جبهه انقلاب را گسترش دهید | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 22030
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۸:۱۴ | 232 بازدید |
رهبر معظم انقلاب در ارتباط تصویری با نمایندگان تشکل‌های دانشجویی:

جبهه انقلاب را گسترش دهید

در بیست و سومین روز ماه مبارک رمضان، جمعی از نمایندگان تشکل های دانشجویی کشور با حضور در دانشکده‌ صداوسیما، از طریق ارتباط تصویری با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفت وگو و نظرات خود را بیان کردند.
جبهه انقلاب را گسترش دهید

در بیست و سومین روز ماه مبارک رمضان، جمعی از نمایندگان تشکل های دانشجویی کشور با حضور در دانشکده‌ صداوسیما، از طریق ارتباط تصویری با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفت وگو و نظرات خود را بیان کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری گزیده‌ای از بیانات رهبر انقلاب در این برنامه به شرح زیر است:
* دولت جوان حزب‌اللّهی‌ علاج مشکلات کشور است. البتّه معنی‌اش این نیست که مثلاً رئیس این دولت یک جوان سی‌ودوساله باشد؛ بلکه یعنی دولتِ سرِپا، بانشاط، آماده و در سنینِ کار و تلاش باشد.
پرچم آرمان‌خواهی و مطالبه‌گری را زمین نگذارید. مطالبه طبعاً با اعتراض همراه است، امّا نگذارید این اعتراض، اعتراض به نظامِ اسلامی تلقّی شود؛ جدّاً مانع شوید که دشمن، این اعتراض را اعتراض به نظام تلقّی یا القا ‌کند. مطالبه‌گری را با ارائه‌ پیشنهاد و راهِ‌حلّ قابلِ قبول همراه کنید.
* جبهه‌ انقلاب را گسترش بدهید؛ یارگیری کنید؛ حذف نکنید. بعضی‌ها که به اسلام و انقلاب معتقدند، در فلان مسئله با شما موافق نیستند؛ این موجب طرد نشود. البتّه منظور جذب منافق و آدم بی‌اعتقاد نیست.
* با کسانی که مبانی انقلاب را قبول نمی کنند، ایجاد تردید می کنند و دشمن را تزئین می کنند، مماشات نکنید. ایجاد تردید، ستون فقرات کار دشمن است.
*امروز جامعه و نظام آمریکایی نه تنها جذّابیّت ندارد، بلکه به یک معنا در بخش مهمّی از دنیا منفور هم هست.
*عملکرد بلندمدّت آمریکا موجب منفور شدن این دولت در بخش مهمّی از دنیا شده است؛ جنگ‌افروزی، کمک به دولت های بدنام، تروریست‌پروری‌ها، حمایت بی‌دریغ از ظلم و کارهایی مانند اینها. البتّه آمریکایی‌ها در عراق و سوریه ماندنی نیستند و اخراج خواهند شد.
* بنده نسبت به مسئله‌ حجاب و حیای اسلامی در دانشگاه‌ها دغدغه دارم. رؤسای دانشگاه‌ها، مدیران و خود دانشجویان و بخصوص دخترخانم‌ها به حجاب و فاصله‌گذاری اهمّیّت بدهند و توجّه کنند. 
* جمهوری اسلامی در یک مبارزه‌ عظیم با جبهه‌ ظلم و استکبار است؛ ظرفیّت کشور برای مقابله بسیار بالا است و تجربه در قضایای گوناگون این را به ما نشان می‌دهد؛ با انقلاب اسلامی، احساس قدرت و عزّت در کشور و مردمِ ما نهادینه شده است؛ البتّه دشمن در صدد است که اعتماد به‌نفسِ ملّیِ ما را از بین ببرد.
* خودسازی خیلی مهم است؛ هم در ابعاد فردی و هم در ابعاد جمعی. وقتی بنیه‌ معنوی شما قوی شد، در زمینه‌ فکر و تصمیم‌گیری و عمل توانایی‌های بیشتری پیدا خواهید کرد.
* انفعال و انحراف دو آسیب محیط‌های جوان از جمله دانشگاه است. انفعال با خودسازی برطرف می‌شود و انحراف فکری با تقویت مبانی معرفتی.
*دانشجویان در دیدار با رهبر انقلاب چه گفتند؟
نمایندگان تشکل ها و گروه های مختلف دانشجویی نیز در این جلسه نکاتی را مطرح کردند.
در این دیدار محمد زادمهر دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، علی دهقان، دبیر اتحادیه دفتر تحکیم وحدت، علی اسکندری، دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی، سجاد اسدی، دبیر تشکیلات اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل، علی طلوعی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران و نماینده بسیج دانشجویی، محمدحسین حبیبی عضو گروه جهادی روح الله دانشگاه امیرکبیر و نماینده گروه‌های جهادی و میلاد مفاخری نماینده نشریات دانشجویی سخنانی را مطرح کردند.
مشروح بیانات مقام معظم رهبری در این دیدار در شماره فردا منتشر خواهد شد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.