استیصال ترامپ در مقابل ویروس‌کرونا | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 24001
  پرینتخانه » بین الملل, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۰۸ تیر ۱۳۹۹ - ۸:۳۴ | 296 بازدید |
ترجمه و تحلیل

استیصال ترامپ در مقابل ویروس‌کرونا

رئیس‌جمهور آمریکا اخیرا ایده تازه‌ای را برای کاهش مبتلایان کرونا در این کشور پیشنهاد داده است: این‌که با کاهش تعداد تست‌های کرونا و انکار وجود مبتلایان کووید19 در ایالات مختلف، تعداد اعلام شده مبتلایان کاهش یابد. این پیشنهاد مضحکانه در ابتدا به مثابه یک شوخی از سوی ترامپ تلقی می‌شد، اما کسانی که با روحیات و افکار رئیس‌جمهور آمریکا آشنا بودند، به خوبی متوجه شدند که وی با کسی شوخی ندارد.
استیصال ترامپ در مقابل ویروس‌کرونا

‌|مترجم:زهرا هداوند میرزایی‌|
رئیس‌جمهور آمریکا اخیرا ایده تازه‌ای را برای کاهش مبتلایان کرونا در این کشور پیشنهاد داده است: این‌که با کاهش تعداد تست‌های کرونا و انکار وجود مبتلایان کووید۱۹ در ایالات مختلف، تعداد اعلام شده مبتلایان کاهش یابد. این پیشنهاد مضحکانه در ابتدا به مثابه یک شوخی از سوی ترامپ تلقی می‌شد، اما کسانی که با روحیات و افکار رئیس‌جمهور آمریکا آشنا بودند، به خوبی متوجه شدند که وی با کسی شوخی ندارد.
ترامپ هفته گذشته به  خبرنگار روزنامه وال‌استریت ژورنال گفت: 
«من شخصافکر می‌کنم که  مقدار تست  کرونا در آمریکا بیش از حد است.  باید تعداد تست‌های کرونا در آمریکا کاهش یابد تا پس از آن، تعداد مبتلایان هم کمتر شود!»
اظهارات ترامپ در حالی مطرح می‌شود که مطابق اظهارنظر کارشناسان بهداشتی و متخصصین حوزه ویروس‌شناسی در آمریکا، « آزمایش»، «ردیابی»و « جداسازی» کلید شکست زنجیره انتقال ویروس کووید۱۹ محسوب می‌شود. آنچه مسلم است این‌که برای ترامپ،مواجهه با شیوع کرونا در آمریکا کم‌ترین اهمیتی ندارد. رئیس‌جمهور آمریکا صرفا به انکار آمارهای وحشتناک منتشر شده در این کشور و جلوگیری از شکست خود در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ فکر می‌کند. صورت‌بندی آنچه امروز در آمریکا می‌گذرد، به هیچ عنوان دشوار نیست.ترامپ و همراهانش در سال ۲۰۱۶ میلادی توانستند با جذب آرا سالمندان( که نسبت به جوانان حضور پررنگ‌تری در انتخابات ایفا می‌کنند) ، هیلاری کلینتون و حزب دموکرات را شکست دهند. با این حال در جریان شیوع ویروس کرونا، ترامپ این جمعیت رأی‌دهنده را از خود رانده است. سالمندان آمریکایی که بسیاری از آن‌ها فاقد بیمه‌های درمانی هستند، خود را در برابر ویروس کرونا رها شده می‌بینند. بی‌دلیل نیست که طی نظرسنجی‌های عمومی صورت گرفته در آمریکا، سالمندان این کشور اقبال بیشتری به جو بایدن نامزد حزب دموکرات پیدا کرده‌اند. بایدن با شعار احیای بیمه‌های درمانی و اجتماعی( که در دوران ریاست جمهوری ترامپ از بین رفت) به جنگ کاخ سفید آمده است. مطابق آخرین نظرسنجی‌های صورت گرفته، اختلاف آرای ترامپ و بایدن در میان سالمندان به حدود ۱۴ درصد ( به سود بایدن) رسیده است. این برای رئیس‌جمهور آمریکا حکم یک فاجعه را ندارد. 
برخی کارشناسان معتقدند که ترامپ عملا جامعه آمریکا را در دوران شیوع کرونا رها کرده است. او حتی عقیده‌ای به استفاده از ماسک در اماکن عمومی ندارد! حتی رئیس‌جمهور آمریکا زدن ماسک توسط شهروندان را در دوران شیوع کرونا به تمسخر گرفته است :
«این ماسک یک شمشیر دو لبه است . مردم ساعت‌ها درحالی‌که ماسک بر دهان دارند با یکدیگر صحبت می‌کنند. با این حال آن‌ها ماسک‌های خود را تمیز نمی‌کنند.به نظر می‌رسد مردم بسیار زیاد به استفاده از ماسک اطمینان دارند!»
حتی رئیس‌جمهور آمریکا با برگزاری گردهمایی انتخاباتی خود در «اوکلاهاما»، بار دیگر بی‌توجهی خود نسبت به مواجهه با ویروس کرونا را عیان ساخت. حتی برای ترامپ اهمیتی ندارد که برخی طرفداران وی در انتخابات بر اثر ابتلا به کرونا در گردهمایی‌های سیاسی حزب جمهوری‌خواه ، جان خود را از دست بدهند. وی تنها به پیروزی در انتخابات می‌اندیشد و حاضر است برای رسیدن به این هدف، دست به هر اقدامی بزند. طی روزهای اخیر، برخی کارشناسان حوزه درمان و سلامت در آمریکا هشدار داده‌اند که این کشور نه تنها در فصل تابستان، بلکه طی ماه‌های آتی نیز با این ویروس درگیر خواهد بود. به عبارت بهتر، پیش‌بینی ترامپ مبنی بر محو شدن ویروس کرونا در تابستان امسال، به حقیقت نخواهد پیوست….
وال استریت ژورنال

نویسنده : مترجم:زهرا هداوند میرزایی |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.