شمارش معکوس برای نابودی اسرائیل - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 102034
  پرینتخانه » بین الملل, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۰۳ تیر ۱۴۰۳ - ۶:۱۶ |
هشدارهای رهبر مقاومت چه معنایی دارد

شمارش معکوس برای نابودی اسرائیل

 بعد از عملیات موفق پهپاد «هد هد» حزب‌الله در حیفا و سخنرانی قاطعی که سید حسن نصرالله هفته گذشته انجام داد، صهیونیست‌ها مجبورند سکوت کنند و ژنرال‌ها و محافل این رژیم از سلاح جدید حزب‌الله که حتی می‌تواند خطرناک‌تر از موشک‌های آن باشد، صحبت می‌کنند.
شمارش معکوس برای نابودی اسرائیل
 بعد از عملیات موفق پهپاد «هد هد» حزب‌الله در حیفا و سخنرانی قاطعی که سید حسن نصرالله هفته گذشته انجام داد، صهیونیست‌ها مجبورند سکوت کنند و ژنرال‌ها و محافل این رژیم از سلاح جدید حزب‌الله که حتی می‌تواند خطرناک‌تر از موشک‌های آن باشد، صحبت می‌کنند. سخنرانی سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله طی چهارشنبه هفته گذشته، از این جهت که بیشتر شامل پیام‌های تهدیدآمیز برای رژیم صهیونیستی و حامیان آن بود، واکنش زیادی در رسانه‌ها و محافل منطقه و البته رژیم صهیونیستی داشت و تحلیل‌های متعددی درباره این سخنان دبیرکل حزب الله انجام شده است.
 فرامتن هشدارهای صریح سید مقاومت
در این زمینه عبدالباری عطوان، سردبیر روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم و تحلیلگر شناخته شده فلسطینی در یادداشت جدید خود نوشت: اگر بخواهیم اهمیت سخنرانی اخیر سید حسن نصرالله را بدانیم باید به سه واکنش اصلی به این سخنرانی توجه کنیم:
– اولین واکنش مربوط به واکنش «نیکوس کریستودولیدس» رئیس جمهور قبرس است که بلافاصله بعد از پایان سخنرانی سید حسن نصرالله و هشدارهای ایشان درباره همکاری قبرس با رژیم صهیونیستی در هر تجاوزی علیه لبنان، اعلام کرد که قبرس در هیچ اقدام خصمانه‌ای علیه لبنان مشارکت نمی‌کند.
– واکنش بعدی مربوط به رسانه‌ها و تحلیلگران نظامی صهیونیست است که بیشتر آنها ژنرال‌های کنونی و ژنرال‌های بازنشسته ارتش رژیم اشغالگر هستند. این محافل صهیونیستی اتفاق نظر دارند که اسرائیل در سطح امنیتی، نظامی، اقتصادی و روانی بدترین وضعیت خود را می‌گذراند و پهپادهای حزب الله حتی خطرناک‌تر از موشک‌ها هستند. به ویژه بعد از انجام موفقیت آمیز عملیات پهپاد «هدهد» حزب‌الله که از همه رادارها و خطوط دفاع هوایی و زمینی رژیم صهیونیستی عبور کرد و بعد از تصویربرداری و به دست آوردن گنجینه‌ای از اهداف در شمال اراضی اشغالی، به پایگاه خود در جنوب لبنان برگشت.
– اما واکنش سوم مربوط به مقاله «توماس فریدمن» روزنامه نگار یهودی مشهور در روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز است که در آن نوشته بود: اسرائیلی که ما می‌شناختیم رو به نابودی است و اکنون با احتمال تقریباً قطعی، با جنگ در سه جبهه غزه، لبنان کرانه باختری و همچنین با قدرت بزرگی به نام ایران مواجه است. توماس فریدمن در این مقاله هشدار داد که کابینه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، آمریکا را وارد جنگی در منطقه خواهد کرد که نتایج آن به نفع روسیه و چین است.
 اشراف دقیق مقاومت بر تحولات غزه
در ادامه مقاله عطوان آمده است: این نخستین باری است که سید حسن نصرالله قبرس را تهدید به حمله مستقیم و هدف قرار دادن فرودگاه‌ها و زیرساخت‌های آن کرد. علت این امر اطلاعات دقیقی است که نیروهای مقاومت به دست آورده‌اند؛ اطلاعاتی که نشان می‌دهد در آوریل گذشته مانور نظامی مشترکی میان قبرس و رژیم صهیونیستی در مناطق کوهستانی قبرس انجام شد که اوضاع جغرافیایی آن شبیه به جنوب لبنان است. همچنین اطلاعات نشان می‌دهد که قبرس در توافقی محرمانه برای گشودن فرودگاه‌هایش به روی جنگنده‌های اسرائیلی و نیز هواپیماهای مسافربری این رژیم، در صورتی که فرودگاه‌های فلسطین اشغالی در نتیجه عملیات‌های موشکی حزب‌الله نابود شود، موافقت کرده است. وی افزود: ژنرال‌های صهیونیست طی ۱۰ سال گذشته قدرت موشکی حزب الله
 را زیر نظر داشته‌اند اما پهپاد هدهد حزب الله و نفوذ خارق‌العاده آن به شمال اراضی اشغالی، صهیونیست‌ها را متوجه واقعیت ترسناکی به نام سلاح پهپادی حزب الله و نسل جدید آن کرد؛ سلاحی که از سرعتی بی‌سابقه برخوردار است و در ارتفاعات بسیار پایین پرواز می‌کند، به طوری که رادارها قادر به شناسایی و رهگیری آن نیستند. این سلاح همچنین قدرت انفجاری بالا دارد و مجهز به دوربین‌های شناسایی و تصویربرداری عالی و با کیفیت است.این تحلیلگر فلسطینی در ادامه به فلج شدن پدافند هوایی ارتش اشغالگر مقابل پهپادها و موشک‌های حزب‌الله اشاره و تاکید کرد: افسانه گنبد آهنین رژیم صهیونیستی که فرآیند نصب و توسعه آن طی چند سال گذشته بیش از ۶۰ میلیارد دلار هزینه داشت، نابود شد و اسرائیل به سرعت «برتری نظامی» ادعایی خود را به نفع بازوهای مقاومت و چتر بزرگ محور مقاومت یعنی جمهوری اسلامی ایران از دست داد.
 نکات اصلی در سخنان رهبر مقاومت لبنان
عطوان تصریح کرد: جنگ غزه که رژیم اشغالگر طی هشت ماه گذشته خسارت‌های سنگینی در آن متحمل شده، در مقایسه با جنگی که از جنوب لبنان علیه این رژیم آغاز می‌شود، به مثابه تفریحی برای صهیونیست‌هاست. (جنگ با حزب الله به مراتب وحشتناک‌تر از جنگ با مقاومت فلسطین برای صهیونیست‌ها خواهد بود). در اینجا باید به دو نکته در سخنان سید حسن نصرالله توجه کنیم:
– نکته اول این است که دبیر کل حزب الله، رژیم صهیونیستی را تهدید به استفاده از همه نیروها و سلاح‌ها در زمین، دریا و هوا علیه این رژیم بدون توجه به هیچ یک از قواعد درگیری کرد. این بدان معناست که اگر صهیونیست‌ها دست به حماقتی بزنند، بانک اهداف حزب الله دیگر محدود به مواضع نظامی رژیم اشغالگر نخواهد بود و همه مواضع غیرنظامی و حیاتی فلسطین اشغالی ضمن بانک اهداف مقاومت لبنان قرار می‌گیرند، از جمله همه کشتی‌ها و سکوهای نفتی و گازی و بنادری مانند حیفا و اسدود.
– نکته دوم مربوط به حمله نیروهای ویژه رضوان به الجلیل و آزادسازی کامل آن و استفاده از سلاح‌های جدید و پیشر فته‌ای است که حزب الله هنوز از آنها رونمایی نکرده است.
نویسنده این مقاله خاطرنشان کرد: موضع نظامی مقاومت در جنوب لبنان، چه از نظر تسلیحاتی و چه روحی و روانی، در موقعیتی عالی قرار دارد و نیروهای حزب الله در همه سطوح آماده هستند. سخنرانی اخیر سید حسن نصرالله که یک سخنرانی تاریخی بود، تجسم این واقعیت است. همین عامل موجب شد تا «آموس هوکشتاین» فرستاده آمریکا دست خالی از بیروت برگردد و متوجه شسد هیچ گوشی در لبنان برای شنیدن سخنان او درباره لزوم عقب نشینی نیروهای حزب الله از مرزها و آغاز مذاکرات درباره ترسیم مرزهای زمینی وجود ندارد و همه لبنانی‌ها در رد دیکته‌های آمریکا، موضع واحد اتخاذ کرده‌اند.
عبدالباری عطوان تاکید کرد: یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از میان آوارهای غزه آمده تا لبنان را تهدید کند. اما این تهدیدات و سایر تهدیدات توخالی صهیونیست‌ها، مانند بازگرداندن لبنان به عصر حجر، را بارها شنیده‌ایم و دیگر کاملا نخ نما شده است. همه می‌دانند که اسرائیل اگر جرات داشت تاکنون این تهدیدات خود را عملی کرده بود.
|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.