پرسپولیس به پرداخت ۴۷۵ هزار یورو به همراه غرامت به بودیمیر محکوم شد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 17863
  پرینتخانه » ورزشی تاریخ انتشار : ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳ |

پرسپولیس به پرداخت ۴۷۵ هزار یورو به همراه غرامت به بودیمیر محکوم شد

باشگاه پرسپولیس با رای کمیته حل اختلاف فیفا به پرداخت 475 هزار یورو به بودیمیر مهاجم کروات و سابق خود محکوم شد و باید علاوه براین سود (غرامت دیرکرد) 5 درصدی هم تا روز پرداخت را به بودیمیر پرداخت نماید.
پرسپولیس به پرداخت ۴۷۵ هزار یورو به همراه غرامت به بودیمیر محکوم شد

فیفا روز چهارشنبه رای خود برای شکایت بودیمیر را پس از بررسی لایحه دفاعیه پرسپولیس صادر کرد. این رای از سوی امیرعلی حسینی مدیر امور بین الملل باشگاه دریافت و فورا متن کامل رای ترجمه و در اختیار مدیرعامل باشگاه قرار گرفت.

انصاری فرد هم ضمن تاکید بر رسانه ای نشدن رای صادره بعد از برد پرسپولیس مقابل شهر خودرو حکم فیفا را فاش نکرد و فقط شکایت کالدرون به فیفا را با توجه به سوالات مطروحه در جمع خبرنگاران اعلام‌‌ داشت.

بر اساس حکم فیفا باشگاه پرسپولیس به پرداخت ۴۷۵ هزار یورو به بودیمیر بابت مطالبات قرارداد  فصل گذشته و قرارداد فصل جاری محکوم شده است.

جزییات رای فیفا به شرح ذیل است:

*باشگاه پرسپولیس  برای پرداخت این بدهی ۴۵ روز مهلت دارد و در صورتی که بدهی در مهلت تعیین شده پرداخت نشود، پرسپولیس از جذب بازیکن داخلی و خارجی در ۳ پنجره نقل و انتقالاتی محروم می شود اما این محرومیت در هر بازه زمانی به محض تسویه بدهی  مرتفع می شود.

*باشگاه پرسپولیس بابت فصل گذشته ۱۴۸ هزار یورو بعلاوه ۵ درصد سود (غرامت) تا روز تسویه بدهی محکوم شده است.

*بدهی ۱۴۸هزار یورویی مربوط به پنج حقوق ماهانه بودیمیر در نیم فصل دوم فصل گذشته (از ۱۹ ژانویه تا ۲۳ جون ۲۰۱۹) بوده که شامل یک قسط ۲۵هزار یورویی، ۳ قسط ۲۶ هزار یورویی و یک قسط ۱۹ هزار یورویی بوده است.بودیمیر بابت فصل قبل دریافتی اندکی داشته و به خاطر ۵ حقوق و قسط معوق خود به فیفا شکایت کرد.

*بودیمیر با استناد به حقوق معوقه خود با طرح شکایت به فیفا ضمن فسخ قرارداد یکطرفه مطالبات قرارداد این فصل خود را هم طلب کرده است‌. فیفا نیز مابه التفاوت قرارداد این فصل بودیمیر با پرسپولیس و قرارداد بودیمیر با تیم لوکوموتیو کرواسی را محاسبه و باشگاه پرسپولیس را به پرداخت ۳۲۷ هزار یورو بابت فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ محکوم کرده است‌. به همین دلیل بودیمیر اصل قرارداد خود با تیم کنونی اش  را به فیفا ارائه کرده بود تا آنها محاسبه لازم را داشته باشند. او حتی برای نشان دادن حسن نیت خود قراردادش با تیم ماقبل پرسپولیس را هم به فیفا ارائه کرده بود.

*همچنین باشگاه پرسپولیس علاوه بر این ۳۲۷هزار یورو بایستی سود و غرامت ۵ درصدی – از پانزدهم اکتبر ۲۰۱۹ تا روز پرداخت – هم به این بازیکن پرداخت نماید.

*کمیته حل اختلاف فیفا هر گونه شکایت دیگری را از بودیمیر را سلب و‌از وی خواسته شماره حساب خود را فورا به پرسپولیس ایمیل کرده و از پرسپولیس خواسته مدارک و شواهد پرداختی را به فیفا ارائه کند.

*بر اساس رای کمیته حل اختلاف فیفا اگر پرسپولیس پس از طی ۳ پنجره محرومیت نقل و انتقالاتی بدهی را تسویه نکند، کمیته انضباطی فیفا تصمیمات بعدی را اتخاذ خواهد کرد.

* قائم مقام کمیته حل اختلاف فیفا از امریکا و دو همکار و وکیل هلندی فیفا قاضی این پرونده بوده اند‌.

*طبق اعلام کمیته حل اختلاف فیفا این رای می تواند تا ۱۰ روز پس از ابلاغ به کمیته انضباطی فیفا تسلیم گردد و در غیراینصورت رای به صورا  قطعی درمی آید و طرفین حق خود را در خصوص استیناف خواهی از خود سلب خواهند داشت.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.