مصمم به کنترل تورم،پایداری بازارها و تامین ارز برای ملزومات هستیم - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 29022
  پرینتخانه » اخبار, اقتصادی تاریخ انتشار : ۲۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۹ |
رئیس کل بانک مرکزی:

مصمم به کنترل تورم،پایداری بازارها و تامین ارز برای ملزومات هستیم

رئیس کل بانک مرکزی گفت: علیرغم تمام سختی‌ها، مصمم به کنترل تورم، دستیابی به پایداری بازارها و تامین ارز برای ملزومات مردم به عنوان اولویت‌های اصلی ارزی هستیم.
مصمم به کنترل تورم،پایداری بازارها و تامین ارز برای ملزومات هستیم

عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی طی یادداشتی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: بارها از این صفحه سیاست‌ها و برنامه‌های بانک مرکزی را با شما در میان گذاشته‌ام. هدف اصلی از این نوشته‌ها ارائه شفافیت در کارها بوده است. من به خوبی می‌دانم که با توضیح سیاست‌ها، بسیاری از کارشناسان و اصحاب رسانه به نقد می‌پردازند و تجزیه و تحلیل می‌کنند؛ اما این امر برای من و همکارانم همواره مورد احترام بوده و از آنها استفاده کرده‌ام.

وی افزود: در این میان دو نکته توسط برخی از نوشته‌ها و مصاحبه‌ها نادیده گرفته می‌شوند که آن هم، اول، شرایطی که کشور به لحاظ اقتصادی در آن قرار دارد؛ به این معنا که در شرایط عادی، بدیهی است که بسیاری از پیشنهادها و راهکارها قابل انجام است؛ ولی در اوضاع کنونی که اقتصاد تحت شدیدترین فشارها قرار دارد، اندکی انصاف و مسئولیت پذیری در تحلیل و سخن گفتن با توجه به عوامل مؤثر خارج از کنترل، می‌طلبد.

به اعتقاد همتی، دوم، کارها و اقداماتی است که بانک مرکزی در این دوره دو ساله انجام داده و می‌دهد که بخشی از این اقدامات در قالبی است که به اطلاع مردم رسیده و نتایج آن هم دیده می‌شود؛ اما بخش مهم از اقدامات خدمتگزاران مردم در بانک مرکزی، مربوط به فعالیت‌هایی است که برای جلوگیری از سو استفاده واضعان فشار حداکثری، سخنی از آنها به میان نیاورده‌ام؛ چراکه اگر نبود این بخش اقدامات و تلاش‌ها بسیاری از مشکلات اقتصادی امروز در ابعاد بسیار بزرگ‌تری اقتصاد کشور را دچار عدم تعادل‌های جدی می‌کرد؛ اگرچه به هیچ عنوان منکر مشکلات و رنج مردم شریف ایران نیستم.

رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرد: من و همکارانم علیرغم تمام سختی‌ها مصمم به کنترل تورم و دستیابی به پایداری بازارها و تأمین ارز برای ملزومات مردم به عنوان اولویت‌های اصلی هستیم و امیدوارم بعد از اینکه با سرافرازی از این شرایط بیرون آمدیم، مردم را در جریان اقدامات و سختی‌های راهی که آمده‌ایم، قرار دهم.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.