نگرانی شدید نهادهای اطلاعاتی انگلیس از هک شدن تلفن همراه لیز تراس - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 75204
  پرینتخانه » اخبار, بین الملل تاریخ انتشار : ۰۸ آبان ۱۴۰۱ - ۵:۴۸ |

نگرانی شدید نهادهای اطلاعاتی انگلیس از هک شدن تلفن همراه لیز تراس

تلفن همراه لیز تراس، نخست وزیر پیشین انگلیس در زمان تصدی منصب وزارت امور خارجه هک شده است.
نگرانی شدید نهادهای اطلاعاتی انگلیس از هک شدن تلفن همراه لیز تراس

منابع آگاه اطلاعاتی اعلام کردند تلفن همراه لیز تراس نخست وزیر سابق انگلیس در زمانی که وی وزیر امور خارجه بود، هک شده است.

به نقل از بی بی سی، احزاب مخالف دولت در انگلیس خواهان تحقیقات درباره موضوع هک شدن تلفن همراه لیز تراس و در زمانی که وی، وزیر امور خارجه بوده است، شده اند. بر اساس گزارش‌ها موضوع هک تلفن همراه لیز تراس در زمان کارزار انتخابات رهبری حزب محافظه کار انگلیس در تابستان روی داده است، اما علنی نشد.

جاناتان بلیک خبرنگار بی بی سی گفت: او (لیز تراس) در آن زمان، وزیر امور خارجه بوده است. در آن زمان کارزار رهبری حزب محافظه کار در جریان بوده است. اطلاعات مربوط به تلفن همراه وی هک شده و به دست عوامل خارجی افتاده است. اطلاعات تماس‌های تلفنی بین تراس با اعضای کابینه به دست عوامل خارجی افتاده است. تماس‌های تلفنی لیز تراس با وزرای امور خارجه کشور‌های دیگر درباره جنگ اوکراین هم به دست عوامل خارجی افتاده است. هنوز معلوم نیست چگونه این هک روی داده است.

احزاب مخالف دولت در اینجا در انگلیس بر روی این موضوع تمرکز کرده اند. ایوت کوپر وزیر کشور کابینه سایه از حزب کارگر گفت، این یک موضوع مهم در بخش امنیت ملی است و افتادن این اطلاعات به دست کشور‌های دشمن انگلیس می‌تواند تبعات جدی به همراه داشته باشد. حزب لیبرال دموکرات انگلیس هم خواهان تحقیقات برای دستیابی به حقایق این ماجرا شده است.

برخی می‌گویند، رهبری حزب محافظه کار اجازه علنی شدن این موضوع را نداده است. برخی احتمال دسترسی روسیه و دیگر کشور‌ها را به اطلاعات لیز تراس در زمان تصدی مقام وزارت خارجه انگلیس مطرح کرده اند. این موضوع، سبب نگرانی نهاد‌های اطلاعاتی در انگلیس شده است.

دولت انگلیس تاکنون درباره جزئیات این گزارش اظهارنظر نکرده است. دولت پیشتر اعلام کرده بود، ساز و کار‌های خوبی برای مقابله با حملات سایبری و تهدیدات ناشی از آن و از جمله اطلاع رسانی منظم به وزرای دولت درباره محافظت از اطلاعات شخصی خود و کاهش پیامدهای ناشی از حملات سایبری در نظر گرفته است.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.