صهیونیسم همان صهیونیسم است - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 45336
  پرینتخانه » بین الملل, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۶:۳۸ |
نفتالی بنت و نتانیاهو ؛دو روی یک سکه

صهیونیسم همان صهیونیسم است

 اگرچه رسانه های صهیونیستی و غربی سعی دارند خروج نتانیاهو از قدرت و جایگزینی نفتالی بنت را نشان دهنده یک تغییر بزرگ در تل آویو قلمداد کنند، بر همگان محرز است که اساسا تفاوتی ماهوی میان سیاستمداران رژیم اشغالگر قدس و رویکرد آنها در قبال مسئله فلسطین، قدس و جهان اسلام وجود ندارد. 
صهیونیسم همان صهیونیسم است

گروه  بین الملل
 اگرچه رسانه های صهیونیستی و غربی سعی دارند خروج نتانیاهو از قدرت و جایگزینی نفتالی بنت را نشان دهنده یک تغییر بزرگ در تل آویو قلمداد کنند، بر همگان محرز است که اساسا تفاوتی ماهوی میان سیاستمداران رژیم اشغالگر قدس و رویکرد آنها در قبال مسئله فلسطین، قدس و جهان اسلام وجود ندارد. 
​​​​​​​ آماده‌باش مقاومت فلسطین برای «سه‌شنبه خشم»
سرانجام پس از کش و قوس‌های فراوان «نفتالی بنت»، سیزدهمین نخست وزیر رژیم صهیونیستی و رئیس سی و ششمین کابینه این رژیم شد و به دوران ۱۲ ساله نخست‌وزیری «بنیامین نتانیاهو» پایان داد.
در حالی که فلسطینیان از مردم گرفته تا مقامات سیاسی و نظامی آن در کرانه باختری، اراضی ۱۹۴۸ و نوار غزه، معتقدند که دولت جدید رژیم اشغالگر بهتر از دولت پیشین نیست، باید دید که آیا این دولت نیز مانند دولت سابق به همین زودی خود را وارد ماجراجویی جدید در فلسطین و برهم زدن آتش‌بس شکننده با مقاومت فلسطین خواهد کرد یا خیر.
 راهپیمایی پرچم؛ نخستین چالش کابینه جدید صهیونیستی
راهپیمایی تحریک‌آمیز پرچم، مهمترین چالش فراروی کابینه  جدید صهیونیست است که قرار است فردا پس از چندین بار به تاخیر افتادن در شهر قدس با دعوت گروه‌های شهرک‌نشین و راست‌گرای افراطی، برگزار شود اقدامی که قرار بود دهم ماه گذشته همزمان با اشغال قدس شرقی در سال ۱۹۶۷ (به تقویم عبری) برگزار شود اما در پی تنش‌های شدید در این شهر و سپس جنگ اخیر غزه و فشارهای مردمی و بین‌المللی لغو شد و چندین بار به تاخیر افتاد اما سرانجام با پافشاری نتانیاهو، قرار شد که فردا برگزار شود.
روزنامه لبنانی «الاخبار» در یادداشتی با تیتر «مقاومت برای «سه‌شنبه خشم» آماده می‌شود: «راهپیمایی پرچم» در قبال جنگ» نوشت که رژیم صهیونیستی در صورت عدم جلوگیری از برگزاری این راهپیمایی تحریک‌آمیز در شهر قدس، بار دیگر خود را وارد یک ماجراجویی خواهد کرد که مقاومت فلسطین درباره آن چه به صورت مستقیم و چه از طریق میانجیگران مصری و بین‌‌المللی هشدار داده است. 
 آماده‌باش مقاومت فلسطین در سطح بالا
در این یادداشت آمده است: «در شرایطی که  دولت اشغالگر، سیگنال هایی درباره اعطای مجوز برای برگزاری «راهپیمایی پرچم» در شهر قدس اشغالی و یورش به مسجدالاقصی می‌دهد؛ گروه‌های مقاومت فلسطین در نوار غزه نیز میزان آمادگی خود برای از سرگیری درگیری‌های نظامی با دشمن  بالا برده‌اند و همزمان با پیام های تهدید علنی و عمومی، پیام های 
دیگری از طریق میانجیگران نیز منتقل شده است و طی آن به سران اشغالگر درباره پیامدهای این اقدام هشدار داده‌اند».
به گفته یک منبع آگاه در مقاومت فلسطین، میان گروه‌های مقاومت در غزه بر عدم عبور از راهپیمایی پرچم که قرار است امروز سه شنبه برگزار شود، اتفاق نظر وجود دارد. لذا مسئله بازگشت به از‌سرگیری درگیری‌ها در سایه بازگشت دشمن به فعال کردن علل رویارویی قبلی، همچنان بر روی میز است. 
 پیام های هشدار مقاومت از طریق میانجیگران مصری و بین‌المللی
بر اساس این گزارش، مقاومت فلسطین از طریق واسطه‌های مصری و بین‌المللی به دولت سابق صهیونیست به ریاست «بنیامین نتانیاهو» و دولت جدید به ریاست «نفتالی بنت» بر ضرورت لغو راهپیمایی تحریک‌آمیز پرچم در شهر قدس اشغالی و به ویژه عبور آن از منطقه باب‌العامود و حمله به محوطه مسجدالاقصی تاکید کرده و هشدار داد که پاسخ به این تجاوز، ممکن است به یک جنگ منطقه‌ای منجر شود.
به نوشته این روزنامه لبنانی، رهبری جنبش حماس به «عباس کامل» وزیر اطلاعات مصر ابلاغ کرد که برگزاری این راهپیمایی، قطعا به انفجار اوضاع منجر خواهد شد و دولت اشغالگر و میانجیگران را به بن‌بست بزرگی خواهد رساند زیرا ماهیت پاسخ مقاومت با پاسخ ماه پیش آن تفاوتی نخواهد داشت و با آتش و موشک واکنش نشان خواهد داد.
 جنگ روانی صهیونیست‌ها با هدف بازدارندگی مقاومت
در ادامه این یادداشت آمده است: «همزمان با پرواز پرشمار هواپیماهای جنگنده و شناسایی رژیم صهیونیستی بر فراز آسمان نوار غزه طی دو روز گذشته، مقاومت فلسطین سطح آمادگی خود برای بازگشت به رویارویی با تل آویو بالا برده و به یگان‌های موشکی دستور آماده‌باش داده است».
این منبع آگاه در مقاومت فلسطین می‌گوید: بر خلاف ارزیابی‌های اشغالگر اسرائیلی که تصور می‌کند، پاسخ مقاومت در حد پرتاب بالن‌های انفجاری یا شلیک چندین موشک در منطقه نزدیک به نوار غزه است، پاسخ مقاومت کاملا بررسی شده و متوازن با راهپیمایی تندروها در شهر قدس خواهد بود. ضمن این‌که، هنوز یگان‌های موشکی آماده هدف قرار دادن شهرهای مرکزی در فلسطین اشغالی هستند.به گفته این منبع، اشغالگران طی روزهای گذشته، اخباری را در خصوص بانک اهداف ارتش خود علیه نوار غزه را درز داده‌اند با این هدف که انتشار چنین اخباری مقاومت را از نشان دادن واکنش به راهپیمایی پرچم در قدس بازدارد. اما «روز سه‌شنبه، اگر دشمن این راهپیمایی را انجام دهد، واقعیت چیز دیگری خواهد بود».
رسانه‌های صهیونیستی می‌گویند که «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی موافقت کرده است که بانکی از اهداف در غزه که شامل صدها مورد جدید است و در رویارویی اخیر شناسایی شده، در هرگونه درگیری جدید مورد هدف قرار گیرد.
 اعلام روز خشم در فلسطین
از سوی دیگر، کمیته عالی پیگیری امور نیروهای ملی و اسلامی فلسطین در اراضی اشغالی ۱۹۴۸ و کرانه باختری  به حرکت فلسطینی‌ها به سوی قدس و مسجد الاقصی در روز سه‌شنبه فراخوانده است تا با شهرک‌نشینان مقابله کنند و راهپیمایی پرچم را ناکام گذارند.
این کمیته همچنین،امروز سه شنبه را «روز خشم فلسطینی» در سراسر کشور فلسطین اعلام کرد و از شاخه‌های نظامی مقاومت در فلسطین، نیروهای مقاومت در لبنان و سایر کشورهای عربی خواست تا برای دفاع از قدس و مسجدالاقصی به حالت آماده‌باش درآیند.بنا بر این یادداشت، به موازات این امر، گروه‌های فلسطینی نیز در پی رأی اعتماد به دولت جدید رژیم عربی، تاکید کردند که صرف‌نظر از ماهیت دولت اسرائیل، به تقویت معادلات خود ادامه می‌دهند. «فوزی برهوم» سخنگوی جنبش حماس تاکید کرد: «شکل دولت‌ها، ماهیت برخورد با رژیمی اشغالگر را که باید در برابر آن مقاومت شود، تغییر نخواهد داد و باید با انواع مقاومت ، که مهمترین آنها مقاومت مسلحانه است، حق‌ها از آن گرفته شود».
وی در ادامه تاکید کرد که «تثبیت این معادله که خون [شهروندان] فلسطینی و مقدسات، خط قرمز است ادامه خواهد یافت و رفتار عملی این دولت [جدید]، ماهیت و روند برخورد میدانی با اشغالگر را مشخص خواهید کرد».

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.