کنعانی در واکنش به تحریم‌های اروپا و انگلیس: حق خود را برای پاسخ محفوظ می‌داریم - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 83448
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۰۱ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۲ |

کنعانی در واکنش به تحریم‌های اروپا و انگلیس: حق خود را برای پاسخ محفوظ می‌داریم

سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن محکوم کردن تحریم‌های اخیر اروپا و انگلیس، از اقدام متقابل ایران خبر داد و گفت: حق خود را برای پاسخ محفوظ می‌داریم.
کنعانی در واکنش به تحریم‌های اروپا و انگلیس: حق خود را برای پاسخ محفوظ می‌داریم

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به تحریم‌های اخیر اتحادیه اروپا و رژیم انگلیس علیه کشورمان واکنش نشان داد و این تحریم‌ها را قویا محکوم کرد.

 

به گزارش فارس، دولت انگلیس در ادامه مواضع ضد ایرانی خود دیروز تحریم‌های جدیدی را علیه ایران اعمال کرد. تحریم‌ها علیه پنج عضو هیأت مدیره بنیاد تعاون سپاه و دو نفر از فرماندهان ارشد سپاه در تهران و البرز اعمال شد. از سودی دیگر نیز اتحادیه اروپا نیز دیروز اقدام به تحریم هشت فرد و یک نهاد ایرانی کرد.

 

گفتنی است، از ابتدای اغتشاشات اخیر در ایران اتحادیه اروپا و انگلیس در حمایت از اغتشاشگران اقدام به اعمال تحریم‌هایی در چندین نوبت علیه تعدادی از مقامات و نهادهای ایرانی کردند که البته با پاسخ متقابل از سوی ایران مواجه شدو وزارت امور خارجه نیز در واکنش تعدادی از مقامات و نهادهای اروپایی و انگلیسی را در فهرست تحریم‌ها قرار داد.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه در این خصوص با اشاره به آشفتگی‌های داخلی اروپا که نارضایتی‌ها و اعتراضات فرانسه تنها گوشه‌ای از آن است، گفت: از جمله اهداف رویکرد تقابلی اخیر اروپا، تلاش برای انحراف افکار عمومی از بحران فزاینده اقتصادی و اجتماعی و نقض سیستماتیک حقوق بشر در اروپاست که این از نگاه ناظران آگاه جهان پنهان نیست.

 

وی یادآور شد: برخی طرف‌های اروپایی به جای دخالت در امور داخلی دیگر کشورها باید با پرهیز از رفتارهای خشن و سرکوب معترضان، نسبت به خواسته‌های واقعی مردم در قلمرو خود مسؤولانه و انسانی رفتار کنند.

 

کنعانی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران با اتکا به قدرت ملی، همانند قبل با درایت و استحکام نسبت به چنین اقدامات خودسرانه، غیرقانونی و غیرمنطقی، اقدام متقابل خواهد داشت و در این راستا حق خود را برای پاسخ محفوظ می‌دارد.

 

به گزارش فارس، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه نیز روز گذشته در گفت‌وگوی تلفنی همتای بلژیکی ضمن محکوم کردن اقدام تکراری اتحادیه اروپا و انگلیس در اعمال تحریم علیه ایران، تصریح کرد: سیاست تقابلی و تحریمی با پاسخ متناسب ایران روبرو خواهد شد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.