مطالبه جهانی برای محاکمه - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 99120
  پرینتخانه » بین الملل, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۱۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۶:۰۰ |
جایی برای کتمان جنایات اسرائیل در غزه وجود ندارد

مطالبه جهانی برای محاکمه

 گزارشگر سازمان ملل در اراضی اشغالی فلسطین که اخیرا گزارشی مستند درباره جنگ نسل‌کشی رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین منتشر کرده بود با اشاره تلویحی به تجاوز جنایتکارانه این رژیم به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق، خواستار محاکمه اسرائیل شد.
مطالبه جهانی برای محاکمه

 گزارشگر سازمان ملل در اراضی اشغالی فلسطین که اخیرا گزارشی مستند درباره جنگ نسل‌کشی رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین منتشر کرده بود با اشاره تلویحی به تجاوز جنایتکارانه این رژیم به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق، خواستار محاکمه اسرائیل شد. «فرانچسکا آلبانیز» گزارشگر سازمان ملل در اراضی اشغالی فلسطین که اخیرا گزارشی مستند درباره جنگ نسل‌کشی رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین منتشر کرده بود، در اظهارات تازه خود اعلام کرد که اسرائیل درحالی‌که خودش را مصون از هر مجازاتی می‌داند، از همه خطوط قرمز عبور کرده است.

 عبور صهیونیست‌ها از خطوط قرمز 
وی با اشاره تلویحی به تجاوز وحشیانه رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق تأکید کرد که اسرائیل یک سفارت خارجی را در خاک یک کشور دیگر مورد هدف قرار داده و همچنین یک تیم امدادی که برای کمک‌رسانی به غزه رفته بود را قتل‌عام کرد.آلبانیز در ادامه خواستار محاکمه رژیم صهیونیستی به خاطر جنایات مستمر آن شد.آلبانیز اخیرا در سخنانی گفت که از زمان آغاز مأموریت خود برای تحقیق درباره جنایات اسرائیل در نوار غزه، بارها مورد حملات و تهدیدات مکرر این رژیم قرار گرفته است.وی طی یک کنفرانس مطبوعاتی درباره گزارش مذکور خود اعلام کرد که بعد از ۵ ماه تحقیق و بررسی درباره جنایات و کشتارهای انجام‌شده توسط ارتش اسرائیل در نوار غزه، این گزارش را تهیه‌کرده و به این نتیجه رسید کاری که اسرائیل در غزه می‌کند، نسل‌کشی است. اسرائیل ۳ اقدام در چارچوب نسل‌کشی در غزه انجام داده که شامل کشتار فلسطینی‌ها در غزه، آواره کردن این مردم و نابود کردن نشانه‌های زندگی در آنجاست. اسرائیل از سلاح‌های ممنوعه علیه فلسطینی‌ها در غزه استفاده می‌کند و این مردم را با گرسنگی قتل‌عام می‌کند. این‌ها مجموعه جنایات جنگی است که قبلا در سرزمین‌های اشغالی فلسطین رخ نداده است.

 زندگی برای فلسطینیان غیرممکن است 
این گزارشگر ویژه سازمان ملل در ادامه هشدار داد که آنچه اسرائیل در غزه انجام می‌دهد ایجاد شرایطی است که زندگی را برای فلسطینی‌ها غیرممکن می‌کند و اقدامات ارتش اسرائیل در غزه بیانگر قصد آن‌ها برای نابودی همه عناصر زندگی در این منطقه است که در چارچوب جنایت نسل‌کشی طبقه‌بندی می‌شود. اسرائیل گفته بود که هدف آن نابودی حماس است، اما می‌بینیم جنایاتی که ارتش اسرائیل انجام داده منجر به کشتار تعداد بسیار زیادی از غیرنظامیان شده است.
وی هفته گذشته گزارشی جامع از جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه و کرانه باختری را به شورای حقوق بشر در ژنو ارائه و تأکید کرد که اسرائیل مرتکب جنایت نسل‌کشی علیه فلسطینیان شده است.

 خشم فرانسوی‌ها از مواضع گزارشگر سازمان ملل متحد! 
در این میان شاهد موضع‌گیری وقیحانه برخی کشورهای اروپایی در حمایت از جنایات بی‌حدوحصر رژیم اشغالگر و کودک کش صهیونیستی در غزه هستیم.به‌عنوان‌مثال، سیاست یک بام و دوهوای فرانسوی‌ها در قبال جنگ غزه زبانزد خاص و عام است. کاخ الیزه در پشت پرده و حتی بعضا به‌صورت آشکار، از روند نسل‌کشی در غزه حمایت می‌کند و از سوی دیگر، مدعی لزوم رعایت حقوق بشر در جریان تجاوز اسرائیل به رفح و خان یونس است! این دوگانگی، برگرفته از تعلق کاخ الیزه  به لابی‌های صهیونیستی در فرانسه است. لابی‌هایی که از حزب سوسیالیست گرفته تا جمهوری‌خواه و حتی جریان ملی‌گرای افراطی راتحت سلطه خود قرار داده و مانع از تحقق رویکردی انسانی و واقعی در قبال بحران تمام‌عیار کنونی در فلسطین می‌شود.
 اخیرا شاهد بروز دیالتیک و تعارضی میان مقامات فرانسوی و گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد بودیم.ماجرا از این قرار است که وزارت خارجه فرانسه به دیدگاه‌های فرانچسکا آلبانیز، گزارشگر ویژه سازمان ملل در سرزمین‌های اشغالی فلسطین که قتل‌عام حماس در ۷ اکتبر را «واکنشی به ظلم اسرائیل» خوانده بود، پاسخ داد و آن را «شرم‌آور» خواند! خانم آلبانیز پس‌ازآنکه امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه، کشتار ۷ اکتبر را «بزرگ‌ترین کشتار یهودی‌ستیزانه قرن ما» خواند، پیامی منتشر و اعلام کرد که کشتار ۱۲۰۰ اسرائیلی در آن روز «پاسخی به ظلم و ستم اسرائیل» بوده است.به عبارت بهتر، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد پرده از ظلم تاریخی و اشغالگری آن‌ها در قبال فلسطینیان برداشته و عملیات طوفان الاقصی را نه یک «کنش ابتدایی»بلکه واکنشی نسبت به این‌همه جنایت و ظلم از سوی صهیونیست‌ها خوانده است. 

 ماکرون خود نیز قاتل است 
او در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «بزرگ‌ترین کشتار یهودی‌ستیزانه قرن ما؟ نه آقای ماکرون. قربانیان ۷ اکتبر نه به دلیل یهودی بودنشان بلکه در پاسخ به ظلم اسرائیل کشته شدند. فرانسه و جامعه بین‌المللی هیچ کاری برای جلوگیری از آن انجام ندادند.»
واقعیت امر این است که فرانسه، آلمان، انگلیس و آمریکا به‌عنوان چهارکشور اصلی حامی جنایات رژیم اشغالگر قدس، در طول ماه‌های اخیر تلاش کرده‌اند عملیات هفتم اکتبر را به‌مثابه «نقطه آغاز بحران»در منطقه قلمداد کرده و متعاقبا، اقدامات ددمنشانه و وحشیانه رژیم اشغالگر قدس در غزه، رفح و خان یونس را در چارچوب یک «واکنش طبیعی»مورد تحلیل قرار دهند. این برداشت دروغین و وقیحانه، منبعث از ارتباطات گسترده ایست که میان غرب و صهیونیست‌ها وجود دارد. نباید فراموش کرد که افرادی مانند امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه به‌اندازه‌ای نسبت به موج ضد صهیونیستی فراگیر ایجادشده در کشورهایشان نگران هستند که حتی هرگونه ابراز مخالفت با نسل‌کشی فلسطینیان را«جرم انگاری»کرده‌اند. محدودیت برگزاری تظاهرات ضد صهیونیستی در پاریس و دیگر شهرها، مؤید همین حقیقت تلخ است. در چنین شرایطی دولت فرانسه که طبق اسناد و شواهدمتقن، در عرصه نظامی و اطلاعاتی نیز کمک‌کار صهیونیست‌ها در نسل‌کشی کودکان غزه است، بلافاصله در رد اظهارات گزارشگر سازمان ملل متحد بیانیه می‌دهد و آن را محکوم می‌کند! بدون شک نام‌های  ماکرون و اولاف شولتس و سوناک را نیز باید در کنار نام‌های بایدن و نتانیاهو، به‌عنوان بانیان نسل‌کشی غزه و همچنین شکست‌خوردگان بی‌آبروی عملیات هفتم اکتبر موردتوجه قرار داد…

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.