۳ مسیر وزارت بهداشت برای تأمین واکسن کرونا - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 34039
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار تاریخ انتشار : ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۷ |

۳ مسیر وزارت بهداشت برای تأمین واکسن کرونا

وزیر بهداشت گفت: از سه مسیر کار تأمین واکسن کووید۱۹ را دنبال می‌‌کنیم. امیدواریم از روزهای آینده، اجازه کلینیکال ترایال (کارازمایی بالینی) انسانی برای حداقل یکی از دو مدل واکسن‌های کرونای ایرانی داده شود.
۳ مسیر وزارت بهداشت برای تأمین واکسن کرونا

دکتر سعید نمکی در استدیو سلامت وزارت بهداشت اظهار کرد: ما در کمیته واکسیناسیون کرونا با کمک دانشمندان و صاحب‌نظران کار واکسن کووید۱۹ را دنبال کردیم. از سه مسیر این کار را دنبال می‌کنیم.

وی افزود: اول خرید واکسن از منابعی است که در دنیا تایید شدند، اختیار تعیین منبع خرید با خودمان است و ۴ منبع را برای خرید تعیین کردیم که قرار است ۱۸ میلیون دوز خریداری کنیم. مقداری نیز از طریق مذاکره با واکسن‌سازهای دنیا برای خرید در نظر داریم. مسیر دوم را در قالب قرارداد مشترک، تولید داخل و همراهی دانش فنی بیرون دنبال می‌کنیم و با دو سه کشور در این زمینه خوب پیش رفته‌ایم.

نمکی ادامه داد: مسیر سوم نیز تکیه بر دانش و تولید داخلی است؛ گزارش چهار مورد از واکسن‌های تولید داخل را به سازمان جهانی بهداشت داده‌ایم و امیدواریم از روزهای آینده، اجازه کلینیکال ترایال (کارازمایی بالینی) انسانی برای حداقل یکی از این واکسن‌های کرونا داده شود.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.