طرح معیشتی مجلس قابلیت اجرا‌یی دارد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 30648
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱:۰۶ |
حاجی دلیگانی، عضو هیئت رئیسه مجلس:

طرح معیشتی مجلس قابلیت اجرا‌یی دارد

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیئت رئیسه مجلس در گفت‌وگو با «رسالت» با اشاره به تصویب طرح معیشتی مجلس، اظهار داشت: طرح معیشتی برای یک بازه زمانی ۶ ماهه و برای دو گروه ۲۰ و ۴۰ میلیون نفری تدوین‌شده است.
طرح معیشتی مجلس قابلیت اجرا‌یی دارد

نفیسه عبداللهی
حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیئت رئیسه مجلس در گفت‌وگو با «رسالت» با اشاره به تصویب طرح معیشتی مجلس، اظهار داشت: طرح معیشتی برای یک بازه زمانی ۶ ماهه و برای دو گروه ۲۰ و ۴۰ میلیون نفری تدوین‌شده است.
وی با اشاره به درخواست نمایندگان برای بررسی خارج از نوبت طرح حمایت معیشتی در صحن علنی مجلس، گفت: با توجه به وضعیت کنونی اقتصاد و گرانی‌های مکرر که مردم برای تأمین حداقل‌های معیشتی دچار مشکل شده‌اند، باید در یک مدت‌زمان ۶ ماهه بتوان از طریق کارت‌های الکترونیکی، کالاهای اساسی را در اختیار مردم قرارداد.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دو قشر مشمول این طرح می‌شوند؛ یکی افرادی که کمتر از حداقل دستمزد درآمد دارند و به‌طور مثال درآمد آن‌ها یک‌میلیون تا یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است که شامل دو دهک مددجوی کمیته امداد، بهزیستی و رزمندگان معسر هستند که در بانک اطلاعاتی کمترین درآمد رادارند.
حاجی دلیگانی تصریح کرد: طرح معیشتی را ما در دوره قبل هم در لایحه بودجه مطرح کردیم اما نمایندگان با آن موافقت نکردند و به‌نوعی مجلس قبلی به آن رأی نداد لذا امکان اجرای آن فراهم نشد.وی در پاسخ به سؤالی در مورد اینکه منابع این طرح از کجا تأمین خواهد شد، بیان کرد: منابعی که در حال حاضر برای تأمین کالاهای اساسی وجود دارد می‌تواند مورد استفاده بهینه قرار گیرد.
 حاجی دلیگانی بابیان اینکه تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور منابع خوبی را برای دولت تأمین کرده است که بالغ‌بر ۲۵۰ هزار میلیارد تومان هست، افزود: این منابع از محل مابه‌التفاوت قیمت بنزین و هدفمندی یارانه‌ها این امکان را برای دولت فراهم خواهد کرد.
وی خاطرنشان کرد: متأسفانه در سنوات گذشته این منابع شفاف نمی‌شد اما در برنامه پنجم،  دولت را ملزم کردیم تا در بخش خدمات کار بهتری را انجام دهد.عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤالی در مورد اینکه آیا این طرح قابل‌اجراست، گفت: بله این طرح قابلیت اجراشدن را دارد.

نویسنده : نفیسه عبداللهی |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.