شاهد پیک جهانی کرونا هستیم/ دولت در راه احیای برجام هیچ انگیزه انتخاباتی ندارد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 42153
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۵ |
ربیعی در نشست خبری:

شاهد پیک جهانی کرونا هستیم/ دولت در راه احیای برجام هیچ انگیزه انتخاباتی ندارد

سخنگوی دولت گفت: اینک ما یک پیک جهانی را شاهد هستیم، از کشورهای همسایه تا کشورهای توسعه یافته.
شاهد پیک جهانی کرونا هستیم/ دولت در راه احیای برجام هیچ انگیزه انتخاباتی ندارد

علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری صبح امروز که به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور اصحاب رسانه آغاز شد گفت: پنجشنبه پیش رو روز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است و یکشنبه گذشته هم روز ارتش جمهوری اسلامی ایران بود.

وی افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ۴۰ سال اخیر به عنوان دو بال حفظ تمامیت ارضی ایران عزیز کارنامه درخشانی از خود به جا گذاشته اند.

ربیعی بیان کرد: قهرمانان ملی ما از هر دو نهاد فداکار، از شهید صیاد شیرازی تا شهید قاسم سلیمانی، امروز مورد احترام ملت قرار دادند، نهاد و آموزه ای از رشادت و از خودگذشتگی برای همه ی ایرانیان هستند.

سخنگوی دولت ادامه داد: ویژگی مهم این دو بزرگوار به عنوان دو سمبل ایثار همانند خیل عظیم شهدای ما، برخواستن از طبقات محروم جامعه، بودن در کنار مردم ، دلسوزی برای مردم ، پیشگامی و در خط مقدم بودن برای فداکاری، در همه مراحل زندگی پربرکتشان بوده است. دو پیوستن؛ یکی به مردم و دیگری از مردم در حافظه تاریخی ملت ما نقش بسته است. در دوران بی بدیل تاریخ انقلاب اسلامی ایران در نزاع بین ظلم و قیام غیرمسلحانه مردم در بهمن ماه ۱۳۵۷، ارتش در کنار و در آغوش مردم قرار گرفت و در فاصله اندکی بعد از پیروزی انقلاب، این‌ بار مردم بودند که به نیروهای مسلح ما پیوستند و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تشکیل دادند.

وی تصریح کرد: این دو نهاد و این دو نیروی مسلح مردمی دوشادوش هم تا به امروز حافظ منافع حیاتی و تمامیت ارضی ما بوده اند. این روز را از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران به همه سربازان میهن و پاسداران وطن تبریک می‌گویم.

ربیعی با اشاره به اوج گرفتن موارد ابتلا به کرونا گفت: بررس‌ها نشان می‌دهد دو عامل در شکل گیری موج چهارم کرونا موثر بوده است، یک عامل ویروس جهش یافته جدید است. با قدرت سرایت بالا و با پیشروی مهلک در بدن بیمار که قبل از عید نوروز وارد ایران شده است.

سخنگوی دولت افزود: ویروس‌های جهش یافته در هیچ مرزی محدود نمی‌ماند و به‌سرعت به سایر کشورها تسری پیدا می‌کند و ما هم از این قاعده مستثنی نبودیم و اینک ما یک پیک جهانی را شاهد هستیم، از کشورهای همسایه تا کشورهای توسعه یافته با آمار مرگ بسیار بالا و اساسا در جهان پیک جدید مرگ آوری بیشتری داشته است.

وی گفت: عامل دیگر، عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است. تجربه در ایران نشان می دهد زمانی که نرخ مرگ و میر پایین می آید مردم احساس آسودگی خاطر پیدا می کنند و در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی غفلت می کنند.

ربیعی بیان کرد: امروز برخی از مسئولان وزارت بهداشت ما معتقدند که به رغم هشدارهای مکرر مسئولان بهداشت و درمان، رفتارها و خریدهای شب عید موجب تسری بیشتر ویروس جدید شده است.

سخنگوی دولت افزود: مداومت و خستگی ناپذیری در مراعات دستورالعمل‌های بهداشتی عامل تاثیرگذار اصلی است که به قطع زنجیره ویروس کمک می‌کند. افرادی که به واسطه کرونا و به دلیل عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از دست دادیم یک عدد نیستند هر کدام از آنها یک سرمایه انسانی برای جامعه و خانواده خود بودند و خانواده های زیادی دچار مصیبت‌های بی سوگ شده‌اند.

وی اظهار کرد: از مردم تقاضا می‌کنیم که دستوالعمل‌های بهداشتی را جدی بگیرند و همه به یاد داشته باشیم که تک تک ما در برابر زندگی هایی که به خاطر سهل انگاری در رعایت قوانین از دست می روند، مسئولیم. ما به یک حس مسئولیت پذیری اجتماعی دائمی اما آسان با سه عنصر اصلی فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستن دست‌ها برای شکست کرونا نیاز داریم.

ربیعی با اشاره به درگذشت سردار سید محمد حسین زاده حجازی جانشین فرمانده سپاه قدس گفت: درگذشت ایشان را به همه ملت ایران، نیروهای مسلح و خانواده ایشان تسلیت عرض می‌کنم. او یک الگوی اخلاقی و خویشتنداری برای هم رزمان خود بود؛ خداوند متعال او را با اولیا و شهدای کربلا محشور کند.

رفع تمامی تحریم‌ها در مدت زمان کوتاه ممکن است

سخنگوی دولت در پاسخ به این سوال که آیا برداشته شدن تحریم‌ها در زمان کوتاه محقق شود؟ گفت: به لحاظ فنی امکان رفع تمامی تحریم‌های ناقض برجام و احیای کامل این توافق در مدت زمان کوتاه وجود دارد.

وی افزود: ما امیدواریم که مذاکرات سازنده ای که در آن قرار داریم به این نتیجه مطلوب برای همه طرف ها دست پیدا کند اما در عین حال ما عجله ای هم نداریم و برای احقاق حق بدیهی خودمان، حاضر به سپردن هیچ امتیاز خارج از چارچوب برجام نیستیم.

سخنگوی دولت در خصوص آخرین وضعیت مذاکرات وین و چگونگی رفع تحریمها و اجرای تعهدات گفت: آقای عراقچی در هفدهم فروردین در مصاحبه با پرس تی وی هم اعلام کردند که «ما علاقه ای به احیای برجام از طریق طرح گام به گام نداریم» و سیاست قطعی ابلاغ شده از سوی رهبری سرمشق مذاکراتی ماست.

ربیعی ادامه داد: در حال حاضر دو کارگروه تشکیل شده سرگرم بررسی و ارائه لیست اقداماتی هستند که طرفین برای انجام کامل تعهدات خود باید انجام بدهند. مذاکرات با ۴+۱ به‌طور فشرده در همین خصوص ادامه دارد.

وی تاکید کرد: دولت در راه احیای برجام هیچ انگیزه انتخاباتی جز رفع تحریم‌ها و مشاهده اثر مثبت آن بر زندگی مردم که می تواند پیش درآمدی برای مشارکت حداکثری در انتخابات و تحقق خواست مقام معظم رهبری باشد، ندارد.

سخنگوی دولت بیان کرد: کسانی که غیر از این زاویه، شائبه‌ انگیزه انتخاباتی دولت در مذاکرات احیای برجام را به میان می کشند، همان هایی هستند که سالهاست در انتظار نابودی برجام و به بهای مشقت زندگی مردم کوشیده اند که از این نمد، کلاهی سیاسی نصیب خود کنند و حالا که مذاکرات احیای برجام آغاز شده، قیاس به خود می گیرند و تصور می کنند که لابد دولت هم باید مثل آنها نیت سیاسی و انتخاباتی از این مذاکرات داشته باشد.

وی افزود: اما از نظر دولت، احیای برجام یک مسئله ملی است و نباید ابزار انتخاباتی قرار بگیرد. دولت برخلاف عده ای، هیچ وقت از جیب مردم و منافع ملی برای منافع جناحی و انتخاباتی هزینه نکرده و نخواهد کرد.

 سخنگوی دولت در پاسخ به این سوال که آیا سرنوشت برجام عبرتی هم برای دولت داشت؟ گفت: برجام نه تنها برای ما بلکه برای تاریخ ایران و همه جهانیان هم عبرت آموزی زیادی دارد. از همه اتفاقات مهمی که در کشور می افتد همه باید عبرت بگیریم. برجام باعث تقویت اعتماد به نفس ملی و اعتقاد به توانایی داخلی در احقاق حقوق مردم و مشخص شدن این واقعیت شد که هم می توان احقاق حقوق از جامعه جهانی کرد و هم حق خود را برای برخورداری از فعالیت های هسته ای صلح آمیز داشته باشیم.

ربیعی ادامه داد: سرنوشت برجام به ما یاد داد که هرچند در امنیت زدایی ایران موفق شدیم و افق از امکانات تازه به رویمان گشوده شد اما بخاطر اختلافات داخلی نتوانستیم چنان که شایسته بود از آن استفاده کنیم. برجام به تنهایی برای بهبود چشمگیر اقتصاد ملی کافی نبود چون با وجود رفع کردن یک مانع بزرگ خارجی، نارسایی های دیگر از جمله در نظام مالی و بانکی و مقررات دست و پاگیر و مهمتر از اینها اختلاف های سیاسی که مانع از شکل گیری اجماع ملی حول برنامه توسعه کشور بود، سد راه بهره مندی از شرایط مطلوب شد.

وی افزود: البته ما در دولت هیچ وقت برای احقاق حقوق ملت از هیچ طعنه، فشار، ترور حیثیتی داخلی و ترور فیزیکی خارجی ترسی نداشته و نداریم اما بیشتر از قبل به این باور رسیدیم که برای گرفتن حق مردم نباید تسلیم فشارها و طعنه‌ها شد و نباید به خاطر فشارهای مختلف سیاسی از تلاش برای بازگردان حقوق ملت دست کشید. بله؛ برجام درس‌های زیادی به ما یاد داد.

سخنگوی دولت گفت: مهمترین عبرتی که از سرنوشت برجام گرفتیم این بود که تصور نمی کردیم یک جناح خاص، رقابتی سالم را تا مرز عداوتی مسموم پیش ببرد و گاهی همصدا با بدخواهان ایران، دولت را یک روز متهم به نابودکردن دستاوردهای هسته‌ای ، یک روز متهم به عدم توجه به توانمندی داخلی و یک روز هم متهم به وادادگی کردند و علیه کسانی که در راه دفاع از منافع ملی و آسایش مردم، در حال مصاف دیپلماتیک با قدرت های جهانی بودند، تهمت و قلم زدند.

وی تاکید کرد: حتی زمانی که دولت زورگو و قانون شکن ترامپ از برجام خارج شد و سخت ترین تحریم های تاریخ را علیه ملت ما وضع کرد، این افراد نه تنها از تخریب و افترا علیه دولت در خط مقدم آن جنگ اقتصادی دست برنداشتند.

ربیعی اظهار کرد: ما در دولت، هم باید تولید و اقتصاد را پیش می‌بردیم و خوشبختانه سال ۹۹ را با رشد ۲ درصد تمام کردیم ؛ هم باید مراقب روان جامعه می‌بودیم و در عین حال، با عقب راندن تحریم‌ها، حق جامعه مردم ایران را از نظام ظالمانه جهان می‌ستاندیم؛ در این شرایط،‌ باید منتظر هجمه‌های داخلی هم می‌بودیم.

وی ادامه داد: با وجود این، دولت هیچگاه از آنچه که به آن اعتقاد داشته، عقب ننشسته و تا آخرین لحظه که مسئولیت داریم، در عقب راندن تحریم، رفع آثار و تبعات آن بر معیشت مردم ؛ پیش‌ بردن تولید ملی و توسعه زیرساختها و همچنین حفظ جان مردم با خرید و تولید واکسن کرونا، اهتمام ویژه خواهیم داشت. این مشی و تعهد دولت به مرم است و تا روز آخر به آن وفادار خواهد ماند.

بخشى از پول‌هایمان در عراق به خرید واکسن اختصاص یافته است

سخنگوی دولت در خصوص آخرین وضعیت واکسن ایرانی گفت: دفاع و حفاظت از جان شهروندان یک اصل بنیادین برای دولت بوده است و خرید واکسن کرونا نیز دقیقا مشمول این قاعده است؛ بنابراین اینکه گفته شده شرکتهای تولید کننده واکسن، دولت را تحت فشار گذاشته اند، تا خرید خارجی صورت نگیرد یک امر کاملا نادرست است.

ربیعی ادامه داد: مجموعه دولت، ستاد ملی کرونا و شخص رئیس جمهور از ابتدا به خرید واکسن خارجی آنهم بطور انبوه معتقد بودند‌. به خاطر همین، ما جزو اولین کشورهایی بودیم که برای خرید واکسن از کوواکس ، ثبت‌نام کردیم، منابع ارزی‌اش هم تهیه شد اما در مرحله انتقال پول، بخاطر محدودیتها و تحریم‌های بانکی، با مشکل مواجه شدیم و نوبت‌مان را از دست دادیم وگرنه امروز ۱۶ میلیون دوز واکسن از طریق کوواکس وارد کشورمان شده بود.

سخنگوی دولت تاکید کرد: البته با رایرنی‌های فراوان و تلاش وزارت خارجه مان، این مشکل بالاخره رفع شد و تحویل واکسن‌ها آغاز شده است و به زودی همه آن واکسن‌ها وارد می‌شوند.

وی افزود: موضوع خرید واکسن برای دولت بسیار مهم است و روحانی دستور داده از همه ظرفیت‌های ملی برای واردکردن واکسن ، استفاده شود‌‌ برای همین ضمن آنکه بخشی از وزارت خارجه، به طور مشخص در راستای دیپلماسی سلامت فعال شده است، اعلام شد که بخش خصوصی هم می‌تواند با ارز نیمایی واکسن وارد کند؛ امروز هم برخی در بخش خصوصی موفق شده‌اند و خبر دارم که اقدامات خوبی صورت گرفته است.

ربیعی اظهار کرد: در همین زمینه طبق اعلام مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو تا کنون سه شرکت از بخش خصوصی مجوز واردات واکسن کرونا را از سازمان غذا و دارو دریافت کردند و قرار شده واکسن را وارد کنند؛ همچنین بخشى از پول‌هایمان در عراق به خرید واکسن اختصاص یافته و انتظار داریم دولت عراق اهتمام بیشتری برای انتقال بقیه پول ایران داشته باشد. امیدواریم که بهانه مجوز اُپَک هم برداشته شده باشد.

سخنگوی دولت گفت: این روزها سفرای ما در کشورهای روسیه، هند،سوئیس، چین و کره جنوبی تماما فعالند. مردم عزیز ما بدانند ما با نابرابری مضاعف روبه‌رو بوده‌ایم، یکی نابرابری جهانی در توزیع واکسن میان کشورها و دیگری نابرابری مضاعف ناشى از تحریم ها؛ با این‌حال مطمئنم تلاش های صورت گرفته، به زودی به ثمر می نشیند.

وی ادامه داد: علاوه بر آن، سفیرمان در روسیه خبر داده قرارداد خرید ۶۰ میلیون دوز واکسن اسپوتنیک_وی نهایی شده و از خرداد وارد کشور می‌شود؛ همچنین تولید واکسن مشترک با کوبا شروع شده و به زودی فاز سوم آزمایش انجام می‌شود.

ربیعی بیان کرد: البته از آنجا که دولت معنا و ماهیت تحریم را به خوبی می داند و به مشکلات و تبعات آن واقف است، تولید واکسن داخلی را هم مورد اهتمام جدی قرار داده است و خبرهای خوبی هم در این‌ خصوص منتشر شده؛ ما لحظه ای واردات واکسن را معطل تولید داخلی نکردیم.

سخنگوی دولت درباره برنامه دولت برای واردات صحیح واکسن کرونا گفت: وقتی به بخش خصوصی اعلام کردیم که برای وارد کردن واکسن کرونا اقدام کنند، این یک استراتژی درست بود.

وی افزود: واكسن هم مثل سایر کالاهای دیگر باید به لحاظ کیفیت و سلامت توسط یک مرجع دولتی مورد تایید قرار بگیرد؛ معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت هم مرجع تعیین کننده استاندارد واکسن وارد شده است.

سخنگوی دولت در پاسخ به اینکه چرا تصمیمات سختگیرانه تری در زمینه کرونا اتخاذ نمی شود گفت: حدود ۱۴ ماه از ورود ویروس کرونا به کشور می‌گذرد و دولت از زمان اعلام ورود این ویروس تا به امروز به طور کاملا جدی پای سلامت هموطنان عزیزمان ایستاده است. در سوال شما باید مفهوم قرنطینه مشخص شود تا بتوان پاسخ روشنی به آن داد.قرنطینه را می توان به دو نوع قرنطینه فردی و قرنطینه جمعی طبقه بندی کرد.

ربیعی تصریح کرد: قرنطینه مفهوم وسیعی دارد، باید منظور را متوجه شویم دنیا هم الگوهای متفاوت دارد با این وصف و با هر نوع الگو این اپیدمی با توجه به متاسیون ویروس موج های جدیدی در جهان ایجاد کرده است حتی بدتر از ایران. قرنطینه فردی مورد تاکید بیشتری قرار دارد و کارآمدی آن در قطع زنجیره ابتلا هم به اثبات رسید.

وی ادامه داد: قرنطینه شدن افرادی که نشانه ها و علائم بیماری در او تایید شده و یا گمان می رود که در معرض ویروس قرار گرفته است اصولی است، اما قرنطینه جمعی اگر منظور تعطیلی همه جا می باشد با در نظر گرفتن همه شرایط اجتماعی و اقتصادی باید در نظر گرفته شود.

سخنگوی دولت افزود: در حال حاضر و با شرایط فعلی، راهکار موثرتر، استفاده از قرنطینه فردی در موارد ابتلا و یا مشکوک به ابتلا همزمان محدودیت‌هایی که ما در سه حالت رنگ بندی در نظر گرفتیم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توسط همگان است.

ربیعی اظهار کرد: چون شما بحث مجادله را هم در سوالتان مطرح کردید لازم است یکبار به صورت دقیق فرآیند تصمیم گیری در ستاد ملی کرونا را تشریح کنم.همه موضوعات ابتدا در کمیته‌های تخصصی ستاد مطرح و پس از رای اکثریت در جلسه مشترک کمیته‌ها نیز بررسی و پس از تصویب در ستاد ملی کرونا به عنوان دستور قابل طرح است.

وی بیان کرد: تصمیم گیری در ستاد ملی کرونا اجماعی است و به صورت رای گیری نیست. یعنی رئیس جمهور اگر موضوعی یک مخالف هم داشته باشد، تصمیم گیری در خصوص آن موضوع را به جلسه دیگر و پس از انجام کار تخصصی بیشتر ارجاع می دهند.

سخنگوی دولت اظهار کرد: از سویی هیچ موضوعی به صورت غیر کارشناسی و یک دفعه وارد دستور ستاد ملی کرونا نمی‌شود و اگر مسئله‌ای هم در جلسه به صورت آنی بیان شود، رئیس جمهور آن را ارجاع به کمیته‌ها می دهد تا بعد از کار کارشناسی در ستاد ملی کرونا در مورد آن تصمیم گیری شود؛ بنابراین تاکید می کنم همه دستگاه‌های عضو ستاد ملی کرونا اگر بر مسئله‌ای اصرار دارند باید توان اقناعی کارشناسی خود را در کمیته های تخصصی بالا ببرند و تاکنون اگر هم ستاد ملی کرونا تصمیمی گرفته بدون مجادله و با موافقت همه دستگاه‌ها و اعضای عضو آن بوده است.

وی تاکید کرد: سیاستگذاری های دولتی جنبه حمایتی و تکمیلی نسبت به رعایت فردی و اجتماعی دارد و نمی توان وقتی بخش قابل توجهی از جامعه مقررات و پروتکل ها را مراعات نمی‌کنند، انتظار اثر بخشی و تاثیر بالا از سیاستگذاری های دولتی داشت.

ربیعی افزود:  ما اعتقاد نداریم که استفاده از زور می تواند نتیجه بهتری در رعایت پروتکل ها بدهد و باور داریم که پایه موفقیت در مقابله با کرونا اعتماد متقابل دولت به مردم در رعایت و اجرای دستودالعمل‌های بهداشتی و قوانین مصوب از یک طرف و اعتماد مردم به دولت نسبت به سیاستگذاری‌های عملی و همه جانبه از طرف دیگر است. روز گذشته نیز وزارت بهداشت اعلام کرد ۴۲ هزار و ۵۰۰ نفر از بیماران کرونایی قرنطینه را شکستند.

سخنگوی دولت در پاسخ به این سوال که آقای بایدن ضمن استقبال از پیوستن ایران به مذاکرات غیرمستقیم با آمریکا گفت، برنامه ایران برای غنی‌سازی ۶۰ درصدی اورانیوم کمکی به مذاکرات هسته‌ای نمی‌کند و این اقدام در تضاد با برجام است و آمریکا برای بازگشت به برجام، امتیازات عمده نخواهد داد گفت: در واقع این ما هستیم که از تصمیم دولت ایالات متحد آمریکا برای مذاکره با ۴+۱ به هدف بازگشت به برجام و ازسرگیری تعهدات آمریکا استقبال می‌کنیم. آنچه ما به عنوان عضو برجام در حال انجام آن هستیم، مذاکره در چارچوب کمیسیون مشترک با گروه ۴+۱ است تا اطمینان پیدا کنیم که اراده آمریکا برای بازگشت به توافق و لغو همه تحریم های ناقض برجام که لازمه اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت ملل متحد است، واقعی بوده و از قابلیت راستی آزمایی برخوردار است.

وی افزود: آغاز غنی سازی ۶۰ درصدی در نطنز، نمایش توانایی فنی ما در پاسخ به خرابکاری تروریستی در این تاسیسات و اثبات این واقعیت بود که چنین اقدامات شرورانه ای نمی‌تواند سرعت پیشرفت های علمی ایران در صنعت صلح آمیز هسته ای ما را متوقف کند.

ربیعی تاکید کرد: در اینجا لازم است دو نکته را متذکر شوم: اول اینکه آغاز غنی سازی ۶۰ درصدی می توانست اتفاق نیفتد اگر آمریکا به‌جای سکوت و پرهیز از محکوم کردن این حمله تروریستی توسط شرورترین متحدش، بازگشتی سریع به برجام و انجام کامل تعهداتش می داشت. دوم اینکه، این اقدام ما با استناد به بند ۳۶ برجام و در ادامه گام پنجم مطابق با سیاست گذاری‌های کاهش تعهدات انجام می گیرد و مانند سایر گام‌های پیشین در صورت التزام دیگر طرف‌ها به تعهداتشان به سرعت قابل بازگشت به سطح غنی سازی توافق شده مطابق با برجام است.

یخنگوی دولت ادامه داد: ما همچنان فضای گفت‌و‌گوها را در وین مثبت ارزیابی می‌کنیم و محتاطانه نسبت به تفاهم درباره احیای برجام امیدواریم اما هنوز زود است که به نتیجه نهایی رایزنی ها ابراز خوشبینی یا بدبینی کنیم.

وی افزود: ما در این مرحله مصمم هستیم که از اجرا شدن دستورات رهبری در قالب سیاست قطعی یعنی لغو همه تحریم های ناقض برجام، راستی آزمایی آن و سپس اجرای کامل و سریع تعهدات خودمان در برجام اطمینان‌های لازم را بدست بیاوریم.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی درباره مواضع اخیر وزیر بهداشت گفت: جنس ویروس کرونا و این بیماری، آنچنان پیچیده است که به طور طبیعی در مسیر مبارزه با آن، نظرهای علمی و اجرایی متفاوتی مطرح می شود. به همین خاطر و با توجه به اینکه کرونا، یک مشکل کلان و در سطح ملی است، دولت یک ستادی برای کنترل و مقابله با کرونا تعریف و تعیین کرد تا همه تصمیمات نهایی در ‌آن ستاد اتخاذ بشود.

وی بیان کرد: من هم اخیرا نشستی با دکتر نمکی داشتم و بیش از یک ساعت هم طول کشید برای همین می‌توانم به شما بگویم که بسیاری از خوانش‌ها از آن صحبتها نادرست است.

ربیعی افزود:از این فرصت هم استفاده کنم یکشنبه این هفته جلسه ستاد اقتصادی دولت برگزار و تصمیم گرفته شد ۶۰۰ میلیارد تومان برای خانه‌های بهداشت سراسر کشور، تخصیص یابد. همچنین در قسط اول، ۵۰ میلیون دلار برای تجهیز تخت‌های بیمارستانی در نظر گرفته شد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.