لازم است صدای همه در مجلس شنیده شود | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 21476
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۹:۳۴ | 178 بازدید |
محمد باقر قالیباف:

لازم است صدای همه در مجلس شنیده شود

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم گفت: در این مدتی که با تعدادی از نمایندگان منتخب جلسه داشتم، دیدم که واقعاً برای کار کردن برنامه دارند.
لازم است صدای همه در مجلس شنیده شود

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم گفت: در این مدتی که با تعدادی از نمایندگان منتخب جلسه داشتم، دیدم که واقعاً برای کار کردن برنامه دارند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان،  محمدباقر قالیباف منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم در جمع فعالان اجتماعی و جهادی اسلامشهر گفت: انتخابات اخیر نشان داد مردم با انقلاب عهد اخوت بسته‌اند و نه افراد و جریان‌ها. مردم از انقلاب و آرمان‌های آن خسته نشده‌اند بلکه از وعده‌های عمل نشده و بی‌عملی خسته شده‌اند و در انتخابات به آن نه گفتند.
او افزود: جریان انقلابی در این انتخابات با تدبیری که به خرج داد پیروز شد و برای چهار سال مجلس را در اختیار خواهد داشت و باید چنان عمل کند که چهار سال بعد مردم با جان و دل و رضایت دوباره با رأی بیشتری به این جریان رأی بدهند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، عدم رأی دادن برخی در انتخابات مخصوصاً در تهران را ناشی از نارضایتی از نمایندگان خود دانست و گفت: البته نماینده مجلس، نماینده آن‌هایی هم که رأی نداده‌اند هستند. مجلس متعلق به همه است. صدای همه باید در مجلس شنیده شود. اما جریان‌های سیاسی باید بدانند هر چه از آرمان‌های انقلاب و در رأس آن‌ها مردم فاصله بیشتری بگیرند شانس کمتری برای پیروزی خواهند داشت. البته اشکالاتی هم وجود دارد که در گام دوم انقلاب باید این اشکالات بر طرف شود.
قالیباف با بیان اینکه ما باید از تجربه چهل سال گذشته در جبران ضعف‌ها کمک بگیریم، تصریح کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم با تیزبینی اشاره کردند جبران این ضعف‌ها منوط به ورود نیرو‌های جوان‌تر و با انگیزه‌تر به مجلس بود که بحمدالله این امر تا حد زیادی در انتخابات اسفندماه محقق شد. نفس ورود این تعداد جوان متخصص با انگیزه به مجلس یازدهم مبارک و مفید است.
او ادامه داد: در این مدتی که با تعداد زیادی از نمایندگان منتخب جلسه داشتم دیدم که واقعاً برای کار کردن انگیزه و برنامه دارند. این اتفاق مهمی برای انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی است. در انقلاب  جوان‌ها نقش اصلی را داشتند و اکنون زمان آن است که جوانان با تکیه به  ایمان  و  آرمان‌های انقلاب اسلامی، نهاد‌های بر آمده از جمهوری اسلامی نظیر مجلس شورای اسلامی را جانی تازه بخشند و هر چه بیشتر در مسیر آرمان‌های انقلاب قرار دهند.
منتخب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، بزرگ‌ترین آرمان انقلاب را رسیدگی به مشکلات مردم و مخصوصاً محرومین دانست و افزود: هرگاه جمهوری اسلامی این آرمان را نادیده بگیرد از انقلاب اسلامی فاصله گرفته است. هیچ جایگزینی برای این آرمان وجود ندارد. هیچ کس و هیچ جریانی
 بدون خدمت به مردم موفق نخواهد شد. اگر به هر بهانه‌ای مردم را نادیده بگیرد و از اداره امور کشور کنار بگذارد موفق نخواهد شد. همچنین مسئولین اگر خود را بالاتر و قوی‌تر از مردم بدانند موفق نخواهند شد.
قالیباف ادامه داد: اگر مردم ناراضی باشند یعنی عملکرد مسئولین ضعیف بوده است. یعنی مسئولین به جای حل مشکلات مردم و مخصوصاً مشکلات معیشتی به سراغ تخریب سیاسی رقیب رفته‌اند. یعنی برای مردم کاری نکرده‌اند و می‌خواهند حواس مردم را پرت کنند تا نپرسند چرا کار نمی‌کنید؟
او افزود: کار به جایی رسیده است که در تهران مردم می‌گویند اتوبان جدید نخواستیم، اگر همین چاله‌های اتوبان‌ها را پر کنید هنر کرده‌اید. این‌ها نتیجه دور شدن از مردم است. نتیجه 
بی باوری به آرمان‌های انقلاب است. مردم انقلاب را دوست دارند و در انتخابات اسفندماه باز هم این را اثبات کردند، اما آن‌هایی را که به مردم خدمت نمی‌کنند دوست ندارند. به آن‌هایی که آرمان‌های انقلاب و خدمت به مردم را عوام‌زدگی و عقب ماندگی می‌دانند رأی ندادند. درس بزرگ انتخابات اخیر برای ما این بود.
قالیباف با بیان اینکه مردم در این انتخابات به یک جریان نه و به یک جریان آری گفتند، تصریح کرد: جریان انقلابی در سایه وحدت و عقلانیت پیروز شد. وحدتی در جریان انقلابی ایجاد شد و همه زیر یک چتر جمع شدند. اختلافات جزئی را به خاطر مردم و انقلاب کنار گذاشتند. برخی‌ها حتی در داخل جبهه انقلاب امید چندانی به وحدت مخصوصاً در تهران نداشتند، اما دیدیم که وقتی پای آرمان بزرگی به نام خدمت به مردم در میان باشد وحدت شدنی و ممکن است.
او افزود: البته این وحدت زمان برد و تا دو روز مانده به روز رأی گیری گفت وگو‌ها و رایزنی‌ها و تبادل نظر‌ها ادامه داشت اما نتیجه کار رضایت بخش بود. من به شما اطمینان می‌دهم همه ته دلشان خواستار وحدت بودند. خیلی از افراد وارد شدند و وقت گذاشتند تا وحدت حاصل شد. مردم هم سنگ تمام گذاشتند. با رأی دادن به همه فهرست ۳۰ نفره اعلام کردند که طرفدار عقل و تدبیر جمعی و کنار گذاشتن
 تک روی‌ها هستند.
قالیباف با بیان اینکه ما به عنوان منتخبان مردم باید قدر این اعتماد را بدانیم، تصریح کرد: اگر به مردم خدمت کنیم آن‌ها هم قدرشناسی خواهند کرد کما اینکه در دوم اسفند ۹۸ به پاس قدردانی از وحدت به همه فهرست رأی دادند. پیام مردم به ما روشن و صریح بود گفتند وحدت کنید و آرمان‌های انقلاب را در اولویت قرار دهید تا ما هم با رأی دادن از شما حمایت کنیم.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.