چین بودجه نظامی خود را افزایش می دهد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 61797
  پرینتخانه » اخبار, بین الملل تاریخ انتشار : ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۸:۲۵ |

چین بودجه نظامی خود را افزایش می دهد

طبق پیش نویس منتشر شده درباره هزینه های دفاعی چین، پکن قرار است که میزان هزینه های مذکور را در سال ۲۰۲۲ به حدود ۲۳۰ میلیارد دلار افزایش دهد.
چین بودجه نظامی خود را افزایش می دهد

بر اساس پیش نویس بودجه‌ای که امروز شنبه منتشر شده است، چین بودجه نظامی خود را در سال ۲۰۲۲ به میزان ۷.۱ درصد افزایش خواهد داد.

میزان بودجه نظامی چین با احتساب افزایش مذکور در پیش نویس یادشده مبلغ ۱.۴۵ تریلیون یوان (۲۲۹.۵ میلیارد دلار) ذکر شده است.

همچنین در این پیش نویس آمده است: ضروری است که مسیر نظامی-راهبردی دوران جدید به پیش برده شود، از تسریع نوسازی دفاع ملی و نیروهای مسلح حمایت و توسعه نوآورانه علوم، فناوری و صنعت دفاعی را ترغیب گردد.

این پیش نویس در ادامه می‌افزاید: لازم است سیستم دستورالعمل‌های سیاسی با هدف تأمین اجتماعی پرسنل نظامی از خدمت خارج شده، سازماندهی کار در زمینه ساماندهی و استخدام پرسنل نظامی بازنشسته، تداوم افزایش نرخ مزایا و یارانه‌ها برای ذینفعان نظامی، بهبود یابد.

گفتنی است که در حال حاضر، بودجه نظامی چین از نظر حجم در رتبه دوم در دنیا پس از آمریکا قرار دارد. بر اساس بودجه سال ۲۰۲۱، انتظار می‌رفت که هزینه‌های نظامی با ۶.۸ درصد افزایش به ۱.۳۵۵ تریلیون یوان (۲۰۹ میلیارد دلار) برسد. مقامات چینی اعلام کرده اند که هزینه‌های نظامی این کشور مناسب است و رشد متوسط و پایداری را در راستای توسعه اقتصادی کشور حفظ خواهد کرد.

| منبع خبر : مهر
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.