قطعنامه شورای حکام آژانس، برای ما غیرقابل قبول است - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 23535
  پرینتخانه » اخبار, بین الملل, سیاسی تاریخ انتشار : ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۴ |
موسوی :

قطعنامه شورای حکام آژانس، برای ما غیرقابل قبول است

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: متاسفانه سه کشور اروپایی وارد یک بازی شده‌اند که به‌نظر بنده یک بازی غیرسازنده و خطرناکی است.
قطعنامه شورای حکام آژانس، برای ما غیرقابل قبول است

سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در مورد تصویب قطع‌نامه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی علیه ایران، گفت: آنچه که مسلم است، اقدامی بوده که شورای حکام انجام داده و این موضوع برای ما غیرقابل قبول است. جمهوری اسلامی ایران بالاترین و شفاف‌ترین همکاری را در چارچوب پادمان با شورای حکام و آژانس داشته است.

وی افزود: برای ایران قابل قبول نیست بعد از این میزان همکاری، آنها مجدداً به بهانه‌های واهی و بر اساس ادعاهای پوچ و بی‌مبنا که اطلاعات غیر رسمی، ناقص و غلط کشورمان را مجدداً تحت فشار قرار دهند. خود آنها نیز می‌دانند که جمهوری اسلامی ایران کشور، دولت و ملتی نیست که تحت فشار و زیاده‌خواهی بخواهد تن به کاری دهد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی گفت: مبنا و چارچوب همکاری ما مشخص است و بنابراین، این قطع‌نامه برای ما غیرقابل قبول است. نکته‌ای که بیش از همه حائز اهمیت بوده، رفتار دوگانه و عجیب کشورهای اروپایی، به‌ویژه سه کشور آلمان، انگلیس و فرانسه است.

موسوی ادامه داد: این سه کشور اروپایی که خود نیز عضوی از برجام هستند و با توجه به اینکه شرایط را می‌دانند و گذشته این پرونده نیز در دستان آنها هست، متأسفانه این سه کشور وارد یک بازی شده‌اند که به‌نظر بنده یک بازی غیرسازنده و خطرناکی است.

وی تاکید کرد: ما فکر می‌کنیم که اروپایی‌ها گرفتار دامی شده‌اند که صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها زیر پای آنها پهن کردند و مجدداً برای ملت ما نشان دادند که کشورهای ناتوانی هستند و در عین حال روز به روز نیز بی‌اعتماد بودن خود برای ملت ما را نشان می‌دهند.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ما به کشورهای اروپایی و آژانس هشدار داده‌ایم که این روند در پیش گرفته شده، صدور این قطع‌نامه علیه پرونده صلح‌آمیز هسته‌ای ایران و تقاضای مطرح شده غیرقابل قبول است و حتماً عواقبی خواهد داشت که متوجه کسانی خواهد بود که این قطع‌نامه را بنیان‌گذاری کردند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.