یک دهه به آموزش و پرورش توجه کنیم، آینده کشور تأمین می‌شود - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 17212
  پرینتخانه » اجتماعی, سیاسی تاریخ انتشار : ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۰:۰۲ |
محمد باقر قالیباف:‌

یک دهه به آموزش و پرورش توجه کنیم، آینده کشور تأمین می‌شود

عضو لیست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی گفت: اگر فقط یک دهه به آموزش و پرورش توجه کنیم آینده این کشور در بعد مادی و معنوی تأمین خواهد شد.
یک دهه به آموزش و پرورش توجه کنیم، آینده کشور تأمین می‌شود

عضو لیست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی گفت: اگر فقط یک دهه به آموزش و پرورش توجه کنیم آینده این کشور در بعد مادی و معنوی تأمین خواهد شد.
به گزارش تسنیم، محمدباقر قالیباف عضو لیست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در گردهمایی فرهنگیان تهران اظهار داشت: امروز که نگاه می‌کنم می‌بینم همه زندگی‌ام را مدیون معلمان دردآشنا، فرهنگی، متدین، باتقوا و دلسوزی هستیم که ما را به اینجا رساندند و همیشه این حسرت را دارم که چرا ما نسبت به آموزش و پرورش آنطوری که باید و شاید مایه نمی‌گذاریم و توجه نمی‌کنیم.
وی ضمن  اشاره به اهمیت نقش و جایگاه آموزش و پرورش ادامه داد: من در سال ۹۲ مطلبی را در آن مباحث فعالیت‌های انتخاباتی عرض کردم که اگر روزی توفیق خدمت در سطح ملی پیدا کنم و در دولت توفیق خدمت داشته باشم دو وزارتخانه را نه تنها فراموش نخواهم کرد بلکه تحت هر شرایط سختی که در کشور باشد تمشیت امور این دو وزارتخانه را شخصا برعهده می‌گیرم نه اینکه وزیر نداشته باشد حتماباید داشته باشد ولی ماهی نخواهد گذشت که در آن وزارتخانه‌ها حضور پیدا نکنم و مسائل و مشکلاتش را پیگیری ننمایم.
 عضو لیست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی افزود: شما نگاه کنید یک آموزش و پرورش، یک وزارت علوم با این عظمت با این بزرگی، الان در آموزش و پرورش ما قریب به ۱۵ میلیون دانش آموز،
 یک میلیون عناصر فرهنگی، مردان و خواهران گرامی فرهنگی درحال فعالیت هستند و  حداقل۵۰-۴۰ میلیون نفر هر روز تحت تاثیر آموزش و پرورش اند.
قالیباف انگیزه خود از توجه ویژه به آموزش و پرورش را برشمرد و خاطرنشان کرد: چون همه باورم این است که اگر فقط در یک دهه
 نه خیلی زیاد فقط یک دهه بتوانیم در این دو وزارتخانه که همه سرمایه های ایران عزیز ما، در آن‌ها جمع است با این معلمین دلسوز این مسیر تعلیم و تربیت را به درستی طی کنیم آینده این کشور در بعد مادی و معنوی تأمین خواهد شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: این معلمان بودند که ما را با انقلاب، امام و فرهنگ شهادت آشنا کردند و ما را در این مسیر نورانی قرار دادند. من همواره مدیون معلمینی هستم که با سخنانشان و با کتاب‌هایی که در اختیارمان گذاشتند ما را با انقلاب اسلامی و حرکت های انقلابی آشنا کردند ما را به سمت امام هدایت کردند و این بزرگترین خدمت معلمین به ما و جامعه ما است که باید همواره سپاسگزار این قشر دلسوز و فرهیخته باشیم
قالیباف یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های معلمین را کرامت و منزلت اجتماعی آنان دانست و اظهارداشت: معلمان مطالبات زیادی ندارند آنها به دنبال منزلت اجتماعی خود هستند رتبه بندی شایسته معلمان ضمن توجه به این خواسته، مشکلات رفاهی و معیشتی آنان را نیز تا حدودی برطرف می‌کند  که متاسفانه به طور دقیق و کامل به این موضوع پرداخته نشده و فرهنگیان حرف های زیادی در این خصوص دارند. ما باید از دغدغه های معلمین بکاهیم تا با فراق بال بتوانند به فرزندانمان خدمت کنند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.