مردم بوسنی کمک‌های ارزشمند جمهوری اسلامی ایران را فراموش نمی‌کنند - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 77907
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۴:۳۶ |
وزیر امور خارجه بوسنی و هرزگوین:

مردم بوسنی کمک‌های ارزشمند جمهوری اسلامی ایران را فراموش نمی‌کنند

وزیر امور خارجه کشورمان در گام دوم از سفر به منطقه بالکان با خانم بیسرا ترکوویچ وزیر امور خارجه بوسنی و هرزگوین دیدار و در خصوص موضوعات مورد علاقه دو کشور به گفتگو پرداخت.
مردم بوسنی کمک‌های ارزشمند جمهوری اسلامی ایران را فراموش نمی‌کنند

دکتر حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در گام دوم از سفر به منطقه بالکان روز سه شنبه در سارایوو با خانم بیسرا ترکوویچ وزیر امور خارجه بوسنی و هرزگوین دیدار و در خصوص موضوعات مورد علاقه دو کشور به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با قدر دانی از پیام همدردی وزیر امور خارجه بوسنی هرزگوین به مناسبت اقدام تروریستی منجر به شهادت هم میهنان بیگناه در شاهچراغ شیراز با ارزیابی مثبت از روابط دو کشور در حوزه‌های مختلف، از بالکان بعنوان منطقه‌ای مهم و از بوسنی و هرزگوین بعنوان دوست سنتی یاد کرد و افزود جمهوری اسلامی ایران همواره در کنار بالکان و هرزه گوین خواهد بود.

دکتر امیرعبداللهیان با اشاره به ظرفیت همکاری‌ها در بخش اقتصادی، خصوصاً در زمینه‌های کشاورزی، گردشگری و معادن، این حوزه‌ها را شایسته توجه بیشتر بر پایه منافع هر یک از دو کشور دانست.

دکتر امیرعبداللهیان با اشاره به موقعیت ژئو پولیتیک کشورمان در مسیر کریدورهای شمال – جنوب و شرق به غرب، آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای همکاری با بوسنی در این خصوص را مورد تاکید قرار داد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین همتای بوسنیایی خود را در جریان تحولات داخلی کشورمان و اقدامات آمریکا و چند کشور اروپایی در حمایت از اغتشاشات و ایجاد بستر انتشار اخبار جعلی و نادرست از شرایط داخلی قرار داد.

خانم بیسرا ترکوویچ وزیر امور خارجه بوسنی و هرزگوین نیز با یاد آوری اینکه مردم بوسنی هیچگاه کمک‌های ارزشمند جمهوری اسلامی ایران در زمان جنگ را فراموش نخواهند کرد، از شرایط متفاوت امروز بوسنی در صورت نبود کمک‌های کشورمان سخن گفت.

وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و بوسنی هرزگوین علاوه بر موضوعات دو جانبه، در خصوص گفتگوهای رفع تحریم، تحولات منطقه در حوزه‌های فلسطین، یمن و اوکراین و همچنین مسائل بین المللی به گفتگو و تبادل نظر پرداختند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.