۱۵ طرح بزرگ آب و برق استان بوشهر به بهره‌برداری رسید - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 82549
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار تاریخ انتشار : ۱۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۱ |

۱۵ طرح بزرگ آب و برق استان بوشهر به بهره‌برداری رسید

استاندار بوشهر گفت: امروز با حضور رئیس جمهور ۱۵ طرح بزرگ آب و برق استان بوشهر به بهره‌برداری رسید.
۱۵ طرح بزرگ آب و برق استان بوشهر به بهره‌برداری رسید

احمد محمدی‌زاده صبح جمعه در مراسم افتتاح پروژه‌های حوزه آب و برق استان بوشهر اظهار داشت: در راستای توسعه زیرساخت‌های حوزه آب و برق استان بوشهر اقدامات خوبی صورت گرفته است.

 

وی اضافه کرد: تأمین آب شرب یکی از مهمترین برنامه‌ها در استان بوشهر است که در این راستا طرح‌های مهمی چه در زمینه سدسازی و آب‌شیرین‌کن و چه در زمینه نوسازی و توسعه خطوط آبرسانی در استان انجام شده است.

 

استاندار بوشهر تأمین آب شرب از طریق دریا را یکی از مهمترین راهکارها عنوان کرد و ادامه داد: امروز شاهد بهره‌برداری از دو پروژه مهم آبشیرین‌کن در این استان هستیم.

 

وی ایجاد خط آبرسانی سیراف – جم را یکی دیگر از طرح‌های مهم در این استان عنوان کرد و افزود: این پروژه از مطالبات مهم مردم شهرستان جم بود که امروز فاز اول آن به بهره‌برداری می‌رسد.

 

محمدی‌زاده تاکید کرد: امروز به دست رئیس جمهور شاهد بهره‌برداری رسمی از ۱۵ طرح بزرگ آب شیرین‌کن، خط آبرسانی، آبگیری سد و انتقال برق در استان بوشهر هستیم.

 

با حضور رئیس جمهور، از ۱۵ طرح بزرگ آب شیرین‌کن‌های مپنا و وحدتیه، خط آبرسانی سیراف جم، آبگیری سدهای اخند و باغان و همچنین پروژه‌های انتقال برق به صورت رسمی بهره‌برداری شد.

 

در این مراسم از آب شیرین‌کن گروه مپنا در شهرستان بوشهر با ظرفیت ۳۵ هزار متر مکعب، آب شیرین‌کن وحدتیه و دالکی شهرستان دشتستان با ظرفیت ۶ هزار و ۵۰۰ متر مکعب و فاز اول طرح آب‌رسانی به شهرستان جم با خط انتقالی به طول ۴۲ کیلومتر بهره‌برداری شد.

 

پروژه آب شیرین‌کن ۳۵ هزار متر مکعبی بوشهر، پروژه‌ای ۱۰۰ درصد ایرانی است که با سرمایه‌گذاری، طراحی نصب و اجرای گروه صنعتی مپنا احداث شده است.

 

فاز اول طرح آبرسانی شهرستان جم نیز پس از ۱۵ سال توقف، تکمیل و به بهره‌برداری رسیده است.

 

همچنین دو پروژه سد مخزنی باغان با ظرفیت ۳۲ میلیون متر مکعب و پروژه سد مخزنی اخند با ظرفیت ۲ میلیون متر مکعب با دستور رئیس جمهور افتتاح و آبگیری شد.

 

در این مراسم ۱۰ طرح انتقال برق در بخش‌های مختلف استان بوشهر از جمله احداث پست برق ۲۰/۶۳ کیلو ولتی شهید ماهینی در شهرستان بوشهر نیز بهره‌برداری شد.

 

چهار طرح برق‌رسانی دیگر نیز در سطح استان بوشهر شامل خط ۲۳۰ کیلو ولتی، پست منطقه ویژه اقتصادی دیلم و شرکت برنامه‌ریزی نیرورسانی، توسعه و بهسازی تأسیسات برق به صورت همزمان و با دستور رئیس جمهور کلنگ زنی شد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.