وزیر اطلاعات: عامل دوم جنایت تروریستی شیراز دستگیر شد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 75353
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۰۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۷ |

وزیر اطلاعات: عامل دوم جنایت تروریستی شیراز دستگیر شد

وزیر اطلاعات گفت: به دلیل رعایت یکی از اقدامات کوچک پدافندی در شیراز، شب گذشته همکاران شما و سربازان گمنام امام زمان(عج) موفق شدند عامل دوم اقدام تروریستی شاهچراغ (ع) را دستگیر کنند.
وزیر اطلاعات: عامل دوم جنایت تروریستی شیراز دستگیر شد

حجت‌الاسلام سید اسماعیل خطیب وزیر اطلاعات صبح امروز (دوشنبه ۹ آبان‌ماه) در نهمین همایش ملی پدافند غیرعامل ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جنایت تروریستی شیراز و تبریک بیستمین سالگرد تاسیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: آنچه که می‌تواند در برابر تهدیدات از مردم و ملت ما حفاظت کند و باید برای ایجاد، فراهم‌کردن و زمینه‌سازی تلاش کنیم که نعمت الهی است که یاری خواهد کرد و نصرت را به همراه خواهد آورد.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه امنیت بر هر چیزی برتر بوده و امنیت زیرساخت و پایه همه امور کشور است، تاکید کرد: آنچه که این امنیت را تهدید کند از اولویت‌هایی است که باید به آن پرداخت؛ می‌خواهد شناختی، زیستی، اجتماعی و یا زیرساختی باشد. بنابراین هر کجا که موضوع امنیت مطرح می‌شود باید همه و تمام توان را در جهت ارتقاء و پایداری آن به کار گرفت.

وی ادامه‌ داد: یکی از مهم‌ترین عوامل حفاظتی و حراستی و پاسداری از این امنیت در مقابل تهدیدات مستمر و گسترده دشمنان، پدافند غیرعامل است. پدافند غیرعامل اگر بتواند هوشمند، موثر و مصونیت‌ساز باشد، می‌تواند در جهت برقراری و تامین امنیت ما نقش اصلی و جدی ایفا کند. به همین دلیل، یکی از عوامل عمده اولویت دار کشور، حاکمیت و حکمرانی ما پدافند است، لذا ارزیابی آن کمتر از اهمیت آن نیست.

حجت‌الاسلام خطیب با اشاره به اهمیت نقش سازمان پدافند غیرعامل تصریح کرد: باید نسبت به پدافند غیرعامل به صورت مستمر نظارت، ارزیابی، کنترل و برآورد وجود داشته باشد و همه آنچه که برای آن سازمان، کمیته و یا مسئولیت‌سازی در دستگاه ایجاد می‌کنیم باید نسبت به آن نیز ارزیابی انجام بدهیم.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه امروز تهدیدات نو و متغیر بر کشور ما وارد می شود گفت: باید نسبت به هوشمندی، هوشیاری، پیش‌بینی و درک آن‌ها برای عملیاتی کردن هدایت و رهبری اقدام جدی کرد. امروز اگر تهدیدات سایبری یکی از تهدیدات است که مستمر کشور ما را تهدید می‌کند و با آن مواجه هستیم، باید اولویت دفاعمان را تشکیل دهد.

وی ادامه داد: امروز دشمن از فناوری‌های نو به نفع خود و برای تهدید علیه ملت ما استفاده می‌کند، بنابراین سازمانی که بتواند برای مقابله با این تهدیدات هوشمندانه پیش‌بینی و پیشگیری کند و نسبت به آنچه حاصل می‌شود مصونیت‌سازی کند می‌تواند در پدافند و مقابله با این تهدید توفیق به دست آورده و موفقیت را کسب کند.

حجت‌الاسلام خطیب گفت: زمانی که ملت ما می‌خواهد یک ملتی مستقل ، پیشرو و تمدن ساز باشد دشمن نیز خواهد داشت و تهدیدات نیز متوجه کشورمان هست، پس باید نسبت به آن تمهیدات لازم را پیش‌بینی کنیم، بنابراین ما باید از آن چیز که ظرفیت درونی کشور است و همچنین ظرفیت‌های بیرونی در آسیا و جهان استفاده کرده و در جهت ایجاد توان آفند و پدافند کارآمد برای کشورمان استفاده کنیم.

وی افزود: قرارداد شانگهای و همکاری با کشورهای آسیایی می‌تواند یکی از فرصت‌ها و قابلیت‌هایی باشد که در جهت قدرتمند شدن کشور باید از آن بهره گرفت.

حجت‌الاسلام خطیب با اشاره به تهدیدات دشمنان تاکید کرد: با یک جنگ ترکیبی ،هوشمند و مستمر دشمن روبرو هستیم و اگر امروز دشمنی در اغتشاش تجلی پیدا می‌کند یا تجمعی برگزار شده و یا احیاناً اقداماتی از این قبیل تعریف شده، به همین اقدامات محدود نمی شود، بیش از ۴۰ سال است که دشمن هر روز با توطئه، فتنه، کودتا و استفاده از گروهک‌ها و نفاق و البتا تهاجم فرهنگی و هرچه در توان خود دارد به کار گرفته است و امروز نیز هدف براندازی، تجزیه و تضعیف انقلاب، کشور و ملت ما را در ابعاد مختلف تعریف کرده و برای آن با بحران‌آفرینی و با استفاده از اقدامات خشن و عملیات‌های مختلف که این اهداف را پیش می‌برد.

وزیر اطلاعات با اشاره به حوادث اخیر کشور خاطرنشان کرد: در این فتنه اخیر با اعتراض روبرو نیستیم بلکه با اغتشاش روبه‌رو هستیم، در اعتراض کشتن و آتش زدن و آسیب رساندن جا و تعریفی ندارد پس هر چیزی که در صحنه اجتماعی و در صحنه نخبگان و دانشگاهی همراه با خشونت و تخریب می‌شود غیر از اغتشاش نام دیگری ندارد.

وی ادامه داد: آنچه را دشمن به شکل مسلحانه در کردستان و بلوچستان دنبال می‌کند غیر از تجزیه‌طلبی رنگ و تعریف دیگری ندارد بنابراین آنچه با آن روبرو هستیم یک بسته و پکیچ کامل است که سرویس‌های اطلاعاتی و کشورها و رسانه‌های بیگانه به عنوان یک بسته واحد تعریف کرده و هر روز با هماهنگی که ایجاد کردند آن را دنبال کرده و بحران می‌آفریند.

وزیر اطلاعات تاکید کرد: اغتشاشات اخیر یکی از سردمداران اروپایی می‌گوید این همان چیزی بود که خود را برای آن آماده کرده بودیم بنابراین بهانه و عاملی برای شروع و موج‌آفری و بحران‌افزایی و تهدیدی برای ملت پیدا و اهداف خود را دنبال کردند که پیش از ان جلسات متعددی توسط رژیم صهیونیستی، سرویس‌های آمریکایی – سعودی و برخی کشورهای اروپایی در جهت برنامه‌ریزی آن برگزار شده که محتوا و مطالب آن وجود دارد و مستندات آن در دست دستگاه اطلاعاتی کشورمان قرار دارد و عمده هدایت و رهبری این اغتشاش را دشمنان ملت ایران رهبری می‌کند و عوامل سنتی از جمله گروهک‌های تروریستی بازیچه این خیمه‌شب‌بازی هستند.

وی افزود: همه این‌ افراد کسانی هستند که بازیگران و عوامل این خیمه‌شب‌بازی هستند. در داخل هم می‌توانیم یک اقلیتی که پرخاشگر و خشونت‌زاست ببینیم که در این اقلیت با یک اقلیتی روبرو هستیم که آموزش دیده‌اند، سازمان‌یافته، مزدوری کرده و مدارکی وجود دارد که پول گرفته و امکانات گرفته است چه به طور مستقیم یعنی کسانی که در کشورهای مختلف آموزش دیده‌اند و چه به طور غیرمستقیم که فضای مجازی این امکان را برای آنان فراهم آورده است.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه ما یک اقلیتی را در اغتشاشات می‌بینیم که محصول آسیب‌های اجتماعی ما است، تصریح کرد: کسانی که امروز در این کشور مسئولیتی اجتماعی دارند باید برای این اقلیت آسیب‌دیده فکری کنند. ما در مواجهه با اجماعی که در میان دشمنان ما ایجاد شده توان و اقتدارمان را مدیون حضور مردم و همراهی آنان هستیم.

وی ادامه داد: مشارکت اجتماعی و سرمایه اجتماعی جزو اولویت‌هایی است که در جهت ارتقای آن باید برای حفظ امنیت کشور تلاش کرد و مطالبات و نارضایتی‌های و آنچه را که نیاز اجتماعی مردم ما در موضوعات اقتصادی و غیره باید در اولویت قرار گیرد.

وزیر اطلاعات با تاکید بر اینکه دشمن دست از دشمنی برنخواهد داشت، تصریح کرد: اگر امروز بعد از پایان نسبی و میرایی اغتشاشات و این فتنه و اظهار یأس علنی نسبت به آنچه که اتفاق افتاده است، می‌بینیم که دست به اقدامات خشونت‌آمیز و تروریستی می‌زند و این چیزی است که در آتش‌زدن‌ها و کوکتل مولوتوف‌ها و عملیات تروریستی شاهچراغ شاهد آن هستیم و نکته دیگری که ما در همین آینده نزدیک با آن مواجه می‌شویم این است که اقداماتی به اصطلاح به عنوان حقوق بشر آن را دنبال می‌کند.

وی ادامه داد: دشمن تلاش می‌کند که اغتشاشات را با بحران‌آفرینی‌های جدید و با کمک اقدامات ایذایی و فشارهای جهانی و عملیات تروریستی و اقدامات هنجارشکنانه ادامه دهد.

وزیر اطلاعات اعلام کرد: به دلیل رعایت یکی از اقدامات کوچک پدافندی در شیراز، شب گذشته همکاران شما و سربازان گمنام امام زمان(عج) موفق شدند عامل دوم اقدام تروریستی شاهچراغ (ع) را دستگیر کنند.

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.