سید حسن نصرالله: اسرائیل نتوانسته در جنگ غزه حتی ادعای پیروزی کند - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 96050
  پرینتخانه » اخبار, بین الملل تاریخ انتشار : ۱۳ دی ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۹ |

سید حسن نصرالله: اسرائیل نتوانسته در جنگ غزه حتی ادعای پیروزی کند

دبیرکل حزب‌الله لبنان در سالگرد شهادت فرمانده شهید نیروی قدس سپاه و نایب رئیس سازمان الحشدالشعبی عراق، ضمن تسلیت شهادت این دو شهید، گفت که علی‌رغم گذشت 3 ماه از جنگ غزه، هیچ یک از مقامات رژیم اسرائیل ادعای پیروزی نکرده‌اند.
سید حسن نصرالله: اسرائیل نتوانسته در جنگ غزه حتی ادعای پیروزی کند

سید حسن نصرالله در چهارمین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه و شهید ابومهدی المهندس نایب رئیس سازمان الحشدالشعبی عراق سخنرانی کرد.

تسلیت سید حسن نصرالله به مردم ایران

دبیرکل حزب‌الله سخنرانی خود را با تسلیت و تبریک شهادت حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس و همراهان آن‌ها آغاز کرد.

سید حسن نصرالله در ادامه به خانواده‌های کسانی که امروز در نزدیکی آرامگاه شهید سلیمانی در کرمان به شهادت رسیدند، تسلیت گفت و بیان کرد که آن‌ها در همان راهی به شهادت رسیدند که سردار سلیمانی آن را طی کرد.

دبیرکل مقاومت اسلامی لبنان همچنین ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا (س)، شهادت سید رضی موسوی در حمله هوایی رژیم صهیونیستی در دمشق را تسلیت و تبریک گفت.

سید حسن نصرالله درباره شهید سید رضی موسوی گفت که او را از بیش از ۳۰ سال پیش می‌شناخته و او یاور، حامی و خدمتگزار مقاومت بوده است.

دبیرکل حزب‌الله در ادامه به شهادت «صالح العاروری» نایب رئیس دفتر سیاسی حماس و همراهان او در سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس اشاره کرد و آن را تسلیت و تبریک گفت.

سید حسن نصرالله درباره شهید العاروری بیان کرد: «شیخ صالح این فرمانده جهادی بزرگ که جوانی و عمرش را در راه جهاد، مقاومت، کار، جنگ، اسارت و مهاجرت گذاشت، خداوند عاقبتش را این گونه نیک به پایان رساند. شهادت تمام افراد از غزه تا کرانه باختری را که در جنگ به شهادت رسیدند و همچنین شهادت شهدای عراق را که در تقابل با متجاوزان آمریکایی شهید شدند، تبریک و تسلیت می‌گویم. من همچنین شهادت شهدای سوریه و یمن و شهادت آنان که در دریا به شهادت رسیدند، تبریک و تسلیت عرض می‌کنم. و شما چه می‌دانید افرادی که در دریا به شهادت رسیدند و شهدای مقاومت اسلامی لبنان چه جایگاهی باشکوهی در نزد خداوند دارند».

دبیرکل مقاومت اسلامی لبنان اضافه کرد: «من به خانواده‌های شهدا که ایمان، ثبات و پایداریشان را نشان دادند، درود می‌فرستم. صحبت‌های مادر شهید حاج صالح و خواهرانش را که با منطق ثبات و قدرت، سخن می‌گفتند، شنیدم. تمام خانواده‌های شریف این گونه هستند».

اقدامات کنونی در نوار غزه ثمره تلاش حاج قاسم است

سید حسن نصرالله ادامه داد: «شهدای امروز در کرمان، ما را یاد آن سخنان امام خامنه‌ای می‌اندازد که فرمود، ظاهرا شهید سلیمانی بیش از سلیمانی زنده، صهیونیست‌ها را می‌ترساند. ما اکنون او را در تمام میدان‌ها در چهره رزمندگانمان در اشک‌های کودکان و صبر زنان می‌بینیم. قاسم سلیمانی امروز در این میدان با قدرت حضور دارد. راه حاج قاسم حمایت از جنبش‌های مقاومت و تجهیز آن‌ها با سلاح و تجربیات بود. یکی از نشانه‌های بزرگ اخلاص در اقدامات حاج قاسم تلاش او برای خودکفا شدن جنبش‌های مقاومت بود».

دبیرکل حزب‌الله افزود: «این اقدامات دلیرانه، ابتکارها و دستاوردهای میدانی در نوار غزه نتیجه دو دهه تلاش مستمر برادران در گروه‌های مقاومت فلسطین بود که حاج قاسم و برادران سپاه در کنار آن‌ها بودند».

سید حسن نصرالله در بخش دیگری از سخنانش اشاره کرد: «در چنین روزی نیروهای اشغالگر آمریکا از عراق در سال ۲۰۱۱ خارج شدند. چیزی که آن‌ها را وادار به خروج کرد، مقاومت از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۱ بود. این مقاومت قدرتمند و مقتدر در عراق و حامیان آن‌ها شناخته‌شده هستند. حاج قاسم سلیمانی علی‌رغم تهدیدات، آن‌ها را تنها نگذاشت و لحظه‌ای در حمایت از مقاومت عراق که این پیروزی بزرگ را رقم زدند، تردید نکرد».

حاج قاسم زمینه‌ساز همکاری مستقیم گروه‌های مقاومت بود

دبیرکل حزب‌الله در عین حال اظهار داشت: «جبهه مقاومت در سال‌های اخیر ایجاد شد و در سال‌های دور وجود نداشت. حاج قاسم مهم‌ترین فردی بود که زمینه هماهنگی و همکاری گروه‌های محور مقاومت را فراهم کرد. حاج قاسم بسیار پافشاری داشت که جنبش‌های مقاومت روابط مستقیمی با یکدیگر داشته باشند. محور مقاومت مانند دیگر گروه‌ها نیست که فردی رئیس آن باشد و آن را مدیریت کند و دستور بدهد، بلکه محوری است که یک راهبرد و نگرش راهبردی روشن، اعضای آن‌ها را گرد هم می‌آورد».

سید حسن نصرالله گفت: «هر جنبش مقاومت مطابق تصمیمات خود اقدام می‌کند و با اراده خویش جبهه‌ای در مقابل دشمن ایجاد می‌کند یا تصمیم می‌گیرد جبهه‌ای را متوقف کند. در محور مقاومت زیردست وجود ندارد، همه سرورانی شریف هستند که برای امتشان پیروزی به ارمغان می‌آورند. چنین نمونه‌ای در تاریخ بشریت منحصربه‌فرد است. حاج قاسم سلیمانی به این کار، الگو، مکتب و فرهنگ وفادار بود و هوای نفس نه‌تنها در او نفوذی نداشت، بلکه تمام فکر و ذکر او اسلام، افراد مظلوم و مستضعفان بودند و از‌این‌رو راه این جبنش‌ها، همان راه پیروزی است».

دبیرکل حزب‌الله در ادامه بیان کرد: «پایداری افسانه‌ای یمن و سوریه، تمام این‌ها از برکات این محور است. مهم‌ترین تجلی محور مقاومت و در عین حال، خطرناک‌ترین چالش طی چند ماه گذشته مسئله طوفان الاقصی بود. جنبش‌های مقاومت در حمله به رژیم صهیونیستی و پایگاه‌های آمریکا گام‌های مهمی برداشتند؛ اما گام ویژه چالش در دریای سرخ بود. این گام یک گام شجاعانه، بزرگ و بسیار تاثیرگذار بود».

طوفان الاقصی، آرمان فلسطین را احیا کرد

سید حسن نصرالله ادامه داد: «وقتی میزان نتایج و دستاوردهایی را که تاکنون محقق شده، می‌بینیم و به آن دستاوردهایی را که امکان تحقق دارند، می‌افزاییم، آن‌ وقت میزان جانفشانی‌ها در تمام میادین را درک خواهیم کرد. از جمله نتایج عملیات طوفان الاقصی، احیای آرمان فلسطین بود که داشت فراموش می‌شد. این عملیات کاری کرد که دوباره جهان به دنبال راهکار برای مسئله فلسطین باشد. طوفان الاقصی ثابت کرد که مردم فلسطین، مقدسات و تاریخ آن‌ها فراموش‌ نمی‌توانند فراموش شوند».

دبیرکل مقاومت اسلامی لبنان اضافه کرد: «از دیگر نتایج عملیات طوفان الاقصی و پیامدهای آن، افزایش میزان حمایت‌ مردمی از محور مقاومت در میان مردم فلسطین و در امت اسلامی بود. یکی دیگر از نتایج این عملیات در هم شکستن وجهه اسرائیل در جهان بود که طی سال‌ها، رسانه‌های غربی و برخی از رسانه‌های عربی آن را ساخته بودند. نظرسنجی‌ها در آمریکا می‌گویند که بیش از ۵۰ درصد جوانان آمریکایی بر برچیده شدن اسرائیل و بازگردانی خاک فلسطین به مردم فلسطین تاکید دارند».

سید حسن نصرالله همچنین افزود: «طوفان الاقصی و پیامدهای آن ضربه کمرشکنی به عادی‌سازی روابط با اسرائیل وارد کرد. جهان دانست که اسرائیل به هیچ قطعنامه بین‌المللی احترام نمی‌گذارد. مقاومت لبنان زمانی که حملات خود را آغاز کرد نه‌تنها نتوانستند آن را باز دارند،‌ بلکه امروز با جسارت و آمادگی بیشتری اقدام می‌کند».

۳ ماه از جنگ غزه گذشته و اسرائیلی‌ها حتی ادعای پیروی نمی‌کنند

دبیرکل حزب‌الله گفت: «سه ماه از جنگ غزه گذشته و کسی در رژیم صهیونیستی ادعای پیروزی نمی‌کند. طوفان الاقصی و آنچه در تمام جبهه‌های جنگی در حال رخ دادن است، باعث شده که اعتماد شهرک‌نشینان به ارتش، دستگاه‌های امنیتی و سران سیاسی از بین برود. اسرائیل یک رژیم جعلی است و ارتباط مردم آن با این خاک متکی به امنیت است. زمانی که صهیونیست‌ها امنیت را از دست بدهند، همه چیز تمام می‌شود و چمدان‌هایشان را بر می‌دارند و می‌روند و این صحنه بعدی فلسطین است».

مهاجرت معکوس در اراضی اشغالی آغاز شده است

سید حسن نصرالله اظهار داشت: «طوفان الاقصی و تمام رویدادهای جنگی کنونی مفهوم پناهگاه امن برای صهیونیست‌ها را که بر اساس آن میلیون‌ها یهودی به اسرائیل آمده بودند، از بین برد. اکنون مهاجرت معکوس آغاز شده است. آن تصویر مقتدرانه‌ای که از اسرائیل ساخته شده بود، در هم شکست. فلسطین از بحر تا نهر تنها متعلق به مردم فلسطین است. اکنون رژیم دشمن با هزاران آواره، مهاجرت معکوس، وضعیت بد روانی صهیونیست‌ها و اقتصاد نابسامان مواجه است. از جمله دیگر نتایج این جنگ شکست در تحقق اهداف بود به عنوان مثال زمانی که آمریکا به اسرائیلی‌ها می‌گوید از شهرها خارج شوید، چون نگران آن‌هاست. این در حالی است که مقاومت ممکن است تمایل داشته باشد صهیونیست‌ها بمانند تا حسابشان را برسد».

این آمریکاست که در غزه مردم را می‌کشد

دبیرکل حزب‌الله افزود: «طوفان الاقصی تصویر آمریکایی را در هم شکست؛ تصویری که برای آن تبلیغ می‌شد. این حقیقت روشن شد که آمریکا امروز در غزه می‌کشد و اجازه توقف جنگ را نمی‌دهد. آنچه در غزه رخ داد، ثابت کرد نظام بین‌الملل و نهادهای بین‌المللی و جامعه بین‌الملل قادر به محافظت از هیچ مردمی نیستند که البته این عبرتی است برای همه ما. این تجربه به ما می‌گوید که اگر ضعیف باشی، جهان تو را به رسمیت نمی‌شناسد و از تو دفاع نمی‌کند و برایت گریه هم نمی‌گند. آنچه از شما دفاع می‌کند، قدرت، شجاعت، مشت محکم شما، تسلیحات، موشک‌ها و حضورتان در میدان است پس اگر قوی باشید این جهان وادار خواهد شد به شما احترام بگذارد».

دشمن فکر حمله به لبنان بکند، دیگر حد و مرزی برای جنگ نخواهیم داشت

سید حسن نصرالله در عین حال بیان کرد: «علی‌رغم مظلومیت‌های فراوان مردم غزه، اما صحنه قدرت آن‌ها نیز نمایان است. طوفان الاقصی اسرائیل را در سراشیبی افول قرار داد. اینکه اسرائیل با تمام تجهیزات و تسلیحات به میدان آمد، این از برکات حضور سریع مقاومت لبنان در این جنگ بود. اسرائیلی فکر می‌کرد که رویدادهای غزه، ممکن است لبنانی‌ها را بترساند. آن‌ها به صورت جدی داشتند به نابودی حزب‌الله در این جنگ می‌اندیشیدند. مهم‌ترین پیام مقاومت لبنان در هشتم و نهم اکتبر بود که نشان داد مقاومت شجاع و قوی است. ما تاکنون طبق محاسبات در این جنگ جنگیده‌ایم. اما اگر دشمن فکر کند که می‌تواند با لبنان وارد جنگ شود، آن وقت جنگ ما دیگر حد و مرز و سقف نخواهد شناخت».

ترور العاروری بی‌پاسخ نمی‌ماند

دبیرکل حزب‌الله افزود: «کسی که به جنگ با ما فکر بکند، پشیمان خواهد شد و این برای آن‌ها گران تمام خواهد شد. اگر تاکنون منافع لبنان را در نظر گرفته‌ایم، اما چنانچه جنگی علیه کشورمان به راه بیفتد آن وقت منافع لبنان اقتضا می‌کند بدون در نظر گرفتن هیچ قاعده‌ای خودمان جنگ را به پایان ببریم. ترور شیخ صالح العاروری جنایتی خطرناک است که بدون پاسخ و مجازات نخواهد بود. این گذر روزها و شب‌ها و میدان جنگ است که این را ثابت خواهد کرد».

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.