عزاداری متهمان در نیویورک - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 91592
  پرینتخانه » مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۲۷ شهریور ۱۴۰۲ - ۶:۱۷ |
11 سپتامبر پررنگ‌ترین خط قرمز آمریکاست

عزاداری متهمان در نیویورک

 این روزها سران دوحزب دموکرات و جمهوری‌خواه، مشغول رقابت‌های مقدماتی  انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 شده‌اند و جدال سختی را با یکدیگر بر سر راه‌یابی به کاخ سفید آغاز کرده‌اند. اما این جدال همه‌جانبه سبب نشده است تا آن‌ها نقاط اشتراک خود را فراموش کنند.
عزاداری متهمان در نیویورک

 این روزها سران دوحزب دموکرات و جمهوری‌خواه، مشغول رقابت‌های مقدماتی  انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ شده‌اند و جدال سختی را با یکدیگر بر سر راه‌یابی به کاخ سفید آغاز کرده‌اند. اما این جدال همه‌جانبه سبب نشده است تا آن‌ها نقاط اشتراک خود را فراموش کنند! یکی از این نقاط اشتراک، لاپوشانی ابعاد پنهان و مبهم حادثه ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ می‌باشد. از بوش پسر و اوباما گرفته تا ترامپ و بایدن، جملگی نسبت به لاپوشانی و کتمان حقایق پشت پرده ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ متعهد بوده‌اند! 

 یک نمایش تکراری
نمایش تکراری مقامات دو حزب سنتی آمریکا در قبال حادثه ۱۱ سپتامبر تمامی ندارد! کامالا هریس، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا، ران دسانتیس، نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری ایالات‌متحده و فرماندار فلورید ا و رودی جولیانی، شهردار سابق نیویورک در مراسم بیست و دومین سالگرد حملات یازده سپتامبر در بنای یادبود این حادثه در محل برج‌های دوقلوی تجارت جهانی نیویورک حاضر شدند.
هیچ سخنرانی برای هیچ‌کدام از سیاستمداران دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه در این مراسم برنامه‌ریزی نشده بود و به‌جای آن خانواده برخی از قربانیان بیانیه‌هایی خواندند و یاد قربانیان  را گرامی‌ داشتند.  

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا نیز قرار است در پایگاه نظامی انکوریج در آلاسکا در مراسم گرامی داشت این واقعه شرکت کند. او نخستین رئیس‌جمهوری ایالات‌متحده خواهد بود که در مراسم گرامی داشت ۱۱ سپتامبر در آلاسکا شرکت کرده است.  بایدن در سال‌های گذشته برای شرکت در این مراسم به محل یکی از هدف‌های این حملات در نیویورک، آرلینگتون یا پنسیلوانیا می‌رفت. این اقدامات نمایشی هرسال ادامه دارد. امسال، جیل بایدن، بانوی اول ایالات‌متحده نیز با حضور در پنتاگون در ساعت ۹:۳۷ دقیقه، زمان برخورد پرواز شماره ۷۷ آمریکن ایرلانز به ساختمان وزارت دفاع ایالات‌متحده، تاج گلی را در زیر پرچم بزرگ آمریکا قرار داد. نزدیک به سه هزار نفر در حملات یازده سپتامبر و برخورد هواپیماهای مسافربری به برج‌های دوقلوی نیویورک، ساختمان وزارت دفاع آمریکا در آرلینگتون و سرنگونی هواپیما در پنسیلوانیا کشته شدند.

 آن‌سوی یک نمایش! 
این نمایش خسته‌کننده در حالی تکرار می‌شود که تلاش برخی رسانه‌های مستقل آمریکایی برای دریافت پاسخ‌ده‌ها ابهام مربوط به ماهیت و چگونگی وقوع حادثه ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ و انهدام برج‌های دوقلوی تجارت جهانی در نیویورک راه به‌جایی نبرده و صاحبان آشکار و پنهان قدرت در ایالات‌متحده حتی اجازه طرح چنین ابهاماتی را در سطوح رسمی نمی‌دهند. اعضای مجلس نمایندگان و سنای آمریکا نیز چنین دیدگاه و نگاهی نسبت به حادثه انهدام برج‌های دوقلو دارند. حدود ۲۲ سال  از  حادثه ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ و انهدام برج‌های دوقلوی نیویورک سپری‌شده است اما نه امسال و نه سال‌های دیگر، قرار نیست جمهوری‌خواهان و دموکرات‌های آمریکا سخنی از واقعیت و پشت پرده این ماجرا به میان آورند! «۱۱ سپتامبر» بیش از آنکه یک واقعیت باشد، یک« خط قرمز» است! خط قرمزی که اگر هر یک از سیاستمداران آمریکایی بخواهد به هر نحوی آن را رد کرده یا در قبال آن تشکیک ایجاد کند، دیگر جایی در معادلات قدرت در واشنگتن نخواهد داشت. 

 تئاتری خونین در نیویورک 
همگان به یاد دارند که کالین پاول، وزیر خارجه وقت آمریکا ، فردای روز ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ در مقابل دوربین صدها خبرنگار قرار گرفت و وعده داد  به‌زودی مستندات حادثه را به افکار عمومی آمریکا ارائه دهد! اکنون  ۲۲ سال از آن ماجرا می‌گذرد و نه‌تنها پاول، بلکه رایس ، هیلاری کلینتون، جان کری، تیلرسون و پمپئو و بلینکن  نیز حاضر نشده‌اند اسناد این ماجرا را لااقل به شهروندان خود ارائه دهند!  واقعیت ماجرا این است که بسیاری از ابهامات مطرح‌شده ، ازجمله چگونگی پرواز آسان هواپیماهای مسافربری ربوده‌شده در ارتفاعی اندک در آسمان نیویورک ، مشاهده صریح شواهد انفجار ( و نه انهدام براثر برخورد هواپیما) در برخی طبقات برج‌های تجارت جهانی، غیبت معنادار بسیاری از کارکنان یهودی شاغل در برج‌های دوقلو در زمان و روزوقوع حادثه و …… اساسا قرار نیست با پاسخی از سوی مقامات آمریکایی مواجه شود. حتی در یک سند «۲۸ صفحه‌ای »منتشرشده در خصوص حادثه ۱۱ سپتامبر، نام «عربستان سعودی» به‌عنوان «عامل اجرایی ماجرا» سانسور شد تا بر همگان محرز شود که برای سیاستمداران دو حزب سنتی آمریکا،  ارزش دلارهای نفتی سعودی‌ها به‌مراتب از خون قربانیان ۱۱ سپتامبر رنگین‌تر است! آری! نام عربستان توسط نهادهایی در آمریکا سانسور می‌شود که خود کارگردان اصلی تئاتر  ۱۱ سپتامبر  بودند! 

 بازگشتی به سال ۲۰۰۱ 
حادثه خودساخته ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ میلادی، شاه‌کلید دکترین مبارزه با تروریسم ( تروریسم ادعایی آمریکا) می‌باشد. بسی قابل‌تأمل بود که چرا ماه‌ها قبل از حادثه، دونالد رامسفلد ،وزیر دفاع وقت آمریکا مشغول آماده‌سازی نیروهای آمریکایی برای عملیاتی گسترده و طولانی‌مدت بود و کاندولیزارایس، مشاور امنیت ملی دولت بوش ، لحظه‌ای از تشریح ابعاد و مختصات آنچه «خاورمیانه جدید» می‌خواند دست برنمی‌داشت! بهتر است لحظه‌ای خود را جای شهروندان  آمریکایی بگذاریم!شاید درک این نکته برای آن‌ها سخت باشد که   انهدام برج‌های دوقلو،محصول و ترکیبی از تفکر نومحافظه کارانه آمریکایی و  اقدام و عملیات سعودی‌ها بوده و طی ۲۲ سال اخیر، دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان بر سر این حادثه، آن‌ها را فریب داده‌اند! امروز سیاستمداران آمریکایی هنوز آدرس «برج‌های دوقلو» را به جهانیان می‌دهند تا بلکه خود را «قربانی تروریسم » جلوه دهند! بااین‌حال مقامات آمریکایی هرگز به جهانیان نمی‌گویند که چگونه پس‌ازآن حادثه، نقشه‌های خاک خورده شورای ۱۱ نفره نومحافظه‌کاران به رهبری «ایروینگ کریستول» و «پل ولفویتس» را بر دیوار کاخ سفید کوبیده و آن را به نقشه راه سیاست خارجی آمریکا تبدیل کردند! 

 کارخانه تروریست سازی آمریکا 
امروز ، باگذشت ۲۲ سال از حادثه ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ میلادی، حمایت واشنگتن از گروه‌های تروریستی در سرتاسر دنیا به قوت خود باقیست. تأسیس گروه تروریستی داعش در منطقه غرب آسیا و به خاک و خون کشاندن میلیون‌ها انسان بی‌گناه در افغانستان،عراق، یمن، سوریه و لبنان از خروجی‌های این استراتژ ی خوفناک است! بدیهی است که  در زمان حال و آینده ( به‌مانند گذشته ) قرار نیست کمترین  پاسخی به سؤالات و ابهامات  موجود در خصوص برج‌های دوقلو داده شود، زیرا شفاف‌سازی این پرونده، حتی قسمتی از آن،مصادف با یک انفجار خبری گسترده در جهان خواهد بود! انفجاری که تخریب  ناشی از آن، ازآنچه پس از انفجار برج‌های دوقلو در نیویورک مشاهده کردیم به‌مراتب بیشتر خواهد بود….

نویسنده : فخرالدین اسدی |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.