مرتضوی: ۷۰۰ هزار فرصت شغلی در کشور ایجاد شد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 74877
  پرینتخانه » اخبار, اقتصادی تاریخ انتشار : ۰۴ آبان ۱۴۰۱ - ۰:۳۶ |

مرتضوی: ۷۰۰ هزار فرصت شغلی در کشور ایجاد شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اکنون بالغ بر ۷۰۰ هزار فرصت شغلی در کشور ایجاد شد که بیش از ۵۰ درصد تعهد داده شده محقق شده است.
مرتضوی: ۷۰۰ هزار فرصت شغلی در کشور ایجاد شد

سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: عملکرد اشتغال در کشور براساس اسناد بالادستی و وعده‌هایی که داده شده تقریباً برای ایجاد بالغ بر یک میلیون و ۲۰۰ هزار شغل در کشور برنامه‌ریزی شده است.

وی افزود: اکنون تقریباً بالغ بر ۷۰۰ هزار فرصت شغلی در کشور ایجاد شده است که این یعنی بیش از ۵۰ درصد تعهد داده شده عملی شده و در سامانه رصد و اشتغال، حدود ۴۰۰ هزار فرصت شغلی بارگذاری شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: ۵۷۰ هزار فرصت شغلی تاکنون ثبت، رصد و راستی‌آزمایی شده است و برنامه‌ریزی دستگاه‌ها برای سایر فرصت‌های شغلی تا سقف تعهد هم پیش‌بینی شده است.

مرتضوی با اشاره به ایجاد این مشاغل در سراسر کشور افزود: آنچه مهم و حائز اهمیت است استان‌هایی که ضریب اشتغال‌شان از میانگین کشور پایین‌تر بوده است در این برش توفیقات خوبی داشته و در استان سیستان و بلوچستان فرصت‌های شغلی خوبی ایجاد شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه ۹ مصوبه امروز عمدتاً در راستای تجهیز و تأمین منابع و توزیع استانی بود، گفت: به شعبه برنامه‌ریزی و توسعه استان‌ها اختیاراتی داده شد، برای نهادهای حمایتی تکالیفی ایجاد شد، برای بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و سایر دستگاه‌های اجرایی تعیین تکلیف شد.

| منبع خبر : مهر
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.