرند که به بهبود وضعیت معیشتی شهروندان‌و  بازگرداندن سوریه به جایگاه پیش از جنگ تروریستی کمک کند.نجاة حماد دیگر شهروند سوری هم به سانا می‌گوید: مشارکت گسترده در این رویداد انتخاباتی در سایه شرایط کنونی از اهمیت فراوانی برخوردار است.
حمایت رأی‌دهندگان از نامزدهای انتخاباتی جوان 
یکی از موارد قابل‌توجه در انتخابات اخیر، حضور پررنگ جوانان پای صندوق‌های رأی بود. جوانان سوری  امیدوار بودند تا عده‌ای از نامزدهای جوان به پارلمان راه‌یابند به‌ویژه  وبا توجه به این‌که شعار مرحله آتی، بازسازی سوریه و رونق و رشد اقتصادی است که مستلزم خون تازه و نسل فرهیخته با افکار مبتکرانه و خلاقانه و طرح‌های بلندپروازانه واقع‌گرایانه است.کابی بطه اسقف کلیسای السویداء به اهمیت مشارکت قشرها و طوایف مختلف ملت سوریه در این انتخابات اشاره می‌کند تا آینده کشورشان را بسازند و همچنین با مشارکت خود، بر ایستادن در کنار وطن و حمایت از آن در رویارویی با جنگ تروریستی و محاصره اقتصادی تأکید کنند که بیش‌از ۱۰ سال است در معرض آن قرار دارند.
در طرطوس هم شماری از شهروندان بر ضرورت مشارکت در انتخابات و شرکت در تصمیم‌گیری تأکید می‌کنند. شوکت عطیه‌یکی از این شهروندان می‌گوید: تدابیر پیشگیرانه به همه اجازه داده تا در فضاهای دلپذیر و راحت در انتخابات شرکت کنند.  احمد حمود هم می‌گوید: نمایندگان جدید پارلمان باید برای بهبود وضعیت معیشتی شهروندان تلاش کنند.
 تبلور اراده شهروندان سوری 
بر اساس گزارش خبرگزاری سوریه، حوزه‌های اخذ رأی در استان حمص شاهد مشارکت گسترده شهروندان از همان ابتدای روند رأی‌گیری بوده است، شهروندانی که با این امید در انتخابات شرکت کرده‌اند که نمایندگان‌شان برای برطرف شدن دغدغه‌ها و یافتن راهی برای حل مشکلاتشان گام بردارند.از سوی دیگر وزیر اطلاع‌رسانی سوریه تصریح کرد این انتخابات، فرصتی است تا شهروندان سوری مخالفت خود را با اقدامات غیرقانونی که علیه آن‌ها انجام می‌شود، اعلام کنند.«عماد ساره» پس از انداختن رأی خود به صندوق اخذ رأی در حوزه انتخاباتی وزارت اطلاع‌رسانی اظهار داشت این وظیفه ملی است که باید آن را انجام دهیم، زیرا بیانگر اراده شهروندان در سوریه است.
وی افزود شهروند سوری به دنبال فرصتی است تا دوستی و دل‌بستگی خود نسبت به این سرزمین را نشان دهد، همچنین این مشارکت فرصتی است تا شهروندان سوری بر مخالفت خود با تمام اقدامات غیرقانونی، غیراخلاقی و نامشروعی که علیه آن‌ها اعمال می‌شود ازجمله قانون ظالمانه قیصرتأکید کنند.وزیر اطلاع‌رسانی سوریه ادامه داد این حق انتخاباتی است که کاملا تمام تحریم‌های یک‌جانبه اروپا علاوه بر تروریسم پخش‌شده در تمام خاک سوریه را رد می‌کند . این فعالیت انتخاباتی باید بر اساس عوامل ایستادگی و مقاومت در طول ۹ سالی که از جنگ می‌گذرد، در نظر گرفته شود و این‌که دشمنان سوریه هرگز نخواهند توانست آنچه را از طریق نظامی و تروریسم کسب نکردند، از طریق صندوق انتخابات به دست آورند.
 چشم‌انداز روشن برای سوریه و منطقه 
واقعیت امر این است که ایالات‌متحده آمریکا  و متحدان آن دیگر توان پرداخت هزینه‌های تصاعدی شکست در سوریه و به‌طورکلی منطقه را ندارد.«دمشق»،«صنعا» و حتی «کابل» هر یک به نقطه آشکارساز شکست سیاست‌های‌ منطقه‌ای آمریکا تبدیل‌شده است. در حال حاضر، ترامپ تنها درصدد آن است که هزینه‌های بالا بردن پرچم سفید شکست در این مناطق را کاهش دهد زیرا او و همراهانش راه چاره دیگری را در این خصوص نمی‌بینند. بازی خونین و خطرناکی که اوباما در سال ۲۰۱۱ میلادی در سوریه کلید زده بود دارد به پایان می‌رسد! هرچند توطئه‌های واشنگتن در منطقه شامات ادامه خواهد داشت.آنچه امروز در سوریه رخ می‌دهد،به معنای برهم ریختن پازلی است که دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان آمریکایی از حدود ۷ سال قبل و به‌صورت مشترک علیه دولت و ملت سوریه و متعاقبا ملت‌های منطقه چیده بودند. صورت‌مسئله در سوریه کاملا مشخص است! رسانه‌های غربی صراحتا از شکست غرب و ارتجاع عرب در سوریه خبر می‌دهند. گروه‌های تکفیری و تروریستی در سوریه هرروزه خود را در موقعیتی سخت‌تر و تنگنایی بیشتر می‌بینند. روندی که تا نابودی مطلق  گروه‌های تکفیری ادامه خواهد یافت. امروز سوریه نیز به‌مانند یمن ، لبنان و فلسطین و بحرین به نماد و نشانه پیروزی محور مقاومت بر دشمنان تبدیل‌شده است. پیروزی بزرگی که مرهون خون پاک شهدای مقاومت و کسانی است که سرافرازانه در دفاع از امنیت منطقه ، در مقابل تروریست‌های تکفیری و اربابان غربی آن‌ها ایستادند. 

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.