فائوچی نسبت به وخیم تر شدن اوضاع کرونا در آمریکا هشدار داد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 48212
  پرینتخانه » اخبار, بین الملل تاریخ انتشار : ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۰:۱۱ |
در پی شیوع سویه جدید کرونا؛

فائوچی نسبت به وخیم تر شدن اوضاع کرونا در آمریکا هشدار داد

مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های عفونی آمریکا نسبت به وخیم‌تر شدن اوضاع این کشور بر اثر شیوع گسترده سویه جدید کرونا به شدت هشدار داد.
فائوچی نسبت به وخیم تر شدن اوضاع کرونا در آمریکا هشدار داد

«آنتونی فائوچی» مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا نسبت به وخیم‌تر شدن اوضاع این کشور بر اثر شیوع گسترده سویه جدید کرونا هشدار داد.

این مقام بهداشتی آمریکا با رد احتمالی قرنطینه در این کشور گفت: اگرچه درصدی از مردم واکسن زده‌اند، اما این مقدار به قدری نیست که جلوی شیوع را بگیرد.

فائوچی در عین حال با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان هشدار داد که وضعیت در این کشور در حال وخیم‌تر شدن است.

به گفته فائوچی، این کشور شاهد شتاب تعداد افراد مبتلا است و هر روز هفته این آمار در حال افزایش است.

مدیر مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا همچنین افزود: ما ۱۰۰ میلیون نفر در کشورمان داریم که شرایط واکسن زدن را دارند، اما واکسن نمی‌زنند و شیوع فعلی به طور عمده در میان کسانی است که واکسن نزده‌اند.

بر اساس تحقیقات مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده (CDC) که اسناد آن به دست روزنامه واشنگتن‌پست و همچنین به رؤیت خبرگزاری فرانسه رسیده است، موارد ابتلاء به سویه دلتای ویروس کرونا در این کشور به سرعت رو به افزایش است و احتمالاً باعث ایجاد وضعیت «حاد» ابتلاء حتی در میان واکسینه شدگان می‌شود. در این گزارش تاکید شده که سویه دلتا به همان سرعت گسترش عفونت‌هایی مانند آبله مرغان در حال شیوع است و بر این اساس این ویروس را باید یکی از مسری‌ترین ویروس‌های شناخته شده در جهان دانست. در این سند آمده است که شیوع این گونه، در میان افراد کاملاً واکسینه شده نیز به اندازه افراد واکسینه نشده بالاست و بر این اساس باید پذیرفت که روش جنگ با کرونا تغییر کرده است.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.