۱۰ هزار فوتی در تصادفات رانندگی در ۷ ماه گذشته - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 57565
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار تاریخ انتشار : ۱۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۳ |

۱۰ هزار فوتی در تصادفات رانندگی در ۷ ماه گذشته

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: ۸۰ درصد ناوگان حمل و نقل عمومی فرسوده است، اتوبوس‌ها بیش از ۲۵ سال خدمات رسانی می‌کنند و قطعات نامرغوب و گران هم در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.
۱۰ هزار فوتی در تصادفات رانندگی در ۷ ماه گذشته

سردار سیدکمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا اظهار کرد: بیش از ۷ میلیون وسیله نقلیه که در کشور تردد دارند مربوط به ناوگان بار و مسافر است و میزان تردد‌ها در سال ۱۴۰۰، ۷ درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: از ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ترددی که در کشور ثبت شده حدود ۶۱۶ میلیون فقط مربوط به ناوگان بار و مسافر است. همچنین در بحث تصادفات هم در ۷ ماه اخیر ۱۰ هزار فوتی داشتیم که ۹۸ نفر آن مربوط به اتوبوس‌ها است.

سردار هادیانفر گفت: ۸۵ درصد عامل انسانی تصادفات به عامل انسانی برمی گردد، زیرا دور از چشم پلیس حرکت‌هایی توسط رانندگان رخ می‌دهد که قابل انکار نیست.

رئیس پلیس راهور ناجا بیان کرد: ۸۰ درصد ناوگان حمل و نقل عمومی فرسوده است یعنی بیش از ۲۵ سال خدمات رسانی می کنند و قطعات نامرغوب و گران هم در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.

وی یادآور شد: شکستگی شیشه اتوبوس‌ها نقص فنی است که پلیس با آن برخورد می‌کند و هزینه بر است به نظر من زمان کارکرد رانندگان مهم است که دولت باید کمک کند.

سردار هادیانفر گفت: ما ۳ هزار ۲۰۰ نقطه حادثه خیز در جاده‌ها داریم که آن‌ها با هزینه‌های کم قابل برطرف شدن هستند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.