قطعنامه راهپیمایی روز قدس| هرگونه حماقت درباره مسجدالاقصی بهای سنگینی برای صهیونیست‌ها دارد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 84295
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۲۵ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۵ |

قطعنامه راهپیمایی روز قدس| هرگونه حماقت درباره مسجدالاقصی بهای سنگینی برای صهیونیست‌ها دارد

راهپیمایان تهرانی تاکید کردند: هرگونه حماقتی درباره مسجدالاقصی، بهای سنگینی برای صهیونیست ها دارد و اگر جنگی شعله‌ور شود فروپاشی و نابودی رژیم نژادپرست و غاصب را تسریع خواهد کرد.
قطعنامه راهپیمایی روز قدس| هرگونه حماقت درباره مسجدالاقصی بهای سنگینی برای صهیونیست‌ها دارد

قطعنامه راهپیمایی سراسری انتفاضه و روز جهانی قدس سال ۱۴۰۲ در تهران قرائت شد.

متن این قطعنامه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سُبْحَانَ الَّذِی أَسْرَى بِعَبْدِهِ لَیْلًا مِنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ إِلَى الْمَسْجِدِ الْأَقْصَى الَّذِی بَارَکْنَا حَوْلَهُ لِنُرِیَهُ مِنْ آیَاتِنَا إِنَّهُ هُوَ السَّمِیعُ الْبَصِیرُ
(سوره اسراء/ آیه ۱)

بیت‌المقدس و مسجد الاقصی، مهبط وحی، جایگاه پاک پیامبران و قبله‌گاه اول مسلمین؛ سرزمین خونبار فلسطین با شهیدان به خون خفته‌اش، نقطه کانونی جهان اسلام، محور هم‌گرایی امت اسلامی و هم‌افزایی مسلمین و مهم‌ترین و زنده‌ترین مسئله‌ی مشترک امّت اسلام و کابوس همیشگی صهیونیست‌ها و حامیان آمریکایی و اروپایی آن است.

امروز در شرایطی که با گذشت ۴۴ سال از ابتکار تاریخی معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی «رحمت الله علیه» و راهبری‌های حکیمانه خلف صالح ایشان حضرت امام خامنه‌ای «مدظله العالی» آرمان آزادی قدس شریف و رهایی ملت مظلوم فلسطین با همراه سازی “امت پیامبر اعظم «صلی الله علیه و آله و سلم» ” و آحاد ملل و جوامع حق طلب و آزادی‌خواه عالم، سیاست‌ها و راهبرد‌های شیطانی امریکا و متحدان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای کاخ سفید در امنیت سازی پایدار برای صهیونیست‌ها در سرزمین‌های اشغالی به شکست انجامیده است و رژیم غاصب و موقت صهیونیستی در مواجهه با تحولات نوین در جبهه مقاومت و توسعه شعله‌های انتفاضه مقدس به کرانه باختری و بلکه سراسر سرزمین‌های اشغالی، در چالش امنیتی و فروپاشی درونی گرفتار و به سرعت مسیر زوال قطعی را طی می‌کند.

ما شرکت کنندگان در این راهپیمایی سراسری و دشمن‌شکن که “مظهر وحدت و اراده جهان اسلام” در حمایت از فلسطین و آزادی بیت المقدس و پشتوانه ” تحکیم و تقویت امنیت ملی ایران عزیز” است، مواضع خود را با بانگ رسای توحیدی “الله اکبر، خامنه‌ای رهبر” به جهانیان اعلام می‌داریم:

۱. ما ملت غیور ایران، وحدت و همبستگی جهان اسلام را کلید فتح و غلبه بر استکبار جهانی و توطئه‌های آنان دانسته و به حمدالله اکنون که جبهه مقاومت، ابتکار عمل را از اختیار صهیونیست‌ها خارج و دولت فاسد، دیکتاتور و ورشکسته نتانیاهو را در موقعیت استیصال قرار داده و رژیم کودک‌کش به سمت زوال تدریجی رانده و تزلزل سیاسی و دو قطبی شدید در رژیم جعلی، تحولات و اعتراضات درون مرز‌های سرزمین‌های اشغالی و افزایش فرار ساکنان شهر‌های اشغالی رژیم صهیونیستی را فرا گرفته است؛ معتقدیم تسریع در زوال و فروپاشی رژیم موقت صهیونیستی و رسیدن به نقطه بی‌بازگشت، اولویت اول جهان اسلام و کشور‌های اسلامی است.

۲. روز قدس و حمایت از ملت فلسطین را پشتوانه مستحکم ” امنیت ملی ایران عزیز” و رمز “وحدت و اتحاد امت اسلامی ” برابر توطئه‌های استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل دانسته و ضمن تاکید بر رهنمود‌های مقام معظم رهبری، ضرورت تقویت پشتیبانی از مقاومت ضد صهیونیستی را تنها راه حل مساله فلسطین به عنوان ” مساله اول جهان اسلام ” دانسته و بر بازگشت آوارگان فلسطینی از اقصی نقاط دنیا و برگزاری همه پرسی فراگیر و آزاد برای تعیین سرنوشت آینده این کشور تاکید می‌نماییم.

۳. ما روزه‌داران شرکت کننده در این اجتماع عظیم، ضمن محکومیت یورش وحشیانه به معتکفان در مسجدالاقصی که منجر به شهادت و زخمی شدن جمعی از روزه‌داران در قبله‌گاه اول مسلمانان و کرانه باختری گردید، حملات و هتک حرمت نظامیان صهیونیست را راهی برای برون رفت از آشفتگی سیاسی و اقتصادی و رهایی از بحران‌های داخلی و ترس و استیصال از انتفاضه نوین و حضور حماسی و شجاعانه نسل جوان فلسطین در میدان مقاومت و مبارزه دانسته و ضمن حمایت قاطع از پاسخ کوبنده و هماهنگ موشکی گروه‌های مقاومت و رساندن پیام «وحدت میدان‌ها»، هشدار می‌دهیم هرگونه حماقتی درباره مسجدالاقصی، بهای سنگینی دارد و اگر جنگی شعله‌ور شود فروپاشی و نابودی رژیم نژادپرست و غاصب را تسریع خواهد کرد.

۴. با محکومیت سکوت و بی توجهی مجامع جهانی و نهاد‌های حقوق بشری در قبال جنایات وحشیانه صهیونیست‌ها از ” سازمان ملل متحد” می‌خواهیم نسبت به تعلیق عضویت و اخراج رژیم غاصب، نژادپرست و کودک کش صهیونیستی از آن سازمان و دیگر مجامع بین المللی که مورد مطالبه و اذعان شخصیت‌های مرجع و حقوقدانان معتبر جهانی قرار دارد، اقدام نماید.

۵. ما مردم شرکت کننده در این راهپیمایی میلیونی، ضمن حمایت از اقدامات دولت خدمتگزار در توسعه هوشمندانه روابط راهبردی جمهوری اسلامی با کشور‌های دنیا و بالندگی دیپلماسی همسایگی با کشور‌های منطقه و به محاق بردن پیمان آبراهام، حمایت کامل از جبهه مقاومت، نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی، سپاه قدس پاسداران انقلاب اسلامی و ایثارگری‌های فراموش ناشدنی آنان و بویژه فرمانده شهید قدس سپهبد حاج قاسم سلیمانی در دفاع از آرمان فلسطین، خواستار تقویت مادی و معنوی و حمایت هرچه بیشتر از فلسطین مجاهد و مظلوم و نیرو‌های جان برکف جبهه مقاومت و آزادی قدس شریف هستیم.

۶. حجاب یکی از ضروریات دین اسلام بوده و عدم رعایت آن حرام شرعی و سیاسی و موجب تزلزل بنیان خانواده‌ها خواهد شد؛ لذا از دستگاه‌های اجرایی میخواهیم تدابیر و اقدامات لازم را برای جلوگیری از تداوم این ناهنجاری در دستور کار قرار داده، ساحت جامعه اسلامی را از این سوغات شوم فرهنگ غربی صهیونیستی که با حمایت دستگاه‌های جاسوسی دشمن ترویج می‌یابد؛ پایان دهند.

۷. با تاکید بر شرایط حساس و خطیر امروز کشور و لزوم تعمیق ” وحدت و وفاق ملی ” و هم افزایی ظرفیت‌ها و فرصت‌ها برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و کمک به دولت مردمی برای فائق آمدن در جنگ اقتصادی و تحریمی دشمنان و مبارزه قاطع با فساد، تورم و گرانی، ضمن تاکید بر نصب العین قرار دادن رهنمود‌های حکیمانه مقام معظم رهبری «مدظله العالی» بویژه شعار سال ۱۴۰۲ “مهار تورم، رشد تولید”، هرگونه غفلت، مسامحه و کوتاهی در این عرصه را بی عملی و گریز از مسئولیت‌های شرعی و قانونی تلقی و شناسایی، محاکمه و برخورد قاطع با مجرمین را خواستاریم.

در پایان به برخی دولت‌های منطقه که بدنبال پیمودن مسیر خطای تجربه شده دیگران که غالبا منجر به سقوط آن‌ها شده است هشدار می‌دهیم فریب وعده‌های کشور‌های غربی و صهیونیستی را نخورده و ضمن رعایت اصول همجواری از رفتار‌های تحریک آمیز خوداری و صلاح مردم و کشور خود را در پیش گرفته و از درماندگی قدرت‌های بزرگ در مواجه با ملت بزرگ ایران درس بگیرند.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
جمعه ۲۵ فروردین ماه سال ۱۴۰۲
مصادف با ۲۳ رمضان ۱۴۴۴ و ۱۴ آوریل ۲۰۲۳
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.