وظیفه اصلی جهان اسلام آزادسازی قدس از چنگال اشغالگران | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 22225
  پرینتخانه » بین الملل, سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۸:۴۲ | 688 بازدید |
وزیر خارجه اسبق لبنان در گفت‌وگو با «رسالت» عنوان کرد:

وظیفه اصلی جهان اسلام آزادسازی قدس از چنگال اشغالگران

 وزیر خارجه اسبق لبنان تأکید کرد: علی‌رغم همه تحریم‌ها و فشارهای موجود ، جریان مقاومت  قاطعانه به مسیر خود ادامه می‌دهد. 
وظیفه اصلی جهان اسلام آزادسازی قدس از چنگال اشغالگران
 وزیر خارجه اسبق لبنان تأکید کرد: علی‌رغم همه تحریم‌ها و فشارهای موجود ، جریان مقاومت   قاطعانه به مسیر خود ادامه می‌دهد. 
عدنان منصور در گفت‌وگو با روزنامه «رسالت» اظهار داشت : « سیاست‌های رژیم صهیونیستی در قبال فلسطین و منطقه کاملا مشخص است.  این رژیم  از هرگونه زمان و فرصتی  برای مصادره اراضی فلسطین و ادامه سیاست الحاق و مصادره استفاده می‌کند.در چنین شرایطی جهان اسلام نباید وظیفه اصلی خود را فراموش کند. این وظیفه، آزادسازی قدس از چنگال اشغالگران است. در راستای تحقق این هدف ، اندیشمندان و سایر ملت‌های مسلمان و آزاده باید با یکدیگر متحد شوند. »
وزیر امور خارجه لبنان در دوران نجیب میقاتی افزود:« دشمنان فلسطین، اساسا از شکل‌گیری منظومه و گفتمان مقاومت هراسان هستند. آمریکا و رژیم‌صهیونیستی و متحدان آن‌ها هرگونه اقدامی صورت می‌دهند تا حمایت از ملت فلسطین در ابعاد منطقه‌ای و بین‌المللی تحقق پیدا نکند. با این حال مقاومت راه خود را آموخته و علی‌رغم همه این توطئه‌ها ، فشارها و تحریم‌ها با قدرت به مسیر خود ادامه خواهد داد.»
منصور در خصوص تحریم حزب‌الله لبنان از سوی برخی کشورهای اروپایی از جمله آلمان تأکید کرد : « آنچه امروز در خصوص تحریم حزب‌الله لبنان از سوی آلمان و برخی کشورهای اروپایی دیگر مشاهده می‌کنیم، ریشه در دشمنی مبنایی این کشورها با موجودیت مقاومت می‌باشد. تحریم‌هایی که علیه مقاومت لبنان اعمال می‌شود، نشان‌دهنده اوج استیصال و ناتوانی غرب و رژیم صهیونیستی در مقابل این جنبش و به‌صورت کلی، جریان مقاومت در منطقه است. بدیهی است که این اقدامات ، تأثیری در مسیر و حرکت حزب‌الله و دیگر جریان‌های وابسته به گفتمان مقاومت در منطقه نخواهد داشت.»
    
|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.