ضرورت آماده سازی بسترهای لازم برای سرمایه گذاری مردم در کشور - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 86161
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۹:۴۵ |
مخبر مطرح کرد؛

ضرورت آماده سازی بسترهای لازم برای سرمایه گذاری مردم در کشور

معاون اول رییس جمهور گفت: باید بسترهای لازم برای سرمایه گذاری مردم در کشور فراهم شود.
ضرورت آماده سازی بسترهای لازم برای سرمایه گذاری مردم در کشور

محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور صبح امروز شنبه در همایش معرفی سند برنامه پنج ساله هفتم، طی سخنانی اظهار داشت: به اذعان بسیاری از صاحب نظران بیش از ۵ میلیارد پول در دست مردم است.

معاون اول رئیس جمهور گفت: باید بسترهای لازم برای سرمایه گذاری مردم در کشور فراهم شود.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به کمبود منابع مالی در کشور گفت: یکی از مسائلی که با آن مواجه هستیم کمبود منابع است، حال منابع چه ارزی و چه ریالی باشد. در عین حال باید گفت این بیش از ۶ هزار هزار میلیارد تومان در دست مردم است کجا قرار دارد و چه کار می‌توانیم با آن بکنیم؟

محمد مخبر تصریح کرد: به اذعان خیلی از صاحب نظران بیش از ۳۰ میلیارد دلار ارز در اختیار مردم است لذا چرا امکان این را فراهم نمی‌کنیم تا مردم بیایند و سرمایه‌گذاری کنند. واقعاً راه نمی‌دهیم آنها بیایند و هیچ تضمین و انگیزه‌ای برای حضور مردم فراهم نمی‌کنیم.

وی با اشاره به برنامه هفتم تاکید کرد: یکی از کارهای خوبی که در برنامه هفتم در حال شکل‌گیری است و لازم است از آن مراقبت شود این است که بستر مناسب برای حضور مردم و سرمایه گذاری آنان فراهم کنیم.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به ذخایر شناخته شده انرژی در کشور اذعان کرد: کشور دارای چند هزار میلیارد دلار میدان‌های شناسایی شده نفتی و گازی است که هیچ استفاده‌ای از آنها نمی‌کنیم.

وی در ادامه تاکید کرد: کشور را بر اساس درآمدها اداره می‌کنیم که درآمدهای نفتی پتروشیمی مالیاتی و یا فروش اموال اداره تأمین کننده این درآمدها است، در حالی‌که به استناد دارایی‌هایمان هیچ کاری انجام نمی‌دهیم در حالی‌که برخی کشورها که به مراتب کمتر از ما این نوع دارایی‌ها را دارند ولی در حال سلطنت در جهان هستند؛ لذا ما باید نسبت به دارایی‌هایمان و نقش آنها حساسیت داشته باشیم و این می‌تواند جهش جدی در همه شاخص‌های کشور ایجاد کند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.