نیروهای مسلح در اوج اقتدار - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 838
  پرینتخانه » سیاسی تاریخ انتشار : ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۲ |
سرلشکر باقری:

نیروهای مسلح در اوج اقتدار

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، استقلال و عدم پذیرش ظلم را دلیل دشمنی با انقلاب اسلامی ایران دانست و گفت: ما با تهدیدات متنوعی روبرو هستیم و طبیعی است ارتش و سایر نیروهای مسلح خود را برای مقابله با تهدیدات آماده کنیم.
نیروهای مسلح در اوج اقتدار

سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای در مراسم دانش آموختگی دانشجویان دوره ۲۸ کارشناسی ارشد و دوره چهارم دکتری حرفه ای عملیات مشترک و مرکب دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش صبح امروز در این دانشگاه برگزار شد گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی تمامی برنامه ها و طرح های کشور براساس دین اسلام صورت می گیرد و ما مفتخریم که پیرو دینی هستیم که به علم و دانش اهمیت فراوانی می دهد.

وی ادامه داد: در اولین آیات قرآن کریم حرف از علم و دانش آموزی است و برتری را به دانشمندان و آگاهان می دهد، ما افتخار داریم که پیرو مذهبی هستیم که پیشوای آن علم را عامل برتری می داند و امامان ما مقام استادی دارند و منشا علم و آگاهی در طول تاریخ بوده اند. پس نگاه ما به فراگیری علم به عنوان یک افتخار و وظیفه است.

سرلشکر باقری کسب علم را برای همه نیرو های مسلح جهان امری ضروری دانست و ادامه داد: ما بعد از انقلاب از سیاسیت های وارداتی تبعیت نمی کنیم و امام به ما آموخت که باید ضمن بهره‌گیری از دانش، روی پای خود بایستیم و با تصمیم خود متون آموزش و جنگ را تدوین کنیم و نگاه ما به علم و دانشجو فراتر از دیگران است.

وی ادامه داد: کشور ما در گام دوم انقلاب اسلامی با استفاده از تجارب گذشته نگاه ویژه ای به علم دارد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، استقلال و عدم پذیرش ظلم را دلیل دشمنی با انقلاب اسلامی ایران دانست و گفت: ما با تهدیدات متنوعی روبرو هستیم و طبیعی است که ارتش و سایر نیروهای مسلح خود را برای مقابله با تهدیدات آماده کنیم.

وی با اشاره به پیشرفت های انقلاب اسلامی گفت: دنیا می‌بیند که کشور ما چگونه با انواع تهدیدات روبرو بوده اما از فرصت‌ها بهره برده و در منطقه‌ای که بیشترین نا امنی و تلاش برای بی‌ثباتی آن وجود دارد، در کمال امنیت و ثبات کامل است.

سردار سرلشکر باقری افزود: برای عبور دادن کشور از مشکلات پیش رو مسئولیت سنگینی بر عهده داریم و دانشگاه ها از جمله دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش نقش مهمی در این باره بر عهده دارد، پیشکسوتان ما در دافوس در دوران هشت سال دفاع مقدس تجربه ارزشمند همراهی با فرماندهان بزرگی همچون شهید سپهبد صیاد شیرازی را در کارنامه دارند و در آن مقطع حساس فرماندهی کرده‌اند که باید از تجارب آنها استفاده کرد.

وی ادامه داد: قطعا با بهره‌گیری از تجارب هشت سال دفاع مقدس و دوران بعد از آن و همچنین روش های پژوهش محور، آموزش های دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش تکمیل‌تر می شود و دانش آموختگان این دانشگاه می توانند منشا تغییر، تحول و شکوفایی نیروهای مسلح شوند.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به نقش ارتش در پیروزی انقلاب اسلامی و بعد از آن گفت: ایجاد ثبات در کشوری که با یک انقلاب همه جانبه روبرو شده بود و با مسائل بعد از انقلاب و مقابله با ضد انقلاب مواجه بود کار آسانی نبود اما ارتش توانست این توطئه ها را سرکوب کند. بعد از آن یک جنگ تمام عیار ۸ ساله به کشور تحمیل شد و سعی کردند اقصی نقاط کشور را برای ملت ایران ناامن کنند، اما ارتش ایستاد و با سایر نیروهای مسلح حتی یک وجب از خاک را به دشمن متجاوز نداد.

وی افزود: بعد از تهاجم آمریکا به عراق و افغانستان مسئله تهدید نظامی علیه ایران مطرح شد که نیروهای مسلح با برنامه ریزی جدید نیروهایی مقتدر و توانمند ایجاد کردند و توانستند بازدارندگی ایجاد کنند و دشمن که عراق و افغانستان را به راحتی گرفته بود به این نتیجه رسید که تهاجم زمینی و موشکی به ایران هزینه بسیاری برای آنها دارد.

سرلشکر باقری ادامه داد: بنا به فرمایش فرمانده معظم کل قوا، «دوران بزن و در رو تمام شده است». این امنیت پایدار نتیجه کار رزمندگان و ایثارگران در ارتش، سپاه و سایر نیروهای مسلح است و شما دانش آموختگان این دانشگاه وظیفه بسیار سنگینی در ادامه مسیر برعهده دارید.

وی افزود: کشور ما هیچ آقا بالاسری ندارد و هیچ کس استراتژی را به ما دیکته نمی کند، شما دانش آموختگان باید به تدوین آیین نامه های رزمی و دفاعی بپردازید و با کار فراوان قدرت بازدارندگی را حفظ کنید.

سرلشکر باقری با اشاره به دسیسه های مختلف دشمنان در منطقه گفت: سوالات بسیاری درباره آینده منطقه و جهان و هرم قدرت جهانی مطرح است اما آنچه مهم است این است که ما مطابق اسلام چه نقشی در آینده منطقه و جهان داریم ، نیروهای مسلح باید نقش بسیار پر‌رنگی را در این مسیر برعهده گرفته و بهترین کارکرد را داشته باشد.

وی با بیان این که تصویر بسیار روش و افتخار آمیزی نسبت به آینده انقلاب اسلامی ایران داریم گفت: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که توسط مقام معظم رهبری تدوین و اعلام شد تصویر آینده را برای ما و نقش جوانان در آینده کشور در آن ترسیم شده است ما با برنامه باید به قله های کمال و پیشرفت برسیم و در این مسیر دانشگاه ها نقش اساسی و مهمی دارند.

سرلشکر باقری گفت: همکاری با سایر دانشگاه های نظامی و غیرنظامی در مسیر توسعه و پیشرفت، کار ارزشمندی است که تا کنون انجام شده بسیار مهم است و باید تداوم داشته باشد.

وی افزود: ما در دوران پر فتنه ای زندگی می‌کنیم و دانشجویان ما باید با تبعیت از مقام معظم رهبری و تحقیق و پژوهش برای حل بحران ها و مشکلات راه حل پیدا کنیم.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح در پایان خاطرنشان کرد: توصیه من تقویت روح برادری میان نیروهای مسلح است همانگونه که امام راحل می فرمود ارتش و سپاه دو بازوی دفاعی قدرتمند کشور هستند که با همکاری و هماهنگی می توانند کشور را پیش ببرند و در صورت تهاجم دشمن آن را پشیمان کنند. امروز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در اوج اقتدار و صلابت هستند و امیدواریم همواره با توکل این مسیر را ادامه دهند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.