نمی‌توان روی حرف‌های روحانی حساب باز کرد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 36107
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۰۶ دی ۱۳۹۹ - ۷:۳۰ |
حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیئت رئیسه مجلس:

نمی‌توان روی حرف‌های روحانی حساب باز کرد

حسینعلی حاجی دلیگانی، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در واکنش به صحبت های روحانی در افتتاح پالایشگاه پتروشیمی ایلام، ارومیه و هگمتانه مبنی براین که جنگ اقتصادی به پایان رسید به «رسالت» می‌گوید: روحانی خودش در مطالبی که بیان می کند دقت ندارد و مرتب مسائل متناقض مطرح می کند.
نمی‌توان روی حرف‌های روحانی حساب باز کرد

حسینعلی حاجی دلیگانی، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در واکنش به صحبت های روحانی در افتتاح پالایشگاه پتروشیمی ایلام، ارومیه و هگمتانه مبنی براین که جنگ اقتصادی به پایان رسید به «رسالت» می‌گوید: روحانی خودش در مطالبی که بیان می کند دقت ندارد و مرتب مسائل متناقض مطرح می کند. بنابراین نمی‌توان روی حرف های روحانی حساب باز کرد.وی افزود که این تناقض را نه‌تنها در صحبت های گذشته روحانی بلکه در همین روزها در موضوعات مختلف می بینیم. اما واقعیت و امر مسلم این است که تحریم ها هم فرصت و هم تهدید بوده اند و آنچه برای مردم مشکل بیشتری ایجاد کرده مسئله سوء مدیریت ها در هماهنگی بین تیم اقتصادی و سایر نهادهای دولتی بوده است که مسئولیت مستقیم آن بر عهده رئیس‌جمهور و معاون اول اوست.حاجی دلیگانی ادامه داد: در بسیاری از امور دولت هماهنگی دیده نمی شود و شاهد هستیم که مرتباً اختلافات تصمیمی، کلامی و اجرایی بین دولتمردان ازجمله وزیر جهاد و وزیر صمت، بانک مرکزی و وزارت صمت و وزارت اقتصاد و دیگر متولیان مربوطه بخش اقتصاد وجود دارد.
دود بگومگو و حرف‌های ضدونقیض روحانی به چشم مردم می‌رود
عضو هیئت رئیسه مجلس تاکید کرد: که دود بگومگو و اختلاف در اجرا و تصمیم‌گیری، عدم هماهنگی و تقسیم کار بین دولتمردان در چشم مردم می‌رود. به طورمثال در حالی که عمده ارز مورد نیاز واردات نهاده‌های دامی در کشور از جیب مردم پرداخت شده، اما آنچه که هیچ اثری در واردات و توزیع نهاده ها برای دامداری‌ها و مرغداری‌ها نداشته، همین ارز است.او متذکر شد که به همین دلیل رئیس جمهور باید پاسخ بدهد. یا تا مهرماه سال جاری
 ۴.۲ میلیارد دلار را وزیر جهاد و وزیر صمت برای واردات نهاده های دامی به قیمت دلار ۴۲۰۰ تومانی پرداخت کردند یا نکردند. تمام گزارشات حاکی از این است که پرداخت کردند. بنابراین روحانی پاسخ دهد که عدد بزرگ ۴/۲ دهم میلیارد دلار ضربدر قیمت ارز آزاد ، چه شده  و باید بگوید این مبلغ را چه کردند؟ در جیب چه کسانی رفته و از جیب چه کسانی در آمده است؟ این نماینده مجلس تصریح کرد که قطعاً مشخص است از جیب چه کسانی در آمده است، از تمام اقشار مردم به ویژه افراد ضعیف جامعه و حتی مشخص است به جیب چه کسانی رفته است. دلالان و وارد کنندگانی که ارز دولتی را دریافت می‌کنند و به تعهداتشان عمل نمی کنند.حاجی دلیگانی تاکید کرد‌: مشکلات ما این‌هاست وسهم تحریم‌ها بسیار کمتر از سوءمدیریت‌های دولت است.
روحانی‌ با لایحه بودجه ۱۴۰۰ برجام دیگری را به کشور تحمیل کند
 عضو هیئت رئیسه مجلس بابیان اینکه روحانی ازطرفی تمام مسائل را به تحریم‌ها مرتبط می‌کند و افتتاح پالایشگاه را رونق اقتصادی می‌داند و درعین حال کشور را ۸ سال معطل غربی ها نگه می‌دارد، خاطرنشان کرد: روحانی سال ۹۲ برای اینکه بتواند برجام را در افکار عمومی جا بیندازد اعلام کرد که خزانه کشور ما خالی است و سپس گفت که ما روزانه ۱۰۰ هزار بشکه نفت هم نمی‌توانیم صادر کنیم. آن زمان به نحوی خبرسازی کرد که زمینه پذیرش برجام را فراهم کرد.حاجی دلیگانی می گوید که روحانی اکنون هم می‌خواهد همین کاررا  انجام دهد. او می‌خواهد با لایحه‌ای که به عنوان لایحه بودجه به مجلس ارائه داده، برجام دیگری را به کشور تحمیل کند. این درحالی است که خودشان می‌دانند امکان صادرات و فروش روزانه ۲ میلیون بشکه نفت وجود ندارد. اما این عدد را در بودجه می‌گذارند تا به زغم باطل خودشان مجدد برجام دیگری را به ارمغان بیاورند و برای کشور زمینه‌سازی کنند.وی در انتها معتقد است: مردم ما از یک لانه دوبار گزیده نخواهند شد و نمی‌گذارند که دوباره روحانی این بستر سازی را انجام دهد. بنابراین مجلس و کمیسیون تلفیق اکنون مسئولیت خطیری دارند تا بودجه سال ۱۴۰۰ را به نحوی تبیین کنند که راه نفوذ بدخواهان ملت ایران بسته شود و چنین اتفاقی نیفتد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.