شهروندان پای کار بیایند تا شهر خلاق و هوشمند داشته باشیم - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 53513
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار تاریخ انتشار : ۱۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۴ |
شهردار تهران:

شهروندان پای کار بیایند تا شهر خلاق و هوشمند داشته باشیم

شهردار تهران با تاکید بر اینکه شهرداری به تنهایی امکان اداره این شهر ۱۴ میلیونی را ندارد، گفت: باید شهروندان پای کار بیایند تا شهر خلاق و هوشمند داشته باشیم.
شهروندان پای کار بیایند تا شهر خلاق و هوشمند داشته باشیم

علیرضا زاکانی شهردار تهران در دومین برنامه بازدیدهای هفتگی خود از مناطق تهران، برای بررسی آخرین وضعیت طرح‌ها و پروژه‌های فرهنگی، عمرانی و به منظور بهبود سطح زندگی شهروندان به منطقه ۱۴ رفت.

 

بازدید از آخرین وضعیت پل ارتباطی امام علی (ع) به خاوران، بررسی موانع تکمیل مسجد آدینه، بررسی آخرین وضعیت پارکینگ شیوا، بازسازی و تجهیز مجموعه ورزشی شهید سعیدی از جمله برنامه‌های امروز شهردار تهران بود.

 

زاکانی در نشست با نخبگان محله که در سوله بحران برگزار شد، با پاسداشت ۱۳ آبان و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی گفت: منطقه ۱۴ دارالمومنین است و به اقتضای ظرفیت‌های خوب این منطقه و به واسطه اینکه بخشی از دوره تحصیلی ام را در این منطقه گذراندم با آن آشنا هستم.

 

وی با اشاره به ظرفیت‌های بالای منطقه، اظهار داشت: آنچه امروز نیاز جامعه ماست حرکت در تحقق شعار پیشرفت و عدالت است، و همانطور که انقلاب اسلامی در عرصه جهانی موفق ظاهر شد در گام دوم انقلاب، وظیفه جامعه سازی و دولت سازی داریم که جز با حضور مردم و نخبگان ممکن نیست.

 

شهردار تهران با اشاره به اینکه ۲ ماه و ۲ روز است بر این مسند نشسته است، گفت: در تلاشیم که تعریف شفافی را از اهداف تهران مطلوب تصور کنیم و برنامه مشخصی را برای رسیدن به آن مدنظر قرار دهیم.

 

وی ادامه داد: به یک هم افزایی حاکمیتی برای تهران نیاز داریم چون انباشت مشکلات تهران به تنهایی به دست شهرداری برداشته نمی‌شود.

 

زاکانی با اشاره به اینکه تهران با ۱۴ میلیون جمعیت نیازمند تغییر و تحول و مشخص شدن افق است، گفت: اما اگر همه مسئولان هم پای کار بیایند باز هم مردم باید پای کار باشند و میدان دار تحول باشند تا یک شهر خلاق و هوشمند را ببینیم.

 

وی افزود: شهرداری بنا دارد همه مسئولیت‌های مرتبط با بلدیه را بپذیرد و خودش را در جایگاه خدمتگزار اجتماعی معرفی کند و به سمت مدیریت واحد شهری برود.

 

شهردار تهران با بیان اینکه یکی از وجوهی که در گذشته مغفول مانده و در ۴۲ سال گذشته کمتر مورد توجه قرار گرفته، جنبه‌های نرم افزاری شهر و روح شهر است، اظهار داشت: ما نیازمند تحول روح و کالبد شهر هستیم. برای اینکه بتوانیم این مسیر را دنبال کنیم، امکان تحقق مردم سالاری را در شهر فراهم کنیم.

 

وی ابراز داشت: تلاش ما دو جهت دارد، بهره مندی از ظرفیت‌های اندیشه‌ای و بخش دیگر در جهت بهره مندی از نخبگان و فعالان منطقه‌ای تا زمینه‌ای فراهم شود که شهرداری از سوی آنها مدیریت شود و ایده سازی کنند و برای محله خود تصمیم بگیرند و عملاً امکان را در خدمت بگیرند.

 

زاکانی افزود: هر محله نیازمند قرارگاه و تجمیع نخبگانی است.

 

وی ابراز داشت: پایین‌تر از جنبه قرارگاهی بر محور مسجد، مدرسه و خانواده، ۵۲ فعالیت را هدف گذاری کنیم تا جریانات جهادی دنبال شود و شاخص‌های محله تغییر یابد.

 

شهردار تهران گفت: نیازهای جامعه ما فراتر از خدمات رسانی صرف است و جز با کمک مردم رسیدن به این اهداف ممکن نیست.

 

در این جلسه حجت السلام برمایی با اشاره به اینکه مسئولیت اجتماعی شهرداری، ایجاد عدالت شهروندی، امکان مشارکت شهروندی برای فعالان، گفت: شهرداری باید امکان مشارکت اجتماعی را فراهم کند نه تداخل اجتماعی.

 

وی ادامه داد: فعالین اجتماعی عموماً با مقیاس‌های اقتصادی سنجیده می‌شود.

 

برمایی افزود: قرارگاه اجتماعی را با فعالان جامعه برگزار کنیم.

 

حسینی فعال حوزه بانوان حلقه ناتوانی در جلب مشارکت‌های مردمی و استفاده از ظرفیت شهرداری را شورایاران دانست و گفت: با استفاده از پتانسیل‌های محلی می‌توان کیفیت زندگی را افزایش و آسیب‌های اجتماعی را کاهش داد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.