اینفوگرافی | روزنامه رسالت

اینفوگرافی؛ کتاب خوانی در روزهای کرونایی

هجران و غربت کتاب در جامعه از زمانی که اینترنت و شبکه‌های اجتماعی وارد زندگی مردم شد سرعت بیشتری گرفت و با ظهور پدیده ویروس کرونا این وضعیت تشدیدشده و اینترنت و فضای مجازی تقریبا سایه خود را بر تمامی جوانب زندگی گسترده‌تر کرد.

۰۳ آذر ۱۳۹۹

اینفوگرافی؛چرا گوشی‌های هوشمند هنگ می‌کنند؟

گوشی‌های هوشمند اگرچه امکانات متعددی در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند، اما نگهداری از آن‌ها و در عین حال مواجه شدن آن‌ها با ویروس یا هنگ کردن گوشی مشکلاتی را هم برای کاربران به دنبال دارد.

۰۲ آذر ۱۳۹۹

اینفوگرافی ؛ عوامل بازدارنده فرزند آوری در ایران

 بررسی دلایل "کاهش فرزندآوری در ایران" گستره بسیار زیادی دارد که در پژوهش‌های مختلفی مورد بررسی قرار گرفته است؛ این عوامل را می‌توان در سه دسته عوامل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جای داد.

۲۸ آبان ۱۳۹۹

اینفوگرافی ؛ مغز انسان را بیشتر بشناسیم.

مغز یکی از پیچیده‌ترین و جالب‌ترین بخش‌های بدن انسان است که هرچند فضای بسیار کمی را اشغال می‌کند، اما آنقدر عجیب هست که چیز‌هایی زیادی را درباره آن ندانید.

۲۷ آبان ۱۳۹۹

اینفوگرافی؛چگونه با استرس کرونا مقابله کنیم؟

گستردگی زیاد ویروس کرونا در سطح دنیا و همینطور آمار بالای مرگ و میر کرونا این روزها اضطراب عمومی را بالا برده است به طوریکه افراد در خانواده های زیادی سطح اضطراب و استرس زیادی را گزارش می کنند، اغلب پرخاشگر و خشن می شوند و این امر بر روابطشان نیز تأثیر می گذارد و همینطور سیستم ایمنی بدنشان به دلیل اضطراب پایین تر می آید.

۲۵ آبان ۱۳۹۹

اینفوگرافی؛آب مروارید و علائم آن را بشناسید

شبکیه لایه‌ای‌ست حساس به نور در چشم، که باعث دریافت پیام‌های بینایی می‌شود. در یک چشم سالم و طبیعی نور از عدسی عبور می‌کند و بر روی شبکیه متمرکز می‌شود که برای ایجاد یک تصویر دقیق عدسی چشم باید شفاف و به دور از کدری و تیرگی باشد. زمانی که عدسی شفافیت خود را از دست بدهد باعث اختلال در بینایی می‌شود که به این پدیده آب مروارید یا کاتاراکت می‌گویند.

۲۴ آبان ۱۳۹۹

اینفوگرافی؛ مروری بر دیابت در ایران

دیابت باسابقه چندین هزارساله، هیچ‌گاه در طول تاریخ از چنین گستردگی برخوردار نبوده است. در حال حاضر تخمین زده می‌شود که هر هفت ثانیه یک‌نفربر اثر ابتلا به این بیماری یا عوارض ناشی از آن جان خود را از دست می‌دهد، کشورهای درحال‌توسعه، بیشترین افراد تازه مبتلا شده را در خود جای‌داده‌اند.

۲۰ آبان ۱۳۹۹

اینفوگرافی؛ جو بایدن کیست ؟

جو بایدن پس از رقابت با دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوریخواه و رئیس جمهور کنونی ایالات متحده در انتخاباتی مناقشه برانگیز سرانجام توسط رسانه‌های آمریکا به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهور این کشور اعلام شد.

۱۹ آبان ۱۳۹۹

اینفوگرافی ؛ ۱۳ آبان روز ملّی مبارزه با استکبار

در روز 13 آبان 1358، دانشجویان مسلمان پیرو خط امام، لانه ی جاسوسی آمریکا را در تهران تسخیر کردند و جاسوسان آمریکایی را به گروگان گرفتند. بدین ترتیب، مبارزه ی ضد آمریکایی مردم ایران، ابعاد جدیدتری پیدا کرد.

۱۳ آبان ۱۳۹۹

اینفوگرافی ؛ روز نوجوان

8 آبان ماه ، روز شهادت محمد حسین فهمیده است. او نوجوانی 13 ساله بود که در دوران دفاع مقدس به شهادت رسید، به همین خاطر این روز به عنوان روز نوجوان و (بسیج دانش آموزی) نامگذاری شد.

۰۷ آبان ۱۳۹۹