لزوم حرکت در مسیر شاخص‌های تبیین شده مقام معظم رهبری برای انتخاب فرد اصلح - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 102154
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۰۷ تیر ۱۴۰۳ - ۶:۴۹ |
محمد رشیدی عضو هیئت رئیسه مجلس مطرح کرد:

لزوم حرکت در مسیر شاخص‌های تبیین شده مقام معظم رهبری برای انتخاب فرد اصلح

محمد رشیدی، عضو هیئت رئیسه مجلس دوازدهم در گفت‌وگو با خبرنگار «رسالت» عنوان کرد: روز سه شنبه مورخ ۵ تیرماه، مقام معظم رهبری در دیدار با مردم به تبیین برخی نکات پرداختند که راهگشا و صریح بود.
لزوم حرکت در مسیر شاخص‌های تبیین شده مقام معظم رهبری برای انتخاب فرد اصلح

محمد رشیدی، عضو هیئت رئیسه مجلس دوازدهم در گفت‌وگو با خبرنگار «رسالت» عنوان کرد: روز سه شنبه مورخ ۵ تیرماه، مقام معظم رهبری در دیدار با مردم به تبیین برخی نکات پرداختند که راهگشا و صریح بود. ایشان از ادوار گذشته تا به امروز همواره بر مشارکت حداکثری تأکید داشته‌اند و ضامن بقای جمهوری اسلامی ایران را مردم می‌دانند. رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره بیان داشته‌اند که مردم پشتوانه نظام هستند و حضور و مشارکت در انتخابات‌ نیز نشان از جمهوریت نظام و اهمیت تصمیم‌گیری‌ مردم کشور دارد.
وی با اشاره به اهمیت حضور حداکثری افزود: بی‌شک آرای مردم برای کشور بزرگترین سرمایه است و تأمین کننده امنیت می‌باشد. در این راستا ضرورت دارد تا تمامی نخبگان، متخصصان، مسئولان و نامزدها، مردم را  به مشارکت حداکثری دعوت بدارند. بی‌شک در این مسیر گلایه‌های مردم پذیرفتنی است و بدیهی‌است که مشکلات معیشتی برای‌شان ملموس می‌باشد. 
رشیدی با بیان اینکه مردم سرمایه‌های اجتماعی کشورند، تصریح کرد: حضور حداکثری مردم به منزله حفظ امنیت و اقتدار نظام اهمیت دارد و یک سرمایه بزرگ اجتماعی تلقی می‌گردد. دراین راستا مشارکت مردم اهمیت فراوانی دارد و به همین سبب است که همواره نسبت به آن تأکید می‌شود.   
عضو هیئت رئیسه مجلس دوازدهم با تأکید بر ضرورت توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های داخلی کشور همچنین خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانات خود در سالروز عید غدیر بر انتخاب اصلح تأکید داشتند.
 بی‌شک مؤلفه انتخاب اصلح در تمامی انتخاب‌ها اعم از شوراها و مجلس شورای اسلامی اهمیت دارد اما در انتخابات ریاست جمهوری این اهمیت مضاعف است چراکه شخص رئیس جمهور سکاندار امور اجرایی کشور به مدت ۴ سال خواهد بود. بنابراین در این فرآیند مهم شیوه انتخاب اهمیت فراوانی دارد. این انتخاب مطابق با شاخص‌هایی که مقام معظم رهبری فرمودند، میسر خواهد شد. ایشان در بیانات خود فرمودند که شخص اصلح، شخصی‌است که از مبنای انقلاب آگاه باشد و همچنین مؤمن و معتقد باشد. یکی‌دیگر از شاخص‌های فرد اصلح نگاه به ظرفیت‌های کشور است؛ بر این اساس نباید چشم و امید به غرب داشته باشد و می‌بایست به ظرفیت‌های داخلی اهتمام بورزد. 
او با تأکید بر ضرورت توجه به کارنامه و سوابق اجرایی نامزدها متذکر شد: خستگی‌ناپذیر بودن، پرتلاش بودن و رفع کمبودها با فعالیت مستمر از دیگر شاخص‌های عنوان شده از سوی مقام معظم رهبری بود که می‌بایست بیش از پیش موردتوجه قرار گیرد. ایشان همچنین بیان داشتند که تنها نباید به برنامه‌های عنوان شده نامزدها توجه داشت و می‌بایست به سوابق اجرایی نیز دقت داشت. آنکس که امروز بیان می‌دارد درصدد تحقق اقدامات مختلف است، باید می‌شود و می‌توانیم را تجربه کرده باشد و توانایی خود را نیز به مردم ثابت کرده باشد. 
وی در پایان این گفت‌وگو با تأکید بر دو مؤلفه مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح یادآور شد: مطابق با رهنمودهای مقام معظم رهبری و تبیین شاخص‌های موردنیاز برای انتخاب فرد اصلح، امیدواریم مشارکت حداکثری از سوی مردم شریف شکل‌گیرد و این انتخابات نیز حماسه ساز حضور شود.

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.