قربانیان کرونا در جهان به بیش از ۶ میلیون و ۶۸۵ هزار نفر رسید - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 78903
  پرینتخانه » اخبار, بین الملل تاریخ انتشار : ۰۴ دی ۱۴۰۱ - ۷:۰۳ |

قربانیان کرونا در جهان به بیش از ۶ میلیون و ۶۸۵ هزار نفر رسید

تاکنون ۶۶۱ میلیون و ۵۰۰ هزار و ۹۳۰ نفر در جهان به کرونا مبتلا شده اند و از این تعداد ۶ میلیون و ۶۸۵ هزار و ۲۸۵ نفر جان باخته اند.
قربانیان کرونا در جهان به بیش از ۶ میلیون و ۶۸۵ هزار نفر رسید

براساس جدیدترین آمار، تعداد قربانیان کرونا در جهان به بیش از ۶ میلیون و ۶۸۵ هزار نفر رسید.

تاکنون ۶۶۱ میلیون و ۵۰۰ هزار و ۹۳۰ نفر در جهان به کرونا مبتلا شده اند و از این تعداد ۶ میلیون و ۶۸۵ هزار و ۲۸۵ نفر جان باخته اند.

آمریکا با ابتلای ۱۰۲ میلیون و ۲۱۱ هزار و ۱۵۳ نفر و فوت یک میلیون و ۱۱۵ هزار و ۹۳۳ نفر بر اثر کرونا در صدر قرار دارد. در شبانه روز گذشته در آمریکا ۲۰ نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

پس از آن هند، با ۴۴ میلیون و ۶۷۸ هزار و ۱۷۸ مبتلا و مرگ ۵۳۰ هزار و ۶۹۱ نفر بر اثر این بیماری در جایگاه دوم قرار دارد. فرانسه آمار ۳۹ میلیون و ۱۵۹ هزار و ۷۵۷ مبتلا و ۱۶۱ هزار و ۱۵۲ فوتی بر اثر کرونا را تا کنون ثبت کرده است.

در آلمان ۳۷ میلیون و ۲۱۱ هزار و ۹۳۷ مبتلا و ۱۶۰ هزار و ۷۶۸ مرگ ناشی از کرونا ثبت شده است.

در برزیل، ۳۶ میلیون و ۱۶۲ هزار و ۷۶۳ نفر تا کنون به کرونا مبتلا شده اند و از این تعداد ۶۹۲ هزار و ۸۸۶ نفر جان باخته اند. در بیست و چهار ساعت گذشته در برزیل ۳۲ نفر بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند.

کره جنوبی تاکنون آمار ۲۸ میلیون و ۶۰۰ هزار و ۶۰۷ مبتلا به کرونا و ۳۱ هزار و ۷۴۴ فوتی بر اثر این بیماری را ثبت کرده است در شبانه روز گذشته هم ۷۰ نفر دیگر به آمار قربانیان این بیماری در این کشور افزوده شد.

در ژاپن تاکنون ۲۸ میلیون و ۱۱۶ هزار و ۷۴۰ نفر به کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد ۵۵ هزار و ۱۹ نفر جان باخته اند. ۳۳۹ نفر نیز در شبانه روز گذشته در جمع قربانیان این بیماری در این کشور قرار گرفتند.

آمار کرونا در ایتالیا از ابتلای ۲۵ میلیون و ۲۱ هزار و ۶۰۶ نفر و مرگ ۱۸۳ هزار و ۹۳۶ نفر بر اثر این بیماری حکایت دارد.

در انگلیس تاکنون ۲۴ میلیون و ۱۳۵ هزار و ۸۴ نفر به کرونا مبتلا شده و ۱۹۸ هزار و ۹۳۷ نفر بر اثر آن جان باخته اند.

در روسیه ۲۱ میلیون ۷۵۷ هزار و ۶۹۷ نفر به کرونا مبتلا شده اند و ۳۹۳ هزار و ۳۳۱ نفر جان باخته اند. ۵۴ نفر هم در بیست و چهار ساعت گذشته در آمار قربانیان کرونا در این کشور قرار گرفتند.

براساس به روزرسانی آمار واکسیناسیون کرونا در کشور‌های جهان که ۱۸ دسامبر به روزرسانی شده است، در آمریکا تاکنون ۸۰% مردم در برابر کرونا واکسینه شده اند که از این تعداد ۶۸% دو دوز واکسن و ۳۴% دوز تقویتی واکسن را دریافت کرده اند.

در هند، ۷۵% مردم واکسن دریافت کرده اند که ۷۰% کاملا واکسینه شده اند و ۱۶% دوز تقویتی را دریافت کرده اند.

در برزیل، ۸۹% مردم واکسن زده اند و از این تعداد ۸۳% به طور کامل واکسینه شده اند و ۵۷% دوز تقویتی واکسن را دریافت کرده اند. در فرانسه این آمار به ترتیب، ۸۱% آمار واکسیناسیون، ۷۹% دریافت دو دوز واکسن و ۶۹% دریافت دوز تقویتی کرونا اعلام شده است. در آلمان ۷۸% تا کنون واکسن زده اند و ۷۶% دو دوز واکسن و ۷۷% دوز تقویتی واکسن کرونا را دریافت کرده اند.
انگلیس تا کنون ۸۱% مردم خود را در برابر کرونا واکسینه کرده است که ۷۶% این تعداد دو دوز واکسن و ۶۰% تعداد دوز تقویتی کرونا را دریافت کرده اند. در ایتالیا این آمار به ترتیب ۸۴% واکسن، ۸۰% دو دوز واکسن و ۷۶% دوز تقویتی واکسن است. در روسیه تا کنون ۶۰% واکسن زده اند و از این تعداد ۵۴% دو دوز واکسن و ۱۴% دوز تقویتی واکسن را دریافت کرده اند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.