ضرورتی برای تمدید زمان ثبت نام در انتخابات نیست - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 43360
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۲ |

ضرورتی برای تمدید زمان ثبت نام در انتخابات نیست

رییس ستاد انتخابات کشور در مورد این‌ که آیا مصوبه شورای نگهبان را اجرا می کنند یا به تفاهم رسیدند گفت: همه داوطلبان همه مدارک مستدل را در اختیار ما قرار دهند و ما هم همه مدارک را جمع و در انتهای ۵ روز تحویل شورای نگهبان می‌دهیم.
ضرورتی برای تمدید زمان ثبت نام در انتخابات نیست

جمال عرف رییس ستاد انتخابات کشور امروز (پنجشنبه) در جمع خبرنگاران در ستاد انتخابات کشور گفت: همینطور که مستحضر هستید روند ثبت نام بدرستی در حال انجام است و تاکنون ۱۳۰ نفر ثبت نام کردند؛ داوطلبان ذیل ماده ۵۹ همه مدارک خودشان را در اختیار ما قرار می‌دهند و ما در انتها آن را در اختیار شورای نگهبان قرار می‌دهیم.

وی افزود: در شرایط بیماری کرونا هستیم و وزیر کشور رییس قرار گاه عملیاتی کرونا است و توقع این است ما در ستاد ثبت نام پروتکل‌ها را رعایت کنیم و دیروز شاهد بودیم که یکی از داوطلبان پروتکل‌ها را رعایت نکرد ولی من می‌خواهم مسئولیت اجتماعی همه داوطلبان را گوشزد کنم همه ما مسئولیت اجتماعی داریم.

رییس ستاد انتخابات کشور گفت: اگر مسئولان ثبت‌نام اعلام کنند که حداکثر با دو همراه حضور پیدا کنند و از کسانی که اینگونه حاضر شدند تشکر می‌کنم اما اگر داوطلب اصرار کند که جمعیت قابل توجهی با خود بیاورد و تجمع ایجاد کند همه باید به عنوان مسئولان ستاد و رسانه های مختلف این مسئولیت اجتماعی را گوشزد کنیم.

عرف تصریح کرد: اگر این افراد پروتکل ها را رعایت نکنند چه توقعی داریم سایرین رعایت کنند. ما ۴۰ کاربر در ۱۰ ساعت فعالیت داریم که اگر اینها مریض شوند مشخص نیست چه اتفاقی بیفتد.

وی در مورد تمدید مدت زمان ثبت نام انتخابات گفت: با هماهنگی که با شورای نگهبان انجام دادیم در واقع همان فرجه زمانی ۵ روز در ۱۰ ساعت خواهد بود و ضرورتی برای تمدید وجود ندارد اما اگر به جمع بندی رسیدیم ممکن است تغییر ایجاد شود.

عرف در مورد این‌ که آیا مصوبه شورای نگهبان را اجرا می کنند یا به تفاهم رسیدند گفت: ماده ۵۹ که در اطلاعیه شماره ۱۴ نیز اعلام شد همه داوطلبان همه مدارک مستدل را در اختیار ما قرار دهند و همه مدارک را جمع و در انتهای ۵ روز تحویل شورای نگهبان می‌دهیم.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.