وزیر بهداشت:‌ رسانه‌های معاند در موضوع کرونا دنبال تشویش اذهان هستند - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 32486
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار تاریخ انتشار : ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۰ |

وزیر بهداشت:‌ رسانه‌های معاند در موضوع کرونا دنبال تشویش اذهان هستند

سعید نمکی گفت: اینکه ایران در دو ماه توانست مرگ را به کمتر از ۴۰ در روز برساند و از واردکننده موارد مورد نیاز، خود را به صادرکننده برساند یک حرکت عظیم بود.
وزیر بهداشت:‌ رسانه‌های معاند در موضوع کرونا دنبال تشویش اذهان هستند

سعید نمکی وزیر بهداشت در اولین جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: بر اساس سیاستی که مقام معظم رهبری فرمودند یعنی تقدم سلامت بر امور و تعیین مصادیق محدودیت‌ها در وزارت بهداشت و فرمایش بعدی رهبری تبعیت جمعی از این پروتکل‌ها بود.

وی افزود: در گذشته در دوره ۶۰ روزه اتفاقی در این مملکت افتاد که تقریبا دنیا را به حیرت وا داشت، منظور ما رسانه‌های معاند نیست که کار ما را با تشویش اذهان عمومی روبرو می‌کند.

وزیر بهداشت گفت: ایران در بخش سلامت البته با همت همه عزیزان، مردم و دستگاه‌ها دستاورد نمونه‌ای در دنیا داشتیم و در دو ماه مرگ در روز را به حدود ۳۰ مورد رساندیم. یک بیمار در آن اپیدمی پشت در هیچ بیمارستانی نمانده بود و آن زمانی بود که این بیماری و این شرایط به اروپا نرسیده بود. اینکه ایران در دو ماه توانست مرگ را به کمتر از ۴۰ در روز برساند و از واردکننده موارد مورد نیاز، خود را به صادرکننده برساند یک حرکت عظیم بود.

نمکی گفت: ما توانستیم با کمک ۲۴۰ هزار نیروی بسیج تست‌ها را انجام بدهیم و با کمک ۳۰۰ هزار نیرو در سامانه ۴۰۳۰ توانستیم ۷۸ میلیون غربالگری انجام می‌دهیم که در تاریخ مدیریت اپیدمی در جهان بینظیر است. ما تست‌ها را از ۱۲۰۰ به ۲۵ هزار در روز رساندیم که هزینه تست‌ها در روز ۶ میلیارد و پانصد میلیون تومان می شود که با کسر منابع مواجه شدیم. سالی برای جمهوری اسلامی ایران سخت تر از امسال نبود و بعد از ظلمی که به آقا اباعبدالله الحسین در کربلا روا شد، بزرگ‌ترین ظلم را آمریکایی‌ها و دشمنان به ملت ما روا داشتند.

وی اظهار داشت: ما برای شناسایی مبتلایان طرح محله‌محور و خانه‌محور داریم که منابع آن با توصیه مقام معظم رهبری و دستور رئیس‌جمهور تأمین خواهد شد. با این قرارگاه عملیاتی مدیریت بهتری در بیماری کرونا خواهیم داشت و باید وفاق و همدلی روزهای اولیه احیا شود.

وزیر بهداشت گفت: من بارها این نکته را گفته‌ام که هیچ جای دنیا نمی‌توان اپیدمی را نمی توان با خواهش جمع کرد و برخی جاها به استفاده از ابزارهای قضایی باید بهره گرفت و در برخی موارد مجبوریم از ظرفیت‌های قانونی برای کسی که به عمد و با آگاهی به دیگران ضربه می‌زند با استفاده از ابزارهای قضایی برخورد کنیم. ما در وزارت بهداشت به اندازه کافی بدنه کارشناس مقتدر و برنامه داریم.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.