قالیباف: تمنا از دشمن خطای نابخشودنی است - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 9813
  پرینتخانه » سیاسی تاریخ انتشار : ۰۲ مهر ۱۳۹۸ - ۹:۲۷ |

قالیباف: تمنا از دشمن خطای نابخشودنی است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خطاب به مسؤولان گفت: ما حرفمان این است که امروز مشکلات گرانی، معیشتی و بیکاری از طرف دشمن حل نمی‌شود و تمنای از دشمن، خطای بزرگ و نابخشودنی است و زیبنده ملت ایران نیست.
قالیباف: تمنا از دشمن خطای نابخشودنی است

محمدباقر قالیباف امشب در اجتماعی بزرگ مردمی «یاد یاران» به مناسبت هفته دفاع مقدس در شهر بیرجند، اظهار داشت: بعد از گذشت بیش از ۳۰ سال از دوران دفاع مقدس آنچه تداوم انقلاب را تا به امروز تضمین کرده، فرهنگی بود که در دوران دفاع مقدس تولید شد و آن هم فرهنگ غنی برخاسته از قرآن و عترت است.

وی با بیان اینکه قبل از انقلاب و دفاع مقدس حرف از عاشورا، مجاهدت، رشادت و جانبازی اصحاب امام حسین(ع) می‌زدیم اما در شرایط زندگی می‌گفتیم مگر می‌شود؟، اضافه کرد: در دوران دفاع مقدس انسان‌هایی تربیت و افراد باایمانی پیدا شدند که هر روز ایمان آن‌ها تقویت و در کنار ایمان استعدادها و خلاقیت‌ها نمایان شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به همدلی و وحدت موجود بین آحاد ملت ایران در دوران دفاع مقدس، مطرح کرد: امروز اگر دقت و نگاه کنیم، مشاهده می‌کنیم که سنت‌های الهی در دوران دفاع مقدس جلوی چشم ما نمایان است.

قالیباف با تأکید بر اینکه یادآوری خاطرات دوران دفاع مقدس برای ما ایمان به سنت‌های الهی را به همراه دارد، عنوان کرد: امام (ره) جبهه را یک دانشگاه می‌دانستند، در حالی که برخی همان زمان به غلط جنگ را خشونت‌طلبی می‌دانستند.

وی بسیج، فرهنگ جهادی و ادبیات حوزه حماسی را از تولیدات دوران دفاع مقدس ذکر کرد و افزود: در کنار حوزه فرهنگ‌، فرصت‌های زیادی در حوزه قدرت سخت پیدا کرده‌ایم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، پیشرفت در علوم و صنعت نظامی را از دستاوردهای دوران دفاع مقدس ذکر و با تأکید بر اینکه فرهنگ دوران دفاع مقدس دارای دو بال ایمان به خدا و تکیه بر مردم فداکار را داشت، تصریح کرد: بیشترین رزمندگان؛ جوانان زیر ۳۰ سال و عمده‌ترین فرماندهان کلیدی بین ۲۰ تا ۲۷ سال سن داشتند.

وی با بیان اینکه همان زمان تفکر بنی‌صدری معتقد بود که چون سه برابر دشمن نیرو نداریم نمی‌توانیم در برابر او بایستیم، تصریح کرد: اعتقادی به باور و سنت الهی نداشتند و همان زمان نیز قطعنامه سازمان ملل علیه ما بود و برخی غرب‌زده‌ها مقاله می‌نوشتند چرا می‌جنگید؟ و می‌گفتند که جنگ بعد از فتح خرمشهر اضافی بود!

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه دشمن حتی بعد از پذیرفتن قطعنامه دوباره با کمک منافقین حمله کرد، اضافه کرد: تجربه ۴۰ سال گذشته نشان داد استمرار انقلاب اسلامی به برکت فرهنگ غنی جبهه‌ها صورت گرفت.

قالیباف با اعلام اینکه آمریکا ذلیل‌ترین زمانش را در منطقه سپری می‌کند، افزود: داعش را درست کردند اما در سوریه و عراق نتوانستند کاری کنند؛ همچنین پهپاد آمریکایی را با تجهیزاتی که به دست جوانان ایرانی ساخته شده، زدیم و این امر موجب تحیر روسیه و چین شد.

وی با اشاره به توقیف نفتکش ایرانی و اقدام متقابل کشور ایران، مطرح کرد: زمانی که انگلیسی‌ها کشتی نفت ایران را چند هزار کیلومتر آن‌طرف‌تر متوقف کردند، کشور ایران نیز در اقدام متقابل این اقدام دشمن را بی‌جواب نگذاشت و ناو نظامی کنار کشتی انگلیسی را به‌ منظور تحویل کشتی نفت انگلیسی‌ها در اختیار گرفتند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه رزمندگان جهان اسلام تحت تأثیر دامنه‌های مکتب قرآنی پشت خاکریزها جنگیده و مردانه تا پای جان در میدان جنگ بوده‌اند، مطرح کرد: فرهنگ انقلاب اسلامی و مقاومت را می‌توان در مرزهای جولان در یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر دورتر از ما در مرز دشمن نامشروع رژیم صهیونیستی مشاهده کرد.

قالیباف با بیان اینکه حرف‌هایی که امروزه غرب‌زده‌ها صبح تا شب تکرار می‌کنند در دوران دفاع مقدس و ایام حماسه‌آفرینی‌های رزمندگان نیز وجود داشت، افزود: مردم ما همان ملت فداکار و ایثارگر دهه ۶۰ هستند که اگر در عرصه اقتصادی نیز بر آنان و به‌ویژه بر جوانان تکیه کنیم به پیروزی‌ها و موفقیت‌های بزرگی خواهیم رسید.

وی اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران هیچگاه جنگ‌طلب نبوده، اما تجربه ثابت کرده که نمی‌توان به ائمه کفر و استکبار اعتماد کرده و به‌ دروغ به مردم راه پیشرفت را تسلیم در برابر دشمن نشان داد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به رفتار وادادگان در برابر غرب و ایجاد بن‌بست در اقتصاد کشور، بیان داشت: هیچ‌گاه نمی‌گوییم تحریم هیچ تأثیری بر اقتصاد نداشته و تنها یک کاغذ پاره است، ولی زمانی که در موضوع اقتصاد به مردم اعتماد نمی‌کنیم، به ناچار اقتصاد به دست دلالان و شرکت‌های خصولتی می‌افتد.

قالیباف با تأکید بر اینکه ایمان به خدا داشتن و در مقابل کفر ایستادن یعنی عزت، غیرت، نشاط، پیشرفت و استقلال، مطرح کرد: در تاریخ ۱۴۰ ساله کشور دیده‌ایم که استکبار و کفر به‌ دنبال اهداف خود است و به آن‌ها نمی‌شود، اعتماد کرد.

وی بیان داشت: در فرصتی که در برجام بود و نفت فروخته می‌شد، بنا بر گزارش‌های مستند در روز بیش از ۲.۵ میلیون بشکه نفت فروخته و طی دو سال قریب به ۷۰ تا ۸۰ میلیارد دلار درآمد بود، حال جای سؤال است که با این رقم چه مشکلی از اقتصاد کشور را حل کردید که امروز بخواهید با ۱۰ تا ۱۵ میلیارد دلار مشکلات را حل کنید؟

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: کشور ایران یک روزی در همین دهه ۸۰ سالی حدود ۱۰۰ میلیارد دلار و گاهی ۲۵ میلیارد دلار درآمد داشته و در مجموع بیش از سه برابر درآمد ما در سال اضافه شده، ولی رشد اقتصاد ما منفی شده است.

قالیباف خطاب به مسؤولان متذکر شد: ما حرفمان این است که امروز مشکلات گرانی، معیشتی و بیکاری از طرف دشمن حل نمی‌شود و تمنای از دشمن خطای بزرگ و نابخشودنی است و زیبنده ملت ایران نیست؛ بنابراین باید به جای تمنای از دشمن به مردم اعتماد و کار کنیم و روزبه‌روز دولت را بزرگ‌تر و پرهزینه‌تر و اقتصاد را دولتی‌تر نکنیم؛ اجازه دهید اقتصاد مردمی باشد.

وی با تأکید بر اینکه باید خلاقیت، مدیریت و اخلاص جوانان کشور را باور کنیم و به آن‌ها فرصت دهیم، بیان داشت: فرصت‌سوزی‌ها، دروغ‌‌گویی، تنبلی‌ها و رخوت‌ها نتیجه محور قرار گرفتن کدخدا به جای خدا است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کرد: به‌عنوان یک خدمت‌گذار مطلع از ظرفیت‌ها و مسائل کشور می‌گویم مطمئن باشید در یک برنامه پنج ساله با همین شرایط سخت اقتصادی، اقتصاد کشور به سمت شرایط ثابت و آرامش جهش می‌باید.

قالیباف بر لزوم چاره‌اندیشی در خصوص ناکارآمدی‌های ایجادشده در برخی زمینه‌ها در کشور، مطرح کرد: این مهم تنها بر عهده قوه مجریه نیست و در تمام قوه اشکالاتی است که باید مرتفع شود، خوشبختانه در قوه قضاییه با حضور آیت‌الله رئیسی و اقدامات انجام‌شده امیدی در دل مردم رخ داده است.

وی با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی و با تأکید بر اینکه یک مجلس کاردان، با فرهنگ جهادی و دلسوز برای مردم، دغدغه‌مند برای حل مشکلات کشور در رأس امور خواهد بود، عنوان کرد: اگر خواستار چنین مجلسی هستیم در ماه‌های آتی نباید تحت تأثیر جوسازی‌های فرهنگ غرب قرار بگیریم.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.