نرم افزار حسابداری ابری - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 78281
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۲۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۲ |

نرم افزار حسابداری ابری

این روزها نرم افزار حسابداری ابری در کسب و کارهای مختلف استفاده شده که با نام‌های نرم افزار حسابدری تحت وب، حسابداری آنلاین و یا مبتنی بر اینترنت شناخته می‌شود.
نرم افزار حسابداری ابری

 

این روزها نرم افزار حسابداری ابری در کسب و کارهای مختلف استفاده شده که با نام‌های نرم افزار حسابدری تحت وب، حسابداری آنلاین و یا مبتنی بر اینترنت شناخته می‌شود. همانطور که می‌دانید صنعت نرم افزار حسابداری در چند وقت اخیر بروزرسانی ‌های گسترده داشته است که مشاغل مختلف از هر کدام بعنوان بهترین نرم افزار حسابداری بهره می‌برند. حتماً می‌دانید که برای انتخاب بهترین نرم افزار حسابداری ابری، در نظر گرفتن مواردی مانند امنیت، پشتیبانی، تعداد کاربران و بخصوص قیمت، لحاظ شده که همه‌ی این موارد سبب فراگیرتر شدن استفاده از برنامه‌های حسابداری ابری شده است. حال اجازه دهید در ادامه‌ی این مقاله به بررسی اهمیت بکارگیری این نوع نرم افزارها اشاره کنیم.

https://file.tesmino.ir/images/2022/12/images_1670830922.jpg

نرم افزار حسابداری ابری چیست

قبل از هر چیزی باید عنوان کنیم که پردازش ابری همان بکارگیری یک فضای خاص در بستر اینترنت است که بدون نیاز به استفاده از افراد انجام می‌شود و همچنین به نصب برنامه روی سیستم‌های مختلف نیز احتیاجی نخواهد بود. شاید برایتان قابل توجه باشد که بهره‌مندی از جی‌میل و حتی هات‌میل به نوعی استفاده از پردازش ابری است چرا که می‌توان به دستگاه‌های مختلف، فایل‌های مدنظر را ارسال و یا فایل‌های درخواستی را دریافت بدون واسطه دریافت کرد.

حال نرم افزار حسابداری ابری در واقع همان عمل پردازش ابری را انجام می‌دهد که ممکن است آن را در محل کار و روی سیستم‌تان نصب کرده باشید و با این حال در منزل نیز امکان مدیریت آن برایتان فراهم بوده بدون آنکه به نصب مجدد یا در نظر گرفتن تنظیمات دوباره نیاز باشد.

چرا باید از برنامه حسابداری ابری استفاده کرد

در حال حاضر بکارگیری سیستم‌های حسابداری سنتی، فوق‌العاده کاهش یافته است چرا که کارکرد و عملکرد چنین سیستم‌هایی بسیار کند شده و برای محاسبات پیچیده توانایی کامل ندارند. به همین دلیل استفاده از بهترین نرم افزار حسابداری تحت وب جایگزین چنین سیستم‌هایی شده که در ادامه به مزایای آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • دسترسی لحظه‌ای و آسان

پر واضح است که نرم افزارهای آنلاین حسابداری به دلیل اینکه روی سرورهای ابری هستند در هر لحظه امکان دسترسی به آنها وجود دارد. همانطور که می‌دانید اگر چنین برنامه‌هایی روی سرور ویندوز و دسکتاپ باشند هزینه‌ی نگهداری و دردسر دارند که با بکارگیری فضای ابری همه‌ی این موارد به طور کامل برطرف شده است.

 • عدم نیاز به زیرساخت جدید

بکارگیری نرم افزار حسابداری ابری هزینه‌ها را به طرز چشم‌گیری کاهش می‌دهد و ضمن اینکه نیاز به زیرساخت جدید برای دسترسی و نگهداری به اطلاعات مالی یک کسب و کار نیست. به طور کلی برای این منظور فقط به مواردی مانند مودم و اینترنت احتیاج خواهد بود که در دسترس اکثر افراد قرار دارد که البته هزینه‌ی معقولی نیز بر جای خواهد گذاشت.

 • یکپارچه و هماهنگ بودن

وقتی یک کسب و کار دارای مدیران، کارمندان و… مختلف است این احتمال وجود دارد که بر اساس وظیفه، همه‌ی این افراد به دسترسی به اطلاعات مشاغل نیاز داشته باشند. حال فرض کنید که استفاده از یک سیستم حسابداری سنتی در دستور کار است، چه اتفاقی می‌افتد؟ طبیعتاً باید هر بار برای بررسی افراد مختلف، سندها و فرم‌های کسب و کارها بروزرسانی شود که این موضوع زمان‌بر و حتی نشدنی است. به همین جهت استفاده از نرم افزار حسابداری ابری به صورت کاملاً یکپارچه همه‌ی اطلاعات را به صورت کامل در اختیار افراد قرار می‌دهد.

 • نگهداری امن اطلاعات

در چنین سیستم‌هایی مراقبت از اطلاعات با کمترین دردسر انجام می‌شود چرا که تأمین امنیت داده‌های مالی در فضاهای ابری بسیار حرفه‌ای انجام شده که فقط با در نظر گرفتن یک نسخه پشتیبان یا بک‌آپ خیال مدیران مجموعه از نحوه نگهداری موارد مختلف راحت خواهد بود.

 • استفاده از جدیدترین نسخه نرم افزار

وقتی از بهترین نرم افزار حسابداری تحت وب در کسب و کارها استفاده شود، امکان بکارگیری نسخه‌ی جدیدتر وجود دارد که این موضوع در سیستم‌های سنتی امکان‌پذیر نبوده که در نتیجه سبب افزایش هزینه‌ها و وقت‌گیر بودن بررسی‌های مالی را در پی خواهد داشت. بنابراین از جمله مهم‌ترین دلایل استفاده از نرم افزار حسابداری ابری، کار با آخرین نسخه‌ی این نوع برنامه‌هاست.

https://file.tesmino.ir/images/2022/12/images_1670830923.jpg

چه کسب و کارهایی می‌توانند از برنامه حسابداری ابری استفاده کنند

از انواع نرم افزار حسابداری تحت وب می‌توان در همه‌ی زمینه‌ها و مشاغل استفاده کرد اما باید توجه داشته باشید که بر حسب نوع شرکت یا فعالیت تجاری، می‌توان نوع ویرایش شده‌ی این نوع برنامه‌ها را بکار گرفت. گفتنی است که در حال حاضر کسب و کارهایی که از سیستم نرم افزار حسابداری ابری بهره‌مند شامل موارد زیر هستند:

 • انواع فروشگاه‌ها مانند رستوران‌ها
 • انواع سازمان‌ها مانند آموزش و پرورش.
 • انواع شرکت‌ها مانند تولیدکننده‌ها.

پر واضح است که بکارگیری چنین روش‌های مدیریت کسب و کار با هدف ارائه خدمات مناسب‌تر و همچنین سرعت پردازش خدمات انجام می‌شود که همه‌ی این موارد به پیشرفت مجموعه کمک خواهد کرد.

مهم‌ترین ویژگی‌های نرم افزار حسابداری ابری

حال اگر بخواهیم درباره‌ی بهترین امکانات چنین برنامه‌هایی صحبت کنیم باید به موارد زیر اشاره نماییم که هر کدام به طور مجزا می‌توانند کسب و کارها را پشتیبانی کنند:

– قابلیت گزارش‌گیری. پر واضح است که برای هر کسب و کاری، گزارش‌گیری از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخودار است که این برنامه به طور کامل چنین امکاناتی را در اختیار مدیران مجموعه‌ها قرار می‌دهد.

– قابلیت شخصی‌سازی. گفتنی است که چنین برنامه‌هایی امکان شخصی‌سازی را به کارمندان می‌دهد که البته انتخاب یک برنامه حسابداری ابری نیز در این خصوص دارای اهمیت است.

گفتنی است که از دیگر قابلیت‌های این نوع نرم افزارها نیز می‌توان به موارد زیر پرداخت:

 • یکپارچگی عالی.
 • دسترسی مناسب.
 • رابط کاربردی فوق‌العاده خوب.
 • و… .

https://file.tesmino.ir/images/2022/12/images_1670830925.jpg

جمع‌بندی

حال با توجه به موارد عنوان شده در این مقاله، چنانچه در هر کسب و کاری که هستید و به بهترین نرم افزار حسابداری ابری نیاز دارید، پیشنهاد می‌کنیم که از نرم افزار حسابداری و سامانه مالی ابری روزنه شرق استفاده کنید. به طور کلی این نرم افزار دارای ویژگی‌های منحصربفردی است که همه‌ی مشاغل را پشتیبانی کرده و امکانات و قابلیت‌های خوبی را در اختیار مدیران مجموعه‌ها قرار می‌دهد. حال برای اینکه بتوانید به این نرم افزار ویژه دسترسی داشته باشید، کافی است که از راه‌های ارتباطی قرار داده شده با مشاوران مجموعه‌ی روزنه شرق در تماس باشید.

 

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.