ضرر قلیان بیشتر است یا ویپ؟ - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 84385
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ - ۸:۰۸ |

ضرر قلیان بیشتر است یا ویپ؟

عده ای با آگاهی از رواج مصرف قلیان و سیگار در بین افراد مختلف جامعه و مضرات آن، می ‌خواهند قلیان و سیگار که حاوی مواد بسیار مضر را کنار گذاشته و به دنبال یک وسیله دیگر برای جایگذاری آن باشند.
ضرر قلیان بیشتر است یا ویپ؟

ضرر قلیان بیشتر است یا ویپ؟

عده ای با آگاهی از رواج مصرف قلیان و سیگار در بین افراد مختلف جامعه و مضرات آن، می ‌خواهند قلیان و سیگار که حاوی مواد بسیار مضر را کنار گذاشته و به دنبال یک وسیله دیگر برای جایگذاری آن باشند. پس اگر شما هم جزء آن افرادی هستید که دنبال یک جایگزین برای قلیان خود می گردید باید به شما توضیح دهیم که استفاده از دستگاه ویپ یا خرید ویپ یکبار مصرف می ‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد، زیرا این دستگاه علاوه بر داشتن ضرر کمتر از جویس های گیاهی به جای تنباکو های شیمیایی استفاده می کند. پس تا انتهای این مطلب همراه روکوویپ بزرگترین فروشگاه خرید جویس ارزان و انواع دستگاه ویپ باشید تا برای شما توضیح دهیم چرا ضرر قلیان بیشتر از ویپ است.

C:\Users\MoSi-KiNG\Pictures\ضرر قلیان بیشتر است یا ویپ؟_files\images_1681300231_64369b07eb8aa.png

مقایسه ضرر سیگار ویپ و قلیان

همانطور که می دانیم امروزه بسیاری از افراد به دلایل خاص خود به قلیان و سیگار روی می آورند. سیگار به آنها آرامش می دهد و معتقدند در مواقع استرس و اضطراب می تواند کمک شایانی به افراد کند. ما در ادامه مضرات هرکدام را به شما به طور کامل توضیح می دهیم و بعد خودتان آن ها را با دستگاه ویپ مقایسه کنید و تصمیم بگیرید که کدام برای شما بهتر است.

 • قلیان

قلیان برای بیشتر افراد جنبه سرگرمی دارد و هنگام استفاده از آن حس خوبی به آن ها می دهد و اگر این لذت از حدی فراتر رود باعث شکل گیری عادت می شود و زمانی که فرد نتواند از قلیان استفاده کند، سرگیجه و سردرد به سراغ وی می رود و همین موضوع باعث می شود نتواند قلیان کشیدن را ترک کند. زیرا این سردردها به قدری شدید هستند که به افراد اجازه انجام کارهای روزمره را نمی دهند و در زندگی عادی اختلال ایجاد می کنند. پس دود قلیان حاوی مواد شیمیایی مضری است که آسیب های جدی به سلامتی شما وارد می کند.

 • سیگار

درست است که سیگار باعث تسکین اعصاب می شود و تنها وجود نیکوتین در سیگار این احساس را منتقل می کند. اما در اینجا چیزی است که باید هنگام مقایسه سیگار، قلیان و ویپ بدانید، آن هم این است که با استفاده از دستگاه ویپ یا خرید ویپ یکبار مصرف دستگاه شما دودی تولید نمی کند که باعث آسیب زدن به ریه های شما شود. دود ناشی از قلیان به خاطر سوختن تنباکو با ترکیب بخار آب است و ماده ای بسیار سمی را تشکیل می دهد و دود سیگار نیز به خاطر سوختن همزمان کاغذ و تنباکو خشک درون سیگار است که آسیب جدی به ریه، دهان و لثه شما خواهد زد.

اگر شما به فکر ترک سیگار هستید و به فکر نرسیدن نیکوتین به بدن خود هستید ما به شما روشی را پیشنهاد می کنیم که دیگر دغدغه این موضوع را نداشته باشید. شما با استفاده از دستگاه ویپ و سالت نیکوتین می توانید به راحتی سیگار خودرا کنار گذاشته و نیکوتین لازم را برای خود دریافت کنید.

 • ویپ

جدا از این موارد، ویپینگ وجود دارد که دستگاهی مقرون به صرفه با فناوری جدید است و با باتری، خرید جویس ارزان که نوعی مایع طعم دهنده است، دستگاه به این مایع گرما می دهد و بخار تولید می کند. سالت نیکوتین و جویس موجود در این دستگاه ها را باید جداگانه خرید کنید و جویس ها دارای انواع طعم های مختلفی هستند که شما مطابق با سلیقه خود می توانید هر کدام را که دوست دارید را انتخاب کنید. مواد تشکیل شده جویس کاملا از عناصر گیاهی است و به شما کمک می کند در مرور زمان نیکوتین را ترک کنید. برای خرید بهترین دستگاه ویپ، خرید دستگاه ویپ یکبارمصرف، سالت نیکوتین دار و خرید جویس ارزان می توانید به وب سایت روکوویپ مراجعه کنید.

C:\Users\MoSi-KiNG\Pictures\ضرر قلیان بیشتر است یا ویپ؟_files\images_1681300232_64369b080ffc1.png

استفاده از ویپ چه مزایایی دارد؟

در بین جوانان امروزی، ویپینگ نیز کارکرد خاص خود را دارد. مزایای استفاده از این ویپ ها در این قسمت به طور کامل بررسی می شود. در زیر برخی از این فواید عالی آورده شده است:

 1. اگر بخواهید از لحاظ هزینه قلیان کشیدن و استفاده از دستگاه ویپ را مقایسه کنید، باید به شما اطلاع دهیم که استفاده از دستگاه ویپ و خرید جویس ارزان کاملا اقتصادی تر مصرف قلیان و سیگار کشیدن است. شما با هربار شارژ کردن می توانید چندین بار در طول روز از این دستگاه استفاده کنید، دلیل اقتصادی بودن آن نیز همین موضوع است.
 2. شما با خرید ویپ یکبار مصرف و خرید جویس ارزان دیگر به گلو خود آسیب نمی زنید که این موضوع مهم ترین خصوصیت استفاده دستگاه ویپ و سالت نیکوتین دار است. استفاده از این دستگاه هیچ آسیبی به سیستم تنفسی شما وارد نخواهد کرد.
 3. محصولات ویپ اغلب بدون احتراق تولید می شوند و در دسترس مشتریان قرار می گیرند. می ‌توان سلامت استفاده از آنها را تضمین کرد. همین ویژگی ها باعث شده تا افراد زیادی استفاده از دستگاه ویپ و خرید ویپ یکبار مصرف را نسبت به کشیدن قلیان ترجیح دهند.

C:\Users\MoSi-KiNG\Pictures\ضرر قلیان بیشتر است یا ویپ؟_files\images_1681300232_64369b08202e8.png

دستگاه ویپ با چه ماده ای تولید بخار می کند

 • جویس معمولی

جویس هایی هستند که برای دستگاه ویپ و پاد استفاده می شوند. و درصد نیکوتین ها از ۰ تا ۶ متغیر است. در مجموعه روکوویپ شما می توانید انواع جویس معمولی را در طعم های مختلف با بهترین قیمت خریداری کنید. با خرید جویس ارزان قیمت و خرید ویپ یکبار مصرف می توانید ویپینگ کردن را برای خود به راحتی تجربه کنید و از آن لذت ببرید.

 • سالت نیکوتین

سالت نیکوتین به دلیل داشتن نیکوتین بالا بیشتر در دستگاه های پاد سیستم و پادماد مورد استفاده قرار می گیرد. حتما می دانید که دستگاه های ویپ برای تولید بخار خیلی زیاد طراحی و ساخته شده ‌اند، شما با ریختن مایع سالت نیکوتین درون مخزن ویپ می توانید نیکوتین لازم خود را با ویپینگ کردن به دست آورید.

C:\Users\MoSi-KiNG\Pictures\ضرر قلیان بیشتر است یا ویپ؟_files\images_1681300232_64369b083b7b4.png

واقعا ضرر قلیان بیشتر از دستگاه ویپ است؟

حال با مطالعه این مقاله به طور کامل با دستگاه ویپ و نحوه کار کردن آن آشنا شده اید. اکنون زمان پاسخ به این سوال است. در واقع ضرر ویپینگ بسیار کمتر از قلیان است! در یک مطالعه بزرگ که توسط سازمان بهداشت بریتانیا در سال ۲۰۱۵ انجام شد، مشخص شد که استفاده از ویپینگ ۹۵ درصد کمتر از سایر انواع دخانیات مضر است و می تواند به عنوان راهی برای کاهش خطر ترک سیگار با قلیان در نظر گرفته شود.

با کشیدن سیگار و قلیان، گوگرد، کاغذ و توتون مضرترین موادی هستند که در اثر احتراق تنباکو وارد بدن شما می شوند. ولی در تولید جویس فقط از طعم دهنده های گیاهی استفاده می شود نه مواد شیمیایی.

برای خرید جویس ارزان و سالت نیکوتین می توانید وارد وب سایت ما شوید و انواع طعم های جویس را با قیمت های مختلف مشاهده کنید.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.