وقاحت بی‌پایان سازمان ملل - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 101976
  پرینتخانه » بین الملل, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۰۲ تیر ۱۴۰۳ - ۶:۰۲ |

وقاحت بی‌پایان سازمان ملل

گزارشگران ویژه سازمان ملل در بیانیه‌ای که از سوی دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر منتشر شد، اعلام کردند كه کشورهایی که به رژیم اشغالگر قدس  تسلیحات ارائه می دهند، ممکن است خطر همدستی در نسل‌کشی متوجه آنان شود و لذا می بایست فورا این تدارکات را متوقف کنند!
وقاحت بی‌پایان سازمان ملل

گزارشگران ویژه سازمان ملل در بیانیه‌ای که از سوی دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر منتشر شد، اعلام کردند كه کشورهایی که به رژیم اشغالگر قدس  تسلیحات ارائه می دهند، ممکن است خطر همدستی در نسل‌کشی متوجه آنان شود و لذا می بایست فورا این تدارکات را متوقف کنند! در بیانیه گزارشگران سازمان ملل آمده است: «انتقال سلاح و مهمات به اسرائیل ممکن است به عنوان نقض جدی مبانی حقوق بشر و اصول بشردوستانه بین‌المللی باشد و خطر همدستی در جنایات بین‌المللی و از جمله احتمالا نسل‌کشی متوجه دولت (ارائه دهنده تسلیحات) شود.»
نکته قابل تأمل و تأسفبار  در این بیانیه اینکه مقامات سازمان ملل متحد پس از اثبات هزارباره نسل کشی فلسطینیان و شهادت بیش از ۴۰ هزار نفر در جریان بمباران غزه و خان یونس و رفح، به تازگی از «احتمال»همدستی کشورهای حامی رژیم اشغالگر قدس در نسل کشی فلسطینیان سخن 
می گوید. صورت مسئله مشخص است:کودکان غزه محکوم به مرگ هستند زیرا تنها گناه آن‌ها زیستن در مجاورت رژیمی اشغالگر و سفاک است! در اینجا نه از سکوت یک دقیقه‌ای شورای امنیت سازمان ملل متحد خبری هست نه از بیانیه‌های رنگارنگ و پی‌درپی پارلمان اروپا و دبیر کل سازمان ملل متحد!
اروپائیان و سران سازمان ملل متحد، در این آزمون حقوق بشری با بدترین نمره ممکن مردود شده و عمق فضاحت و وقاحت نظم غربی را به اثبات رسانده اند.سوسیال‌دموکرات‌ها و محافظه‌کاران اروپایی که در رقابت‌های انتخابات سراسری یا پارلمانی در ایراد سخنان منتقدانه نسبت به ساختار و شکل حکمرانی از یکدیگر سبقت می‌گیرند، اکنون هر دو در برابر جنایات مستمر صهیونیست‌ها در غزه سر تعظیم فرود آورده و از به خاک و خون کشیده شدن صد‌ها کودک و زن بی‌گناه، تحت عنوان دفاع مشروع یاد می‌کنند! این قاعده در خصوص دموکرات‌ها و جمهوریخواهان آمریکا نیز صادق است.این قاعده در خصوص کمیته حقوق بشر سازمان ملل متحد پررنگ‌تر است. کمیته‌ای که تبدیل به وکیل مدافع مطلق جنایات صهیونیست‌ها در غزه و کرانه باختری شده و در مقابل، هرگونه اقدامی از سوی گروه‌های مقاومت جهت دستیابی به حقوق حقه خود را مصداق زیاده‌خواهی تلقی می‌کند. آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد نیز عملا به مانند اسلاف خود (بان کی‌مون، کوفی عنان، دکوئیار و پطرس غالی) با جنایات بی حد و حصر تل‌آویو مدارا می‌کنند تا مبادا موقعیت و جایگاه وی در نظام بین‌الملل به چالش کشیده شود.
از دید رسانه‌ها و سیاستمداران غربی و همچنین افرادی که در سازمان ملل متحد در مسند قدرت قرار گرفته‌اند، میان ساکنان غزه و ساکنان اراضی اشغالی از زمین تا آسمان فاصله وجود دارد! از دید برخی مقامات ارشد سازمان ملل متحد، خون کودکی که در خاک پاک غزه زمین ریخته می‌شود اساسا ارزشی ندارد. این تصویرسازی معکوس، قطعا متعاقب ارتقای سطح آگاهی افکار عمومی دنیا نسبت به جنایات رژیم اشغالگر قدس در هم خواهد شکست.بدیهی است که کودکان غزه که به دست رژیمی اشغالگر و تروریست گرفتار شده‌اند، این روز‌ها نیاز مبرمی به حمایت جهان اسلام و پیروان آخرین و کامل‌ترین دین آسمانی دارند. در شرایط و مجالی که نهاد‌های بین‌المللی و رسانه‌های غربی سعی در سانسور جنایت صورت گرفته در غزه و عبوری وقیحانه از کنار آن دارند، باید به صیانت از بازماندگان مظلوم این فاجعه پرداخت. مشارکت رسانه‌های غربی در جنایات گذشته، حال و آینده صهیونیست‌ها علیه کودکان بی‌پناه غزه نیازی به اثبات ندارد. قطعا بهای این جنایت خودخواسته، برای مدعیان دموکراسی و حقوق بشر بسیار سنگین خواهد بود.

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.