وزیر نفت: تعطیلی تهران کمک بزرگی به تامین گاز کشور کرد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 80071
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۲۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۸ |

وزیر نفت: تعطیلی تهران کمک بزرگی به تامین گاز کشور کرد

وزیر نفت اظهار کرد: دستور رییس جمهور برای تعطیلی شهر تهران کمک بزرگی به تامین گاز کشور کرد و در این مدت نزدیک به ۲ و نیم میلیون متر مکعب کاهش مصرف صورت گرفت.
وزیر نفت: تعطیلی تهران کمک بزرگی به تامین گاز کشور کرد

جواد اوجی که برای بررسی وضعیت پایداری انتقال شبکه گاز به استان خراسان رضوی سفر کرده است امروز در جلسه فوق العاده ستاد انرژی استان خراسان رضوی اظهار کرد: دستور رییس جمهور برای تعطیلی شهر تهران کمک بزرگی به تامین گاز کشور کرد و در این مدت نزدیک ۲ و نیم میلیون متر مکعب کاهش مصرف صورت گرفت.

 

وزیر نفت در ارتباط تلفنی با رییس جمهور ضمن تشکر از مردم کشور برای صرفه جویی از گاز گفت : از روز پنجشنبه صبح واردات گاز ترکمنستان به ایران قطع شد و کشور تمام توان خود را برای تامین گاز به کار بست و به یک رکورد بی نظیر دست پیدا کرد.

 

وزیر نفت خطاب به رییس جمهور ادامه داد: مدیریت مصرف گاز با همکاری استانداران سراسر کشور و برپایی ستاد سوخت و بحران برای رصد لحظه ای میزان گاز شکل گرفت.

 

وی گفت: متاسفانه از روز گذشته در برخی از نقاط جنوب استان خراسان رضوی دچار قطعی گاز شدیم که پیش بینی شدبه سرعت گاز مایع در اختیار آنها قرار گیرد و بخاری نفتی و گازی نیز توزیع شد.

 

اوجی افزود:قطع گاز ترکمنستان به واسطه مشکل پیش آمده در این کشور است و حتی بر اساس اخبار رسیده شهر عشق آباد و استانهای مجاور در پایداری شبکه گاز و برق دچار مشکل شده اند.

 

وی ادامه داد: در این مدت سعی شد تا با تغییر آرایش در بخش تولید و مصرف نسبت به پایداری شبکه انتقال گاز تصمیم‌گیری لحظه ای رخ دهد تا دچار کمترین میزان قطع گاز در کشور و استان خراسان رضوی باشیم.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.