نکونام: قرارداد من و دو بازیکن را از باشگاه برده‌اند! - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 88712
  پرینتخانه » اخبار, ورزشی تاریخ انتشار : ۲۲ تیر ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۳ |

نکونام: قرارداد من و دو بازیکن را از باشگاه برده‌اند!

سرمربی تیم فوتبال استقلال با بیان اینکه قراردادم در باشگاه نیست و آن را برده‌اند، گفت: پای «بچه» دوباره به این باشگاه باز شده است.
نکونام: قرارداد من و دو بازیکن را از باشگاه برده‌اند!

جواد نکونام پس از برتری ۳ بر صفر استقلال مقابل پیکان در دیدار تدارکاتی گفت: بازی دوستانه پیش فصل بود و با توجه به اینکه زبیر نیک‌نفس و امید حامدی‌فر مصدوم بودند به چند بازیکن جوان دیگر زنگ زدیم تا علاوه بر نفرات جوان قبلی امروز بیایند و بتوانیم دو تیم داشته باشیم و همه بازی کنند. سعی می‌کنیم با توجه به اینکه بازیکنان در دوران بدنسازی هستند، شرایط آنها را بهتر کنیم.

* قرارداد من را برده‌اند!

وی درباره نقل و انتقالات عنوان کرد: می‌خواهم خیلی باز و شفاف صحبت کنم. همه صحبتم برای هواداران استقلال است، چون من هر چه دارم، از آنهاست و الان هم که اینجا هستم، به خاطر این عزیزان است. به عنوان سرمربی استقلال و در کنار هواداران صحبت می‌کنم تا بدانند که در این باشگاه چه خبر است. از روزی که شروع کردیم، سعی کردیم، کارمان را به بهترین شکل انجام دهیم، ولی هیچ اتفاقی در این باشگاه نیفتاده و نخواهد افتاد. چه اتفاق مثبتی برای من رقم زدند و چه کاری برای من انجام داده‌اند؟ آقای خطیر تازه آمده، ولی من به شما می‌گویم قرارداد من در باشگاه نیست. قرارداد محمدی و آرمین سهرابیان هم در باشگاه نیست. من نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده است. واقعاً یک نفر می‌تواند به راحتی اسناد یک باشگاه را با خودش ببرد؟ خنده‌دار است، ولی من و هواداران استقلال باید به خاطر این اتفاقات گریه کنیم.

* هیچ‌کدام از بازیکنان مدنظرم را نگرفته‌اند

نکونام ادامه داد: می‌گویم بازیکن می‌خواهم و الان هم اسم می‌آورم تا فردا نگویند که نکونام بازیکن نخواست. ما لیست اولیه دادیم، ولی هیچ کدام از بازیکنان جذب نشدند. مهرداد محمدی هم که آمد، من خودم با هر دو برادر (مهرداد و میلاد) صحبت کردم و کریمی با مهرداد قرارداد بست که این واقعاً کار بزرگی بود.

سرمربی استقلال با اشاره به جذب آرمین سهرابیان تصریح کرد: ما با او صحبت کردیم، چون مدافع وسط نداشتیم. مرادمند و غلامی قرارداد نداشتند و سیلوا هم که رفته بود. ما سه مدافع میانی می‌خواستیم که باید دو نفر از آنها را جذب می‌کردیم که فقط یک نفر را به خدمت گرفتیم. بقیه هم به تیم‌های دیگر رفتند.

* طوری حرف می‌زنند که بازیکن پشت سرش را هم نگاه نمی‌کند

نکونام گفت: سعید عزت‌اللهی و رضا اسدی را می‌خواستیم. در واقع هیچ‌کدام از بازیکنانی را که خواستیم، نگرفته‌اند. حتی بازیکن که قرارداد دارند، بر سر تمرینات نمی‌آیند، آن وقت می‌گویند که دو، سه روز بگذرد و بعدش بازیکن می‌گیرند. کجا می‌خواهید بازیکن بگیرید؟ تمام شد آقا! تیم باید سه هفته دیگر بازی کند و این هوادار از من نتیجه می‌خواهد. نتیجه نیز همین بازیکن است. گفتیم دو وینگر خوب‌مان (قایدی و محبی) جدا شده‌اند. اول که گفتم اینها نباید جدا شوند، اما گفتند درست می‌شود که در نهایت رفتند. بازیکن جدید هم که مثل امیرحسین حسین‌زاده می‌خواهیم، می‌گویند گران است. خالدآبادی را می‌خواهیم، می‌گویند گران است. می‌گوییم فلان بازیکن، می‌گویند گران است. با بازیکن جلسه می‌گذارند، او می‌گوید ۲۰ میلیارد، آن وقت مسئولان تیم ما می‌گویند «می‌توانی ۸ میلیارد بگیری؟». طوری حرف می‌زنند که بازیکن می‌رود و پشت سرش را نگاه نمی‌کند. ۴ بازیکن به من بگویید تا آنها را جذب کنم. الان که بازیکنان تمام شده‌اند.

* هیچ‌کسی قرارداد ندارد

وی یادآور شد: مربی بدنساز من نیامده است؛ مربی‌ای که ۱۶ سال در لالیگا کار کرده. مشکل تنها قرارداد من نیست، کادرم قرارداد ندارد، دکتر هم ندارد، ماساژور ندارد، تدارکات ندارد، در واقع هیچ‌کس قرارداد ندارد. حسین مرادمند بدون قرارداد به تمرین آمد، به او گفتم تمرین نکند، چون اگر فردا مصدوم شود، هیچ‌کس در باشگاه به او نگاه هم نمی‌کند. آنها مثل من فوتبالی نیستند که دست نوازش بر سر کسی بکشند.

* می‌گویند تیم پنجم شود!

نکونام اظهار داشت: تیم من در دوران بدنسازی، بهترین بدنساز آسیا را در کنار خود ندارد، بعد هم می‌گویند گران است. تیم‌های دیگر چگونه خرج می‌کنند؟ برای تیم‌های دیگر ارزان است، برای ما گران؟ به من می‌گویند تیم ما قهرمانی نمی‌خواهد، من هم گفتم آدمی نیستم که برای قهرمانی نجنگم. من تیم قوی می‌خواهم و باید برای قهرمانی هم بجنگم. برای قهرمانی می‌جنگم، نه اینکه قول قهرمانی بدهم. سعی می‌کنم سال اول برای قهرمانی بجنگم و اگر قهرمان نشدم، برای سال دوم قول می‌دهم. می‌گویند که تیم پنجم شود، مگر این هوادار تحمل این چیزها را دارد؟

* بدترین اتفاقات تاریخ در حال رخ دادن است

سرمربی استقلال تأکید کرد: من اسم از کسی نمی‌آورم. خطیر هم تازه آمده و حل شدن خیلی از مسائل نیاز به زمان دارد، ولی  مشکل ما این است که زمان نداریم. مثلاً با بازیکن صحبت می‌کنیم، امروز می‌گویند پنج میلیارد و عنوان می‌کنند که اجازه بدهید که دو، سه روز بگذرد و بعد از آن صحبت می‌کنیم. ۲۱ روز دیگر لیگ شروع می‌شود. من در این فرصت چگونه باید بدن یک بازیکن را آماده کنم؟ بدترین اتفاقات تاریخ فوتبال ایران در حال رقم خوردن در استقلال و برای من است.

* پای «بچه» به باشگاه استقلال باز شده است

نکونام بدون نام بردن از فردی خاص گفت: اینها اتفاقاتی است و داستان‌هایی دارد و پای «بچه» دوباره به این باشگاه باز شده است. این «بچه» همانی است که اجازه نمی‌دهد آب خوش از گلوی استقلال پایین برود و باعث و بانی آن هم منِ مربی و منِ مدیرعامل هستم. به خاطر اینکه می‌نشینند و تصمیماتی می‌گیرند که به ضرر استقلال است. هر موقع اینها در باشگاه استقلال نبودند، تیم نتیجه گرفته است. شما بروید و ببینید که فرهاد مجیدی چرا قهرمان شد چون دست و پای اینها از استقلال کوتاه شده بود. انگار استقلال برای خودشان است. خیلی هم سریع مثل اختاپوس به باشگاه می‌ریزند و هر کاری که دوست دارند، انجام می‌دهند.

* من می‌گویم چه کسی باید کار کند

وی خاطرنشان کرد: آنها می‌خواهند نفرات خودشان را در باشگاه بگذارند و کنار تیم قرار بدهند، در حالی که دیگر از این خبرها نیست. زمانی که من هستم، چارچوب را خودم می‌چینم و من می‌گویم که چه کسی کار کند. هر کسی هم که نمی‌تواند، به خودِ من بگوید و اصلاً سر تمرین نیاید. من چارچوب تیمم را می‌چینم. من نفرات را می‌گویم و باشگاه باید جذب کند. می‌گویند پول نداریم. اگر پول ندارید، بروید به هواداران بگویید که قهرمان نمی‌شویم و بگویید که پنجم می‌شویم. مگر کسی می‌تواند بگوید که پرسپولیس پنجم می‌شود؟

* می‌خواهید نکونام زمین بخورد؟

نکونام درباره جلسه با خطیر گفت: جلسات زیادی داشتیم و خیلی با هم صحبت کرده‌ایم، ولی هیچ اتفاق مثبتی که به تیم و کادر و بازیکنان کمک شود، رخ نداده است. درباره مربی اسپانیایی‌ام باید بگویم که پرسپولیس دو سال به دنبال او بود، ولی نیامد و در ایران فقط با من کار کرده است. در واقع از خونه به خونه بابل که سختی کشیدیم و بالا آمدیم، او کنار من بوده، اما حالا می‌گویند که پول نداریم. برای من پول نداریم و می‌خواهید نکونام زمین بخورد؟ من فقط دلم و تمام فکر و ذکرم این هواداران هستند و اینها را نیز به خاطر هواداران می‌گویم. تمام دغدغه‌ام هواداران هستند، چون آنها پشت من هستند و مرا خواستند تا به اینجا بیایم. باید اینها به هواداران بگویم، چون به آنها مدیون هستم و آنها روز و شب و از نقاط مختلف ایران و آن طرف دنیا به عشق استقلال اینجا می‌آیند.

سرمربی استقلال یادآور شد: خودم هوادار این تیم بودم و به خاطر این تیم خیلی گریه کردم. مگر می‌توانم نسبت به آنها بی‌تفاوت باشم؟ مگر می‌توانم آنها را نگاه نکنم؟ مگر می‌توانم آنها را حساب نکنم؟ بعد می‌خواهند بروم و به هواداران بگویم که ما پنجم می‌شویم؟ هواداران! می‌گویند که ما پنجم شویم، آیا شما موافقید؟ اگر موافق هستید فردا بیایید و به من بگویید. استقلال، پرسپولیس، سپاهان و تیم‌هایی که قوی هستند، همیشه مدعی قهرمانی‌اند. از بین آنها فقط یک تیم قهرمان می‌شود، اما همه برای رسیدن به این قهرمانی می‌جنگند.

* می‌گویند فقط سه بازیکن می‌خواهی!

نکونام خاطرنشان کرد: شک نکنید امسال هیچ اتفاقی نمی‌افتد. به من می‌گویند که «شما سه بازیکن نیاز دارید». این حرف خنده‌دار است. امسال بازی‌های مقدماتی المپیک و همچنین بازی‌های تیم ملی را داریم. ان‌شاءالله که ۱۰ بازیکن ملی‌پوش داشته باشیم، ولی حداقل سه چهار نفر که به این تیم‌ها می‌روند. آن وقت باید با چه کسی تمرین کنیم؟ می‌گویند که ما به سه بازیکن نیاز داریم. کدام سه بازیکن؟ هفت بازیکن این تیم هم دیگر در جمع ما نیستند. علاوه بر آنکه باید بازیکنان فصل قبل را نگه می‌داشتیم، باید دو سه بازیکن هم اضافه می‌کردیم، چون این تیم مشکل داشته که قهرمان نشده است. در واقع جاهایی ضعف داشته و باید آنها را ترمیم می‌کردیم. هر بازیکنی را که می‌گوییم، می‌گویند که گران است.

* تیم باید در حد قهرمان بسته شود

وی در پاسخ به این پرسش که تا چه زمانی قرار است از اعتبار خودش خرج کند؟ اظهار داشت: اعتبار من نه، این اعتبار استقلال است. اعتبار من در فوتبال در بین مردم است، ولی اینجا اعتبار استقلال است و ما در حال صحبت درباره اعتبار این تیم هستیم. الان خیلی راحت و باز و شفاف با خطیر صحبت کردم. او چهار پنج روز است که آمده و نمی‌تواند خیلی کارها را انجام بدهد، ولی سرعت عمل می‌خواهیم تا کارها را انجام شود. اگر هم قرار است تیمی بسته شود، باید این در حد قهرمانی باشد و برای قهرمانی بجنگد. بازیکنان می‌دانند اگر بگویند که برای پنجمی به میدان بروند و تیم بازنده شود، هوادار قبول نمی‌کند. آن وقت است که آنها  با سرمربی و بازیکنان کار دارند.

* چه کسی هستید که می‌خواهید با من جلسه بگذارید؟

نکونام در پاسخ به این سؤال که «بچه» کیست؟ گفت: همه می‌شناسند و دیگر نیازی به گفتن نیست. اینها در استقلال کارهای زیادی می‌کنند. الان که جولان می‌دهند. آنها حواس‌شان را جمع کنند؛ من حتی به قیمت اینکه از این تیم بروم و هوادار خوشحال باشد، با آنها دعوا می‌کنم. آنها دنبال این هستند که با من جلسه بگذارند و پیغام می‌دهند که بنشینیم و با هم صحبت کنیم. اصلاً شما چه کسی هستید که با من جلسه بگذارید؟

* در خیابان جهان کودک جلسه تشکیل ندهید!

مهم نیست که من روی نیمکت حضور نداشته باشم. این هوادار خوشحال باشد، من اصلاً روی نیمکت  نباشم. من فقط هوادار این تیم هستم. در این سال‌هایی که در استقلال نبودم، چه حاشیه‌ای برای استقلال ایجاد کرده‌ام؟ هیچ وقت هیچ مشکلی نداشتم و صد سال دیگر هم ندارم. این آقایان وقتی که می‌آیند، تیم بدبخت می‌شود. چهل سال است که این اتفاقات افتاده و باز هم می‌افتد. اول از همه اینها را از تیم دور کنید تا تصمیم‌گیری نکنند. جلسات را در ابتدای خیابان جهان کودک و این طرف و آن طرف نگذارند و برای استقلال مشکل درست نکنند تا ما ساکت شویم. باید حواس‌ هواداران باشد که اینها در حال ضربه زدن به استقلال هستند، نه جواد نکونام؛ چون استقلال از همه ما بزرگتر است. ما هیچ‌کدام نیستیم، ولی استقلال همیشه است.

وی درباره حاشیه‌های حضور هواداران متمول در استقلال گفت: ما هواداری ندیدیم  که بیاید و هزار تومان کمک کند.

* حسین‌زاده دوست دارد برگردد

نکونام درباره لیست نفرات خارجی مدنظرش گفت: هیچ بازیکنی نداریم. درخصوص لیست بازیکنان خارجی هم باید بگویم هر بازیکنی که می‌گوییم، اعلام می‌کنند که گران است. این را درباره حسین‌زاده هم می‌گویند. او سه سال دیگر قرارداد دارد و آن زمان اشتباه کردند که او را ارزان فروختند یا هر اتفاق دیگر. باشگاه مقابل مبلغ ۸۰۰ هزار دلار را برای فروش او اعلام کرده و حالا باشگاه ما باید بنشیند و صحبت کند. حسین‌زاده با من صحبت کرده ، او عاشق استقلال است و دوست دارد به اینجا بیاید و حتی حاضر است قرارداد سه ساله هم ببندد. حسین‌زاده بازیکن جوان و آینده‌داری است و باید بلد باشند که او را بگیرند و بتوانند بفروشند. خالدآبادی، امیرحسین اسلامی، یاسین سلمانی و هر بازیکنی را می‌گوییم، اعلام می‌کنند گران هستند.

وی در پایان درباره مذاکره با مهدی قایدی گفت: تمام شد.

|
برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.