پیرهادی: دولت به قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها پایبند باشد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 39538
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۹:۳۳ |

پیرهادی: دولت به قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها پایبند باشد

عضو هیات رئیسه مجلس ضمن اشاره به تقدیر رهبری از قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گفت: مجلس این قانون را تصویب و شورای نگهبان تایید کرده است لذا دولت باید به قانون پایبند باشند زیرا قوه مقننه، قانون شکنی را برنخواهد تابید.
پیرهادی: دولت به قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها پایبند باشد

محسن پیرهادی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری و تقدیر ایشان از قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها ، گفت: مجلس شورای اسلامی موضع غیر شفافی نداشته است و در زمینه پروتکل الحاقی ، طرحی را به تصویب رساند که پس از تایید شورای نگهبان به قانون تبدیل و لازم الاجرا شده است. اگر دولتمردان به قانون پایبند نباشند، باید پاسخگو باشند و قوه مقننه، قانون شکنی را برنخواهد تابید.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: از سوی دیگر، این موضوع علاوه بر وجه قانونی، یک جنبه مدیریتی و عمومی هم پیدا می‌کند‌. مسئله آنجاست که دولتمردان طوری در موضع شفاهی قانون را زیر پا می‌گذارند و مجلس را به مواضع غیرکارشناسی متهم می‌کنند که گویی در هفت سال و نیم گذشته، همه امور را به سامان رسانده اند و مردم از عملکردشان رضایت دارند.

وی در ادامه اظهار کرد: اگر راننده‌ای سال ها بدون اشکال وسیله ای را رانده باشد و در ماه‌های آخر کارش کمتر توصیه پذیر باشد، قابل فهم است. اما این که راننده‌ای خودرو را هفت سال و نیم خاموش نگه دارد و اگر هم حرکت کند نتیجه اش تصادف و ضرر و خسارت باشد و حالا بخواهد قانون و توصیه و احتیاط مجلس را هم نپذیرد، حقیقتا عجیب است.

پیرهادی یادآور شد: برخی دولتمردان می‌گویند مجلس چوب لای چرخ دولت می‌گذارید، سوال بسیاری از مردم این است که اساسا مگر چرخ فعالیت‌های دولت در حال چرخش و حرکت است که چوب گذاشتن لای آن معنا پیدا کند؟ تکلیف مشخص است؛ همه باید به قانون پایبند باشند‌ و کسی دنبال تقابل با دولت نیست.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.