شروط تازه استراماچونی و پاسخ باشگاه استقلال - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 14388
  پرینتخانه » ورزشی تاریخ انتشار : ۰۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸ |

شروط تازه استراماچونی و پاسخ باشگاه استقلال

باشگاه استقلال به یازده شرط استراماچونی برای بازگشت به ایران پاسخ داد.
شروط تازه استراماچونی و پاسخ باشگاه استقلال

باشگاه استقلال در واکنش به شروط یازده‌گانه سرمربی ایتالیایی‌اش اعلام کرد: «آندره‌آ استراماچونی، سرمربی محترم تیم فوتبال استقلال در مصاحبه‌های متعدد پس از ترک ایران اعلام و تاکید کرده بود که اگر دستمزدش به طریقی که مشخص شود از طرف باشگاه استقلال بوده و از طریق حساب بانکی او در ایتالیا پرداخت شود، مشکلی برای بازگشت به تهران نخواهد داشت و پس از دریافت وجه بلافاصله به ایران می‌آید. صرف نظر از مسائل و مشکلاتی که باشگاه استقلال جهت تحقق این شرط بسیار دشوار در موقعیت تحریم متحمل شده، متاسفانه پس از واریز وجه به حساب استراماچونی هنوز بازگشت ایشان به ایران اجرایی نشده است. همچنین صبح یکشنبه نامه‌ای با ۱۱ شرط توسط وکیل ایشان برای باشگاه استقلال ارسال شده که جهت تنویر افکار عمومی و ارتباط شفاف با هواداران عزیز در زیر شروط استراماچونی و پاسخ باشگاه استقلال منتشر شده است:

بند اول: کاهش مدت قرارداد، از دو ساله به یکساله، یعنی تا ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

پاسخ باشگاه: قبلا با این شرط به دلیل خواست هواداران موافقت شده است.

بند دوم: مبلغ قرارداد جدید باید ۴۷۰ هزار یورو باشد. که از این مبلغ ۴۳۷/۵۰۰ یورو بابت پرداخت حقوق، مطابق با قرارداد کاری قبلی، ۱۲/۵۰۰ یورو بابت بلیت‌های کنسل شده یا استفاده نشده و ۲۰ هزار یورو برای هزینه وکیل خواهد بود.

پاسخ باشگاه: مانده مبلغ قرارداد قبلی با جمع مبالغ واریزی باشگاه دارای مغایرت است.

بند سوم: بلافاصله بعد از امضای نهایی قرارداد، کل مبلغ فوق الذکر باید به صورت یکجا، به شیوه‌ای مشابه و به شماره حساب آخرین پرداخت واریز شود. استراماچونی و دستیارانش تا زمانی که کل مبلغ فوق را دریافت نکنند، به تهران نخواهند آمد.

پاسخ باشگاه: سوای اختلاف اساسی با عرف معمول در جهان فوتبال، باشگاه استقلال اعلام می‌نماید همانگونه که تاکنون مبلغ قابل توجهی از حق‌الزحمه استراماچونی و همکارانش را پرداخت کرده، از این پس نیز حقوق ماهیانه به صورت مرتب و در موعد مقرر به حساب واریز خواهد شد.

بند چهارم: هزینه اجاره آپارتمان‌های سرمربی و دستیارانش تا خرداد ۱۳۹۹ به طور یکجا توسط باشگاه پرداخت شود.

پاسخ باشگاه: همچنان که قبلا مشکلی در این مورد وجود نداشته، هزینه اجاره آپارتمان ایشان از شش ماه قبل تا پایان آذر ۱۳۹۸ پرداخت شده بود و در ادامه هم این روال انجام خواهد گرفت.

بند پنجم: تا پایان قرارداد (۵ ماه دیگر) چهار بلیت رفت و برگشت بیزینس برای سرمربی و خانواده‌اش تهیه شود.

پاسخ باشگاه: جهت حسن نیت باشگاه استقلال برای ادامه همکاری با این شرط موافقت می‌شود.

بند ششم: تا پایان قرارداد چهار بلیت اکونومی برای دستیاران استراماچونی تهیه شود.

پاسخ باشگاه: مثل پاسخ به بند پنج

بند هفتم: باید مبلغ خالص ۹۰۰ هزار یورو از سوی باشگاه استقلال برای انتقال بازیکنان جدید در نقل و انتقالات زمستانی سرمایه‌گذاری شود.

پاسخ باشگاه: همان طور که بارها در جلسات حضوری به استراماچونی تاکید شده بود، بودجه باشگاه برای جذب بازیکنان جدید خارجی حدود ۵۰۰ هزار یورو خواهد بود.

بند هشتم: پرداخت حقوق بازیکنان در موعد مقرر و تعهد برای پرداخت دستمزدها آنها در ادامه فصل توسط باشگاه

پاسخ باشگاه: همان طور که از ابتدای فصل باشگاه تلاش کرده تا تمام مطالبات گذشته بازیکنان را پرداخت کند، اکنون هم نسبت به تعهداتش پایبند است و همه تلاش خود را در این مورد انجام خواهد داد.

بند نهم: تعهد باشگاه برای دریافت ویزای کار مربیان

پاسخ باشگاه: ویزای کار ایشان مدت‌ها قبل صادر شده است.

بند دهم: کادر ایتالیایی در صورت سفر برای ترک تهران مشکلی نداشته باشند.

پاسخ باشگاه: مشکلی بابت ورود و خروج ایشان وجود نداشته. به عنوان مثال حتی ایشان بدون اطلاع باشگاه دو هفته قبل تهران را ترک کردند.

بند یازدهم: همه مفاد و شرایط قرارداد کاری قبلی که اخیرا خاتمه یافته است با مفاد و شرایط جدید تنظیم و تعدیل خواهد شد.

در پایان این نامه با حروف درشت تاکید شده: «شروط فوق قابل مذاکره نبوده و تنها از طرف ما قابلیت اصلاح خواهد داشت. ضمنا این شروط تنها در صورتی دارای اعتبار است که مراتب موافقت با آن، از سوی باشگاه استقلال تا ۲۴ ساعت آینده از طریق ایمیل به ما ابلاغ شود.»

 

استراماچونی:مدیران استقلال دروغ گفتند و من را مقابل مردم قرار دادند

بعد از صحبت های شب گذشته علی فتح الله زاده در برنامه فوتبال برتر و عنوان کردن درخواست های عجیب استراماچونی توسط وی سرمربی ایتالیایی در صفحه شخصی خود انتقادات تندی را از مسئولان این باشگاه مطرح کرد.

وی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: آن‌ها( مدیران استقلال) از روز اول برای ما مشکل درست کردند.  آن‌ها من را در اولین بازی‌ بدون مترجم رها کردند،آن‌ها هرگز پرداخت درستی به من نداشتند تا جایی که با وجود هشدارهای جدی، برایم مجموعه‌ای از مشکلات بزرگ در رابطه با قوانین ایتالیا به‌ وجود آوردند.

وی در ادامه نوشت: آن‌ها به بازیکنان دروغ گفتند، به من دروغ گفتند، آن‌ها اجاره منزلم را تا ماه (آبان) پرداخت کردند در حالی که گفته بودند تا آخر پرداخت شده، آن‌ها هرگز چیزهایی را که درباره تیم خواسته بودم را برایم آماده نکردند، آن‌ها بازیکنی که نمی‌خواستند را از کشور خارج کردند و روز بعد بازگرداندند.( منظور سرمربی استقلال میلیچ است)

در ادامه این پیام آمده است:آن‌ها از فدراسیون نخواستند که بازی‌ را به تعویق بیاندازد در حالی که به‌ خاطر بازیکنان ملی این حق را داشتیم اما زمانی بازی‌هایی را عقب انداختند که برای حریفان‌مان بهتر بود و برای ما خوب نبود. آن‌ها از این‌که مجبور به خروج از کشور شدم، خوشحال بودند، مقابل مردم می‌گفتند موافق رفتن من نیستند و از این موضوع بی‌خبر بودند، اما ۵ ماه بود که این را می‌دانستند. آن‌ها سعی کردند این‌طور نشان دهند که رفتم چون پیشنهاد دیگری داشتم در حالی که این اخبار حقیقت نداشت، آن‌ها سعی کردند بگویند من به‌ خاطر پول رفته‌ام در حالی که این هم صحت نداشت.

استراماچونی این متن را بعد از صحبت های عضو هیات مدیره استقلال منتشر کرده که در ادامه آن آمده است: آن‌ها بسیار عصبی و گیج شدند وقتی برخی تلاش‌های مدیران بالاتر را سعی در بازگرداندن من  دیدند. آن‌ها فردی را از داخل باشگاه مستعفی اعلام کردند، در حالی که آن فرد هنوز در تمامی تعاملات رسمی باشگاه با وکلای من حضور دارد.آن‌ها اعلام کردند من خانه دیگری خواسته‌ام و در حالی که این خبر هم صحت ندارد، آن‌ها اعلام کردند من پول بیشتری خواسته‌ام که این خبر هم واقعیت ندارد. آن‌ها اجازه دادند وکیل من به‌خاطر رفتار متقلبانه‌ این نفرات استعفا بدهد، آن‌ها هر کاری کردند و می‌کنند تا نگذارند من به آن‌جا برگردم و تلاش می‌کنند شخصیت من را نزد هواداران و مردم تخریب کنند، همچون کاری که با همکارانم و به تازگی برخی بازیکنان انجام داده‌اند.من بارها درخواست کردم که با هم یک کنفرانس مطبوعاتی رسمی داشته باشیم تا برای مردم حقایق را توضیح دهم و آن‌ها هربار با این موضوع مخالفت کردند.
وی در پایان نوشت: و حالا یکی به آن‌ها  راه را نشان دهد، یک راه منطقی برای پرداخت وجود دارد.ما از تمام این مشکلات عبور می‌کنیم و من برای همراهی تیم آماده‌ام و البته بازگشت به جمع هواداران.آن‌ها مدارک و اطلاعات جعلی منتشر کردند تا با آبروی من بازی کنند.آن‌ها نمی‌خواستند آن‌جا باشم و نمی‌خواستند برگردم.من نمی‌دانم مربی خوبی هستم یا نه، اما یقین دارم فرد صادقی هستم.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.