آتش مقاومت بر جان مهره‌های آمریکا در عراق | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 23927
  پرینتخانه » بین الملل, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۰۷ تیر ۱۳۹۹ - ۸:۳۰ | 326 بازدید |
وقتی کاخ سفید بازی خطرناک خود علیه مقاومت عراق را ‌ نیمه تمام رها می کند؛

آتش مقاومت بر جان مهره‌های آمریکا در عراق

پنج شنبه شب، رسانه‌های مختلف عراقی گزارش دادند که نیروهای مبارزه با تروریسم عراق (که تحت نظارت آمریکا عمل می کنند) با ۴۰ خودروی زرهی به تیپ ۴۵ حشد الشعبی متشکل از گردان‌های حزب‌الله عراق یورش بردند و تعدادی از مجاهدان حشد الشعبی را دستگیر کردند.شبکه ماهواره‌ای العهد عراق هم در این رابطه گزارش داد که این نیروها در منطقه الدوره بغداد بازداشت شدند.با این حال، هشدارهای قاطعانه حشدالشعبی و سایر گروه‌های مقاومت در عراق سبب شد تا اعضای بازداشت شده کتائب حزب الله ( وابسته به حشد الشعبی) آزاد شوند. 
آتش مقاومت بر جان مهره‌های آمریکا در عراق

‌| گروه بین الملل‌|
پنج شنبه شب، رسانه‌های مختلف عراقی گزارش دادند که نیروهای مبارزه با تروریسم عراق (که تحت نظارت آمریکا عمل می کنند) با ۴۰ خودروی زرهی به تیپ ۴۵ حشد الشعبی متشکل از گردان‌های حزب‌الله عراق یورش بردند و تعدادی از مجاهدان حشد الشعبی را دستگیر کردند.شبکه ماهواره‌ای العهد عراق هم در این رابطه گزارش داد که این نیروها در منطقه الدوره بغداد بازداشت شدند.با این حال، هشدارهای قاطعانه حشدالشعبی و سایر گروه‌های مقاومت در عراق سبب شد تا اعضای بازداشت شده کتائب حزب الله ( وابسته به حشد الشعبی) آزاد شوند. 
ماجرا از چه قرار بود؟
وبگاه السومریه نیوز نخستین رسانه عراقی بود  که خبر آزادی نیروهای کتائب حزب الله را منتشر کرد. منابع عراقی در ساعات ابتدایی بامداد جمعه خبر داده بودند  که نیروهای مبارزه با تروریسم عراق (زیر نظر آمریکا) به مقر کتائب حزب ‌الله در منطقه الدوره بغداد حمله و ۱۳ نفر از اعضای کتائب را بازداشت کردند.خبرگزاری ملی نینا با انتشار بیانیه سازمان مبارزه با تروریسم عراق بدون نام بردن از اسم این گروه نوشت که در عملیات شبانه در جنوب بغداد ، ۱۳ عنصر مسلح از سوی نیروهای این سازمان دستگیر شدند. 
در این بیانیه آمده است که نیروهای این سازمان، ۱۳ عنصر مسلح را در منطقه الدوره در جنوب بغداد را دستگیر کردند. سازمان مبارزه با تروریسم یکی از یگان های مستقل در نیروهای مسلح عراق است که پس از سقوط رژیم صدام در سال ۲۰۰۳ با کمک و زیر نظر آمریکا شکل گرفت و به عنوان یکی از نیروهای زبده نظامی عراق شناخته می شود.
هشدار جریان‌های مقاومت به آمریکا و مهره‌های کاخ سفید 
مسئول نظامی مقاومت اسلامی نجباء با تأکید براین‌که برخی طرف‌ها نباید مجری طرح‌های اشغالگران آمریکایی باشند، نسبت به تعرض به مجاهدان‌حشد الشعبی هشدار داد.
نصر الشمری، سخنگوی مقاومت اسلامی نجباء نیز در این رابطه با اشاره به جان‌فشانی‌های مجاهدان‌حشدالشعبی، تأکید کرد که این نیروها نباید هدف قرار بگیرند.
وی با اشاره به تلاش برخی برای ایجاد فتنه داخلی در عراق در پرتو شرایط دشوار کنونی، گفت: «چنین دسیسه‌ای بدون شک اقدامی مذبوحانه خواهدبود و برای طراحان آن پیامدهایی به دنبال خواهد داشت که هرگز انتظار آن را نمی‌کشند.»
«نوری المالکی» رهبر ائتلاف دولت قانون عراق  نیز در صفحه توییتر خود در واکنش به بازداشت اعضای کتائب حزب‌الله عراق، خواستار احترام به نیروهای حشد الشعبی شد.
او نوشت: «حشد الشعبی عناوین پیروزی مهمی دارد و مظهر قدرت مردم و حاکمیت است و باید احترام و هیبتش حفظ شود و تعرض به آن یا بی‌احترامی به آن جایز نیست. این حکومت برای ماست و نیروهای«مبارزه با تروریسم» نیز فرزندان ما هستند که به جهاد و پایداری آن‌ها افتخار می‌کنیم و بی احترامی به این گروه و هر نیروی نظامی ملی تحت حاکمیت عراق جایز نیست.»
نوری المالکی در ادامه خواستار خویشتن‌داری و حل مشکلات و اختلافات بر مبنای مسئولیت‌پذیری ملی و به دور از دخالت‌های خارجی شد و همگان را از طرف‌هایی که به دنبال اختلاف میان نیروهای عراقی هستند؛ بر حذر داشت.
آمریکا و مهره‌هایش بازی را در عراق باخته‌اند
 فادی بودیه، تحلیلگر لبنانی و سردبیر مجله«المرایا» در خصوص آنچه امروز در عراق روی داده است به روزنامه «رسالت» می گوید:آنچه امروز در عراق رخ می دهد، نشان دهنده استیصال و ضعف مهره های آمریکا و فراتر از آن، کاخ سفید و متحدان منطقه ای آن در بغداد محسوب می شود. ضعف واشنگتن و متحدان و عوامل آن در برابر جبهه مقاومت، موضوعی نیست که ترامپ و همراهانش بتوانند آن را کتمان کنند.»
این تحلیلگر لبنانی در ادامه تصریح کرد :
« تقابل با مقاومت در عراق هزینه بسیار زیادی برای آمریکا و عوامل آن خواهد داشت. بهترین راه در این خصوص، خروج همه جانبه نیروهای اشغالگر آمریکایی از عراق است. واشنگتن چاره ای جز پذیرش واقعیات جاری در عراق ندارد. واضح است که اصرار دولت آمریکا مبنی بر استمرار حضور نیروهای آمریکایی در عراق و مداخله گرایی این کشور در امور داخلی بغداد، نتیجه بسیار سختی برای دو حزب دموکرات و جمهوریخواه به همراه خواهد داشت. »
حشد الشعبی همچنان استوار است 
«کتاب حزب الله»،« جنبش نجبا»،« عصائب اهل الحق» و سایر گروه‌های مقاومت به حیات پویای خود در ذیل نام«نیروهای مقاومت مردمی عراق»ادامه می دهند. بدون شک،توطئه ها و اقداماتی مانند آنچه اخیرا در بغداد رخ داد، گروه‌های مقاومت را از هدف اصلی خود ، یعنی مبارزه با اشغالگران آمریکایی و مهره های تروریستی و تکفیری غرب و آل سعود غافل نخواهد کرد. 
درست ساعاتی پس از رخدادهای دیروز، «صادق‌الحسینی» از اعضای ارشد حشدالشعبی از دستگیری هشت تن از خطرناک‌ترین تروریست‌های استان «صلاح الدین» در شمال عراق خبر داد.این ماجرا به خوبی نشان می دهد که جنجال‌سازی اخیر مهره های آمریکا علیه حشد الشعبی، کوچک‌ترین خللی در عملیات نیروهای مردمی عراق علیه داعش و تروریست‌های تکفیری وابسته به غرب به وجود نیاورده است. 
صادق الحسینی در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری «المعلومه»، اظهار کرده است :
« برخی گروه‌های رزمی‌حشد الشعبی در یک عملیات ناگهانی با انتقال از استان «دیالی» به عمق «المطیبیجه» در مرزهای صلاح الدین موفق شدند با همکاری پلیس این استان هشت تن از تروریست‌هایی را دستگیر کنند که در فهرست دادگاه عراق جزءخطرناک‌ترین تروریست‌ها بودند.»
الحسینی در ادامه توضیح داد که این عملیات به علت این‌که در مناطق بسیار صعب‌العبور انجام شد بسیار خطرناک بود بطوری‌که در برخی جاده‌ها بمب‌ کار گذاشته شده بود.عضو ارشد حشد الشعبی با اشاره به این‌که در این عملیات هیچ یک از اعضای حشد آسیبی ندیده، در خصوص تروریست‌ها گفت که آن‌ها افرادی بسیار خطرناک هستند و در زنجیره‌ای از جنایت‌ها دست داشتند.منطقه المطیبیجه به علت فعالیت‌ زیاد عناصر سازمان تروریستی داعش، جزء خطرناک‌ترین  مناطق منطقه حد فاصل میان استان‌های دیالی  و صلاح الدین در عراق است.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.