۶ مورد از بهترین‌ راه‌های کسب درآمد از یوتیوب در سال ۲۰۲۲ - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 66130
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۰ |

۶ مورد از بهترین‌ راه‌های کسب درآمد از یوتیوب در سال ۲۰۲۲

در سال ۲۰۱۸ یک پسربچه ۷ ساله با به‌اشتراک‌گذاری ویدئوهایش در سایت یوتیوب موفق به کسب درآمدی در حدود ۲۲ میلیون دلار شد. شگفت‌انگیزتر آن که ویدئوهای او در رابطه با معرفی و بررسی اسباب‌بازی‌هایش بوده است!
۶ مورد از بهترین‌ راه‌های کسب درآمد از یوتیوب در سال ۲۰۲۲

در سال ۲۰۱۸ یک پسربچه ۷ ساله با به‌اشتراک‌گذاری ویدئوهایش در سایت یوتیوب موفق به کسب درآمدی در حدود ۲۲ میلیون دلار شد. شگفت‌انگیزتر آن که ویدئوهای او در رابطه با معرفی و بررسی اسباب‌بازی‌هایش بوده است!

در ادامه می‌خواهیم لیستی از ده روش فوق‌العاده را که می‌تواند موجب کسب درآمد شما از یوتیوب شود، معرفی کنیم.

 • در پیج‌های گوناگون به‌شکل شریکی عضو شده و از تبلیغات برای یکدیگر سود ببرید.
 • از لینک‌های متصل به ‌شرح ویدئوی خود استفاده کنید.
 • از طریق مدل آبونمان، ویدئوهای خود را به‌اشتراک بگذارید.
 • با استفاده از لینک‌های موجود در وبلاگ خود به چنل یوتیوب متصل شوید.
 • از طریق برنامه اینفلوئنسری آمازون به آدرس یوتیوب خود وصل شوید.
 • از آبونمان‌های اشتراکی استفاده کنید.
 • به دنبال کرادفاندینگ یا تامین مالی جمعی پروژه بعدی خود باشید.
 • فروش اجناس
 • اجازه پخش و اشتراک‌گذاری ویدئوهای خود را بدهید.
 • با استفاده از id  محتوای دسترسی به اطلاعات به‌اشتراک‌گذاری شده را تأیید کنید.
 • بهترین راه درآمدزایی در YouTubeClick با استفاده از اپلیکیشن اجتماعی توئیتر است.

چگونه در یوتیوب درآمدزایی کنیم؟

۱- در پیج‌های گوناگون به‌شکل شریکی عضو شوید و با تبلیغ کسب درآمد از یوتیوب داشته باشید

این مدل کسب درآمد بسیار متداول است و اکثریت کاربرانی که در یوتیوب فعالیت دارند به آن مشغولند. به این فعالیت، درآمد بر تبلیغات می‌گویند که مکانیزم عملکردی آن به این صورت است که شرکت ها , جهت ارائه کالا یا خدمات خود از طریق تبلیغات در یوتیوب در ازای پرداخت مبلغی که آن را بصورت ۳۲ درصد سهم یوتیوبر و ۶۸ درصد سهم خود یوتیوب می باشد ارائه می دهد. این تبلیغات را می توان در فرمت های مختلف ارائه کرد:

 • تبلیغات ویدئویی قبل از پخش ویدئوها
 • آگهی‌های تبلیغاتی گوگل به‌صورت رندم

با این حال برای شروع کسب درآمد از این آگهی‌ها، مسئولان یوتیوب محتوای کانال شما را بررسی خواهند کرد تا طبق تمام دستورالعمل‌های ارائه شده عمل کرده باشید. برای اینکه واجد شرایط شوید باید دارای شروط زیر باشید:

 • در ۱۲ ماه گذشته بیش از ۴۰۰۰ ساعت عمومی پخش ویدئوی معتبر داشته باشید.
 • حداقل ۱۰۰۰ مشترک و فالوور داشته باشید.
 • یک حساب کاربری مرتبط داشته باشید.
 • در یک کشور یا منطقه‌ای زندگی کنید که در آن برنامه‌های مرتبط با YouTube  در دسترس است.
 • سیاست‌های کسب درآمد را دنبال کنید.

یک راه دیگر برای استفاده از برنامه شرکای کاری کانال YouTube از طریق عضویت در کانال آنان است که به بینندگان امکان می‌دهد تا از طریق پرداخت ماهانه به شبکه شما بپیوندند. بدین ترتیب شما نیازی به شرکای کاری ندارید اما باید در حدود سی هزار فالوور داشته باشید. این روش برای گیمرها مناسب است.

آموزش یوتیوب

۲- در توضیحات ویدیو، لینک‌های وابسته بگذارید و از یوتیوب کسب درآمد داشته باشید

استفاده از لینک‌های وابسته در خط اول توصیف ویدئو، یک راه عالی برای درآمدزایی از  ویدئو است؛ به خصوص وقتی که شما در حال مرور محصولات هستید و لینک مربوطه، بیننده را به صفحه محصول هدایت می‌کند برای هر تراکنش که از طریق لینک وابسته به ‌شما رخ می‌دهد، کمیسیون دریافت می‌کنید. کاربران به متن بیشتر از ویدئو واکنش نشان می‌دهند.

۳- از طرفداران خود در یک مدل مبتنی بر اشتراک‌گذاری داده‌ها کسب درآمد کنید

پلتفرم‌هایی به طور خاص و برای این نوع از بودجه، مانند  Patreon وTipee  ساخته شده‌اند. این سکوها به وفادارترین طرفداران شما اجازه کمک مالی به اندازه ۱.۵ دلار را می دهد. این کمک باعث می‌شود تا شما بتوانید به محتوای منحصر به فرد و پاداش‌های یونیکی که توسط سازندگان محتوای مورد علاقه خود ایجاد کرده اید دسترسی داشته باشید.

یک روش خوب برای پیگیری آن است که شفافیت در مورد این موضوع که این پول چگونه صرف می‌شود و آنچه که باید در هر آگهی ارائه شود را داشته باشید. مردم به جای پرداخت به واسطه‌هایی که صرفاً امکان دسترسی به هنرمندان را می‌دهد بیشتر مایل به حمایت از هنرمندانی هستند که واقعا عاشق آن‌ها هستند.

علاوه بر آن YouTube یک ویژگی به نام سوپر گپ دارد که به سازندگان امکان ایجاد یک مهلت گفتگوی زنده را نیز می‌دهد.

۴- کانال یوتیوب را به وبلاگ خود لینک کرده و از یوتیوب کسب درآمد کنید

تصور کنید که یک ویدئو در مورد یک محصول دارید. شما می‌توانید این محتوا را در وبلاگ خود ذخیره کنید. هم کانال شما و هم وبلاگ، پیوندهای وابسته خواهند داشت که می‌توانید از هر دو قسمت برای کسب کمیسیون‌ها استفاده کنید.در واقع این یک بازی برد – برد است.

۵- در برنامه اینفلوئنسری آمازون عضو شوید

برنامه اینفلوئنسری آمازون این فرصت را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا یک صفحه شخصی مجزا در آمازون داشته باشند و محصولات پیشنهادی خود به مخاطبین را معرفی کنند که از این روش، چیزی بین ۸ تا ۱۰ درصد کمیسیون مبلغ فروش را از آن خود می‌کنند. برای شرکت در این برنامه الزاماتی از قبیل تعداد فالوورهای رسانه‌های اجتماعی و معیارهای دیگر در نظر گرفته می‌شود. در این روش با پیشنهاد محصولات در آمازون تقریباً همین مقدار کمیسیون به فرد تعلق می‌گیرد با این تفاوت که دیگر صفحه شخصی مجزا در اختیار او قرار نخواهد گرفت.

۶- برای کسب درآمد از یوتیوب به سمت یوتیوب پریمیوم بروید

یوتیوب پریمیوم این امکان را به کاربران می‌دهد تا با پرداخت ماهانه ۱۱.۹۹ دلار از شر تبلیغات وسط ویدیو خلاص شوند. در این روش، ۵۵ درصد درآمد حاصله از مدت زمان تماشای ویدیو به کانال پرداخت می‌شود.

اگر می‌خواهید ببینید کانال‌تان ارزش فکر کردن به یوتیوب پریمیوم را دارد یا نه، نگاهی به مدت زمان تماشای ویدیوها و میزان تعامل کاربران بیندازید.

سوالات متداول درباره کسب درآمد از یوتیوب

برای کسب درآمد در یوتیوب به چند بازدید نیاز دارم؟

اگر می‌خواهید از نمایش تبلیغات در میان ویدیوهای خود کسب درآمد کنید، باید ۱۰۰۰ عضو و ۴۰۰۰ ساعت مدت زمان تماشای ویدیو طی ۱۲ ماه گذشته داشته باشید سپس می توانید جهت فعال سازی درآمد کانال خود از طریق یک شخص در خارج از کشور که حساب ادسنس دارد و یا از طریق شرکت های واسطه جهت نقد کردن درامد یوتیوب خود اقدام کنید. پس از آنکه این الزامات اولیه محقق شد، کانال فرد برای شرکت در برنامه یوتیوب بررسی می‌شود. هرچه بازدیدهای بیشتری داشته باشید درآمد بیشتری خواهید داشت. همچنین اگر با پیوند وابسته از ویدیوی خود کسب درآمد می‌کنید، برای فروش و دریافت پورسانت فقط یک بار تماشای ویدیو هم کافی است. در واقع هیچ قانون حداکثری در این روش وجود ندارد.

بالاترین رقم کسب درآمد از یوتیوب برای یوتیوبرها چقدر بوده است؟

به گزارش فوربس ۱۰ ستاره برتر به لحاظ کسب درآمد از یوتیوب در سال ۲۰۱۸ عبارت‌اند از:

 • : Ryan ToysReview 22 میلیون دلار
 • Jake Paul: 21.5 میلیون دلار
 • Dude Perfect:20 میلیون دلار
 • DanTDM: 18.5 میلیون دلار
 • Jeffree Star: 18 میلیون دلار
 • Markiplier: 17.5 میلیون دلار
 • Vanoss Gaming :17 میلیون دلار
 • Jacksepticeye: 16 میلیون دلار
 • PewDiePie: 15.5میلیون دلار
 • Logan Paul: 14.5 میلیون دلار

در واقع گوگل ۶۸٪ از درآمد حاصله را به یوتیوبر پرداخت می‌کند، بنابراین به ازای هر ۱۰۰ دلاری که یک تبلیغ‌کننده می‌پردازد، ۶۸ دلار به یوتیوبر تعلق می‌گیرد.

به ازای هر ۱۰۰۰ بازدید درآمد تبلیغات می‌تواند بین ۰.۳۰ تا ۵ دلار متغیر باشد. معمولاً پرطرفدارترین بخش مربوط به محتوای بازی‌هاست؛ بعد از آن مواردی مثل لایف هک، شایعات زرد مربوط به افراد مشهور، اخبار، غذاها، فعالیت‌های مربوط به حیوانات و سرگرمی معمولاً راحت‌تر نظر کاربران را جلب می‌کنند.

با ۱۰۰۰ بازدید چقدر می‌توانم کسب درآمد از یوتیوب داشته باشم؟

پاسخ به عوامل مختلفی بستگی دارد. از آنجا که استراتژی تبلیغاتی صاحبان تبلیغ می‌تواند متفاوت باشد، ممکن است به ازای صرفاً نمایش تبلیغ هیچ مبلغی دریافت نکنید یا اگر کاربر روی بنر تبلیغ کلیک کرد، ۳ دلار دریافت کنید. علاوه بر این تبلیغ‌کنندگان فقط زمانی پرداخت می‌کنند که تبلیغ واقعاً تماشا شود.

نتیجه گیری

هرچند کسب درآمد از یوتیوب به نظر راه خوبی برای درآمدزایی غیرفعال به نظر می‌رسد، اما شاید بهترین راه ممکن برای شروع کسب درآمد آنلاین نباشد. زیرا مدت زمان زیادی طول می‌کشد و صبر زیادی می‌خواهد.

توصیه ما به شما این است که ابتدا یک وبلاگ راه اندازی کنید و از یوتیوب به عنوان راهی برای تبلیغ وبلاگ خود استفاده کنید. در مرحله بعد استفاده از پیوندهای وابسته هم در وبلاگ و هم در توضیحات ویدیو شانس‌تان برای کسب درآمد سریع را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

در نهایت چنانچه در این مسیر به راهنمایی‌های دقیق‌تری نیاز دارید یا پس از درآمدزایی به دنبال روشی برای نقد کردن درآمد خود از یوتیوب هستید، با مشاورین ما در تیم ارائه خدمات یوتیوب اندروپی صحبت کنید. اندروپی با امکاناتی مثل مدیریت و بهینه‌سازی کانال یوتیوب، پروموت کانال یوتیوب، تبلیغات و … در خدمت شما عزیزان است.

اگر شما خواننده عزیز روش‌های دیگری برای کسب درآمد از یوتیوب می‌شناسید که در این مقاله به آن‌ها اشاره نشده،‌ نظرات خود را با ما و همراهان ما به اشتراک بگذارید.

| منبع خبر : محتوا این متن تبلیغاتی بوده و توسط رسالت رد یا تایید نمی شود
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.