نوبخت: مطالبات کادر درمان طی امروز و فردا تسویه می‌شود - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 32297
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶ |

نوبخت: مطالبات کادر درمان طی امروز و فردا تسویه می‌شود

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: بعد از ماه‌ها تأخیر و تعویق در پرداخت کارانه کادر محترم درمان، امیدوارم مبلغ ۵۵۰۰ میلیارد تومان مطالبه کادر درمان و بهداشت ظرف امروز و فردا به حساب این عزیزان واریز شود.
نوبخت: مطالبات کادر درمان طی امروز و فردا تسویه می‌شود

محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت و در جمع خبرنگاران گفت: بعد از ماه‌ها تأخیر و تعویق در پرداخت کارانه کادر محترم درمان، امیدوارم مبلغ ۵۵۰۰میلیارد تومان مطالبه کادر درمان و بهداشت ظرف امروز و فردا به حساب این عزیزان واریز شود.

وی درباره مطالبات بازنشستگان سال ۹۸ نیز بیان کرد: مطالبات فرهنگیان پرداخته شد و برای سایر کارکنان نیز ۳هزار و ۴۵۹میلیارد تومان پاداش بازنشستگی تمامی دستگاه‌ها در این هفته پرداخت خواهد شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: در فروردین امسال بخشی از فروش فرآورده‌های نفتی سال قبل به حساب خزانه واریز شد و حساب کرده بودیم این رقم را اسفندماه بگیریم، ولی بنابر دلایلی سال ۹۹ واریز شد و ما نمی‌توانیم پول سال ۹۹ را برای سال ۹۸ هزینه کنیم؛ قرار شد این پول را برای طرح‌های سال ۹۹ اختصاص دهیم و من موجودی این نقدینگی را امروز منتشر خواهد کرد.

نوبخت ادامه داد: برای طرح‌های گرمسیری آب‌های مرزی، خطوط ریلی و جاده‌سازی که انتظار به اتمام رسیدن آنها وجود دارد و بودجه ما نمی‌رسد، معطوف به این طرح‌های اساسی و زیربنایی است و برخی تلقی‌ها و برداشت‌ها به جهت ناکافی بودن اطلاعات غیردقیق بود. ما برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان که از اول مهر اجرا شد، پاره‌ای از موارد را با توجه به اصلاح ۲میلیون و ۴۰۰هزار حکم، در حقوق آبان‌ماه جبران می‌کنیم.

وی درخصوص اصلاح ساختار بودجه با بیان اینکه “باید از اخبار خوش مجلس در مورد عزم نمایندگان محترم در اجرای برنامه اصلاح ساختار تشکر کنم”، خاطرنشان کرد: سازمان برنامه و بودجه دو سال است ساختار را در دو جلد تهیه کرد. قرار بر این بود که این برنامه در شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی به تصویب برسد، ولی به تصویب نرسید.

رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: اتفاق‌نظر در شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی در برنامه پیشنهادی وجود نداشت و از تصویب این برنامه در مجلس استقبال می‌کنیم. انتظار ما از مجلس این است که وسط راه ما را تنها نگذارد و آن را حذف نکند تا ما بتوانیم انجامش دهیم. عمده منابع ما در اصلاح ساختار بودجه مربوط به قانون مالیات‌هاست که باید اصلاح شود و مجلس می‌تواند در فرایند تصویب لایحه ۱۴۰۰ آن را به تصویب برساند.

نوبخت گفت: موضوع دیگر مربوط به هزینه‌هاست که به جهت تعدد و کارهای موازی برخی دستگاه‌ها تکراری است؛ اگر مجلس بتواند میان دستگاه‌هایی که نام واحد دارند این موضوع را حل کند، دولت حتماً حمایت خواهد کرد. مجلس هرچه رسماً به ما ابلاغ کند، در یک جلسه پرسش و پاسخ با شما در میان می‌گذاریم؛ حال نوبت تصمیم مجلس محترم است.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.